Japoński test sześcianu z efektem wow – kokologia


Tym razem internetowy test osobowości, czy raczej „test osobowości” zrobił na mnie spore wrażenie. Być może już go rozwiązywałaś, ja trafiłam na kokologię dopiero wczoraj i zamieszczam dla wszystkich, którzy nigdy o niej nie słyszeli.

 

Japoński test sześcianu z efektem wow – kokologia

 

Kokologia to testy osobowości, które polegają na interpretacji symbolicznych wyobrażeń pojawiających się spontanicznie w naszych głowach na hasło „wyobraź sobie…”
Kokologię „stworzył” profesor psychologii Isamu Saiyo z uniwersytetu w Rissho w Japonii. To właśnie on odpowiada za powstanie kilku książek o kokologii, a także pomysłów na gotowe testy.

 

Japoński test osobowości

No dobrze, w takim razie daj sobie 5 minut ciszy i spokoju, kiedy będziesz się mogł-a zrelaksować, zamknąć oczy i wyobrazić to i owo.
Pozwól się prowadzić wyobraźni, nie poprawiaj, nie analizuj, niech obrazy swobodnie przesuwają się w Twej głowie.

 

W takim razie…

Wyobraź sobie pustynię….

.
.
.

A na niej sześcian – kostkę.

Jak wygląda? Jak jest duży? Z czego jest zrobiony?
Gdzie się znajduje? Czy osadzony w/na ziemi, czy może unosi nad ziemią?
.
.
.

Nagle dostrzegasz drabinę na pustyni.

Gdzie się znajduje w odniesieniu do sześcianu? Jak wygląda? Jest stara – nowa?
.
.
.

Na pustyni właśnie pojawił się koń.

Gdzie jest? Czy się rusza? – w jakim kierunku? Jak wygląda? Co robi?
.
.
.

Teraz wyobraź sobie kwiaty na pustyni.

Ile ich widzisz? I gdzie są? Jak wyglądają?
.
.
.

Nagle słyszysz, że zbliża się burza!

Co się dzieje? Czy nadchodzi?
Jeśli tak – jaka jest?
Czy wpływa jakoś na sześcian, drabinę, konia i kwiaty?

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Właśnie tak 🙂 – Dodaj swoje ogłoszenie!

 

Rozwiązanie testu

 

SZEŚCIAN to Twoje ego
Jeśli jest duży – jesteś bardzo pewny siebie. Jeśli mały – jesteś raczej skromny i nieśmiały.
Jeśli jest wkopany w ziemię – jesteś mocno w 3D – dużo planujesz, potrzebujesz solidnego oparcia w materii, mocno polegasz na tym, co namacalne, dostrzegalne okiem i możliwe do kontrolowania głową.
Im bardziej sześcian „wychodzi z ziemi” tym mniej w Tobie „szkiełka i oka” a więcej intuicji i otwarcia na inne wymiary rzeczywistości.
Jeśli sześcian się przemieszcza, to jesteś niekonwencjonalną osobą, która ma tendencję do niestandardowych działań i sposobów myślenia.

 

DRABINA to Twoi przyjaciele.
Jeśli drabina dotyka sześcianu – jesteś mocno związany ze swymi przyjaciółmi. Jeśli nie – wolisz być niezależny.
Jeśli drabina znajduje się pod sześcianem, jesteś dla swoich przyjaciół autorytetem. Jeśli przewyższa sześcian – jest na odwrót.
Jeśli jest na równi z kostką – czujesz się równy w relacjach z nimi.
Jeśli jest krótka – wolisz małe grono, jeśli długa – jesteś osobą towarzyską, ekstrawertyczną z szerokim kręgiem znajomych.

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Dowiedz się więcej

 

KOŃ to Twój idealny partner
Jeśli jest duży i silny – Twój idealny partner powinien być pracowity i solidny i godny zaufania. Jeśli jest delikatny i smukły – potrzebujesz kogoś, kto będzie bardzo atrakcyjny wizualnie.
Jeśli to istota baśniowa, jak jednorożec, czy pegaz, albo inny magiczny rumak, zapytaj się siebie, jakie jakości w Twej wizji były dla Ciebie podświadomie najważniejsze w relacji z koniem – to da Ci odpowiedź.
Jeśli koń jest daleko lub oddala się od Ciebie, nie żyjesz blisko z obecnym partnerem lub jesteś wciąż daleko od znalezienia idealnej osoby.

 

KWIATY to Twoje dzieci
Lub ile chciałbyś ich mieć. Jeśli znajdują się blisko sześcianu, oznacza, że chcesz mieć bardzo bliski kontakt z dzieckiem (lub już go masz, jeśli jesteś rodzicem).
Im dalej kwiaty są od sześcianu, tym mniej bliskie relacje z dziećmi są dla Ciebie istotne.

 

BURZA to Twoje lęki
Czy burza była gdzieś indziej – słychać ją było z daleka? – To oznacza, że nie masz zmartwień, ani lęków.
Jeśli burza był blisko, ale nie objęła zasięgiem sześcianu – jesteś gotowy skutecznie rozwiązać swoje problemy, nie obawiasz się ich.
Jeśli burza była nad kostką, Twoje lęki lub problemy postrzegasz jako przytłaczające.

 

Sprawdź koniecznie
OGŁOSZENIA na:
Kliknij:

 

 

Jeśli Ci się podobało, podziel się testem ze znajomymi.
Możesz także sprawdzić inne testy na Jasnej Polsce.
Dobrej zabawy 🙂
Aho

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

 

Garść aktualnych ogłoszeń z kategorii Ezoteryka & Astrologia

Holistyczny bazar. Wróżby z kart Tarota i Anielskich

opolskie | Opole
50 PLN
Szczegóły cenowe
Jedno pytanie do Aniołów-10zł Wiadomość od Aniołów - 10zł Tarota Jedno pytanie 10zł Dwa pytania 20zł Trzy pytania 30zł Intuicyjna sesja z kartami Tarota online: -20min -30zł -30min- 45zł -Tarot na 4ręce- obie czytamy z kart dla Ciebie- 20min- 55zł lub 30min- 85zl

Horoskop urodzeniowy / prognostyczny / partnerski

Cała Polska | Stuttgart
100 EUR
Szczegóły cenowe
Horoskop urodzeniowy - 100€ (nagranie), rozmowa 250 € Horoskop prognostyczny - 100€ (nagranie), rozmowa 250 € Wersja VIP Horoskop urodzeniowy + prognostyczny - 150€ (nagranie), rozmowa 350 € Horoskop partnerski - 150€ (nagranie), rozmowa 250 € Szybki Strzał - 50€ (nagranie), rozmowa 250 €

Jasnowidz – Retrokognita

śląskie | Bytom
Szczegóły cenowe
Analiza karmy ( za zdjęcia) - 80 zł Analiza związku i karmy w relacji - 150 zł Analiza energetyczna przedmiotu, miejsca, opis układu energii itp - 30-50 zł Rozmowa na skypie 100/h po uprzednim kontakcie mailowym UWAGA: Do analiz wymagane jest zdjęcie - dobrze oświetlone z widocznymi oczami.

Katarzyna Wandzel Wsparcie Duchowe Biały Kosmiczny Wiatr

śląskie | Czechowice-Dziedzice
150 PLN
Szczegóły cenowe
Konsultacje astrologiczne- godzinna rozmowa. Czytanie Tarota- godzinna rozmowa.

Kurs Chirologii – Dłoń jako portret psychologiczny człowieka – dr Stefan Wdowiak

dolnośląskie | Wrocław
440 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt uczestnictwa w dwudniowych warsztatach wynosi 440 zł (w cenie dostęp do plików zawierających materiały szkoleniowe objęte prawami autorskimi – o wartości 100 zł oraz przerwy kawowe ze słodkim poczęstunkiem). Stwarzamy możliwość wynajęcia noclegu na miejscu w cenie 40 zł za dobę.
26.10.2019

Maksym Krammer – Astrolog – Konsultant Psychobiologii

mazowieckie | Warszawa
350 PLN
Szczegóły cenowe
Cena uzależniona jest od rodzaju horoskopu i problemów jakie wymagają zbadania.

Michał Altawil – Doradca Intuicyjny, Medium i uzdrowiciel

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
Rozmowa z ukochaną zmarłą osobą- 200 zł Jasnowidzenie/ Doradztwo intuicyjne- 200 zł Uzdrowienie aurę- 150 zł

Missa Galinna/ konsultacje numerologiczne/ nauka numerologii/osobiście i online

mazowieckie | Warszawa
250 PLN
Szczegóły cenowe
Portret numerologiczny /interpretacja /ustawienie imienia /ustawienie podpisu/ustawianie daty rejestracji firmy, oraz nazwy firmy/ustawianie daty ślubu/prognozy numerologiczne na najbliższy rok w oparciu także o astrologię.

Mistrz Reiki. Lidia Orlicz

Cała Polska | Łódzkie, Czarnocin
100 PLN
Szczegóły cenowe
Reiki dla PAR - 150 Czakroterapia - 100 Zabiegi Reiki - 100 Kursy I, II, II specj. - od 300 Czytanie Kronik Akaszy - 1 h 250 Doradztwo duchowe - 1 h 150

Numerologia Moc Liczb

Cała Polska | Warszawa
120 PLN
Szczegóły cenowe
W cenie portretu otrzymasz: ​graficzną kartę numerologiczną zawierającą syntetyczną informację m.in o Twojej Drodze Życia, Liczbie Duszy, Liczbie Realizacji, Cyklach Życia, Warunkach, Wyzwaniach oraz indywidualną interpretację - opis Twojej karty numerologicznej liczący około 15-20 stron.

 

 

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

Źródło testu: https://mysticalraven.com/health/11657/kokology-this-japanese-cube-test-will-reveal-everything-about-your-personality

Liczba odwiedzin: 2654
Swistak Stasiu

Autor: Swistak Stasiu

Nazywam się Stanisław Staszkiewicz Staszkowski i jestem Niewidzialnym Świstakiem. Mam świetną dykcję i nawet umiem wypisywać vouchery. Poza tym kocham orzechy i disco polo. W wolnym czasie sporo się turlam i mam zawsze dobry humor. P.S. Czasem piszę jako Stasia, żeby nikt nigdy nie miał pewności, kim jestem. Buziaczki!

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Judie
  | Odpowiedz

  Ciekawe. Co do kwiatów – w ogóle nie pasowały mi do mojego obrazka. Wręcz musiałam sobie je wyobrażać na siłę – całkiem niepotrzebnie jak się okazuje (może właśnie miało być bez kwiatów). Pozostałe to: całkiem spory sześcian unoszący się ok. 1,5m nad ziemią. Drabina pionowo umiejscowiona przy kostce , nie opiera się o nią, a jej wysokość kończy się gdzieś w połowie wysokości na której znajduje się kostka. Może ciut wyżej. Koń jest silny i dostojny, ma piękną grzywę i stoi niedaleko . Burzę słychać w oddali. Fajne 😉

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Fajne, fajne 🙂 Choć trudno w to uwierzyć, coś jest na rzeczy w tych testach 🙂

  • Avatar
   Monika
   | Odpowiedz

   Interesujące😉 stoję na bosaka na złocistej pustyni, wpatrując się w olbrzymie zachodzące słońce. Przede mną pojawia się olbrzymi sześcian cały przeszklony, przez górną ścianę przechodzą promienie słońca rozświetlając piasek pod spodem sześcianu. Jest drabina, z prawej strony, oparta pod kątem 45°. Sięga samej góry bryły.
   W oddali pojawia się koń, słońce mnie oślepia. Zwalnia zbliżając się do mnie. Jest piękny, szlachetny. Staje przede mną, pochyla swą piękną głowę nade mną i składa mi ukłon. Cudowny, caluja go między oczy i
   W tym momencie wyrastają z piasku przecudowne, barwne kielichowate kwiaty. Wiją się ze sobą, tworząc piękny łuk nad koniem. Jest ich całe mnóstwo.
   Nagle nadciąga burza. Patrzę w górę i uśmiecham się lekko. Wznoszę ręce do góry, unoszę głowę i zataczam koła wśród kwiatów. Rozmywam swym tańcem ciemne niebo i burza odchodzi.

   • RA - Jasna Polska
    RA - Jasna Polska
    | Odpowiedz

    Fajny ten test, co? 🙂

 2. Avatar
  Sławek
  | Odpowiedz

  U mnie duży sześcian unosił się nad ziemią a drabina oparta o niego dostawała górnym końcem do połowy jego boku. Kwiaty pojawiły się na całej pustyni po których biegał piękny smukły biały koń.
  Gdy zaczął padać deszcz ale bez burzy, usiadłem pod sześcianem.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Pięknie 🙂

 3. Avatar
  ego
  | Odpowiedz

  Ostatnio szerzej interesuję się swoim wnętrzem i jestem zaskoczona jak zioła pomagają uporać się z natrętnymi myślami, które nie dążą do niczego dobrego. Stosuję koci pazur ( antyoksydant delikatnie uspokaja) oraz CBD 5%. CBD daje wytchnienie zarówno ciału jak i umyslowi. Doprowadza organizm do homeostazy i ułatwia konfrontacje z naszym ego

 4. Avatar
  Kasia
  | Odpowiedz

  Bardzo ciekawy ten test 🙂 Mnie wyszło tak 🙂 duży sześcian – wysokość kilka metrów ;), stojący na piasku. Drabina stara, wbita w piasek nieopodal sześcianu, niższa od niego, koń piękny, czarny, mocny, dostojny z piękną grzywą i ogonem…ale czemu czarny ..hmmm ?. Z kwiatkami na pustyni miałam duży problem, zobaczyłam je kolorowe, ale w oddali w jakiejś oazie. Burza pojawiła się ale w oddali, jedynie pochmurne niebo i błyskawice. 😀

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Ja bym się skupiła raczej na: piękny, mocny, dostojny, z grzywą… Brzmi świetnie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.