Nie bój się błędów – nawet nie wiesz do czego służą i czym są naprawdę


Czy pamiętasz swoje błędy? A może chętnie je rozpamiętujesz? A gdybym Ci powiedziała, że to co uważasz za swój gruby, gruby błąd lub porażkę wcale nią nie było?

Mogę to nawet udowodnić. Za pomocą rysunku.
Ale zanim to zrobię porozmawiajmy chwilę o błędach, porażkach, wpadkach, gafach, pomyłkach i wszystkim tym, co sprawia, że Twoje życie nie jest idealne, a w wielu przypadkach – kompletnie odbiega od tego, jak chciał(a)byś żyć.

 

 nie-boj-sie-bledow-porazek-matryca-potencjalow-natura-rzeczywistosci

Keep calm and przestaw auto, czyli napraw błąd i rób swoje (fot. Ra / Jasna Polska)

 

#1 Błąd jest wpisany w system – taki jego urok.

To, że człowiek jest zaprojektowany na niemożliwość osiągnięcia doskonałości jest wpisane w ten system.
Nie ma takiej możliwości, by doprowadzić ludzkie istnienie – ciało, egzystencję, sposób działania do perfekcji.

 

Perfekcja jako taka, to mrzonka zaprojektowana, by cieszyć.

 

Dzięki marzeniu o doskonałości (czegokolwiek – to może być ciało, konto w banku, kariera, rodzina, dom), człowiek w płaskim trójwymiarze ma napęd do działania.
Kreuje sobie cele i tym samym sens swej ziemskiej egzystencji. Dzięki czemu może w nieskończoność, przez setki wcieleń, gonić króliczka i tym samym robić, to do czego został stworzony – do doświadczania. Ale o tym za chwilę.
Tymczasem prawdziwa natura rzeczywistości jest taka, że: Rzeczywistość na Ziemi jest NIErozwiązywalna.
Ziemia nie została stworzona jako końcowy przystanek.
Wręcz przeciwnie, stworzyliśmy ją jako fascynującą, trójwymiarową planszę do najbardziej wciągającej gry w materii, jaka kiedykolwiek powstała.
Ziemia to takie wspaniałe miejsce, którego zadaniem jest dostarczać Ci wszelkich rekwizytów, sytuacji i energii, byś mógł odegrać każdą możliwą ludzką rolę.
Ale żaden teatr nie jest mieszkaniem. To miejsce, w którym coś się odgrywa, opowiada i przeżywa pewne historie. Teatr na zawsze pozostanie teatrem, nie zainstalujesz wygodnego łóżka, dużych okien, łazienki i kuchni między rzędami foteli.
Ziemia jest dokładnie czymś takim. Nasza podróż i kreacja będzie trwać nadal, po tym, jak zrezygnujemy z dalszych ziemskich wcieleń.
Tymczasem Ziemia, dopóki będzie istnieć, zawsze będzie tym, czym jest teraz – laboratorium do doświadczania materii.

 

Nie bój się błędów – nawet nie wiesz do czego służą i czym są naprawdę

Nie obawiaj się 🙂 Jako Człowiek nigdy nie będziesz doskonały 🙂 (mal. Paul Klee)

 

A skoro mowa o materii – rzecz ma się tak samo z człowiekiem. Od samego początku został zaprojektowany tak, by mieć tą „usterkę” w swoim systemie. By nigdy nie osiągnąć doskonałości
Dlaczego?
Odpowiedź wiążę się bezpośrednio z naturą Ziemi.
Gdybyśmy jako ludzie osiągnęli perfekcję w sobie i swej ziemskiej egzystencji, nigdy nie chcielibyśmy już niczego zmieniać. Poznawać, doświadczać.
I już nigdy nie chcielibyśmy opuścić Ziemi.
A tymczasem nie o to w tym chodzi.

 

 

#2 Ludzka natura to stały element tej gry

Można ją zmieścić w trzech punktach:
1. W ludzkiej naturze istnieje cały czas silne wewnętrzne pragnienie, by się ulepszać.
Poprawiać, naprawiać, być lepszym… – cokolwiek przez to rozumiesz.

 

2. Bez względu na to co osiągniesz, nigdy nie osiągniesz pełnego zadowolenia.
Mały trybik w Tobie zawsze będzie wołał: „więcej”!
I nie ma w tym nic złego – inaczej po cóż był(a)byś tu na Ziemi?

 

3. Instrukcję obsługi człowieka 3D można streścić następująco: przetrwanie – przyjemność – kontrola (władza / power games)
Czym dokładnie są power games, przeczytasz tu: Dlaczego mi tak smutno?! Jeszcze dwie przyczyny smutku – tylko dla zaawansowanych

 

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Robisz coś? Albo dopiero zaczynasz? Gdzieś i kiedyś trzeba o tym światu powiedzieć 🙂 – ogłoś się na Jasnej Polsce – jest właśnie po to

 

#3. Błędy nie istnieją

Wszystko to napisałam, by przygotować grunt pod następującą informację –
Błędy istnieją tylko w ograniczonej ludzkiej perspektywie, na którą składa się:
– pragnienie, by przetrwać
– pragnienie przyjemności
– pragnienie kontroli
– pragnienie perfekcji
– niemożność spełnienia.
A wszystko to skompresowane w formę bardzo konkretnych i szczegółowych oczekiwań z żądaniem natychmiastowej gratyfikacji.

 

Kompletne przeciwieństwo bycia w przepływie, w harmonii, w jedności ze sobą i całkowite przeinaczenie prawdziwej natury energii, które pragną Ci służyć, ale nie w wymuszony, wyżyłowany, krótkowzroczny ludzki sposób.

 

A jaki to ma związek z błędami?
Najprościej wyjaśni to poniższy rysunek.

 

To złote słońce Świadomości w środku to Ty 🙂
„Sukcesy” i „szczęście” to różowe kropki, „błędy” i „porażki” to ciemnozielone kropki. Kropki ołówkiem to zdarzenia zwykłe, bez dużego ładunku emocjonalnego.
I kilka dróg, by rysunek był czytelny, choć Ty świetnie widzisz, że dróg jest nieskończenie wiele.

 

Mapa potencjałów, sukcesów i porażek, czyli mapa życia (rys. Ra)

 

Co próbuję pokazać?
Kilka rzeczy…
Że nie żyjemy już w świecie pojedynczych linii losu oraz wyborów, które determinują wszystko i na zawsze.
Błąd może oznaczać tylko wybór innej drogi do tego samego celu (droga nr 1 i 2), lub wybór innej drogi do innego celu, który uszczęśliwi Cię równie mocno lub bardziej, niż ten który sobie wymyśliłaś (droga nr 4).

 

O mojej drodze z błędami w tle pisałam tu: Jak znaleźć prawdziwą pasję w życiu i mieć wreszcie motywację do pracy i działania

 

Co jeszcze?
Że „sukces” poprzedzony „właściwą decyzją” może być Twoim największym fuck-upem, bo nie wiesz, co Cię czeka za zakrętem (droga nr 5).
To są truizmy, ale takie jest prawdziwe życie.
I najlepsze w tym wszystkim jest to, że dopóki żyjesz, gra się nie kończy. Żadna kropka nie oznacza mety. Z każdej prędzej, czy później będziesz musiał-a ruszyć dalej.
“Błąd” czy “porażka”, tak jak “sukces” to tylko przystanek w Twojej podróży.
Jeden z nieskończonej ilości.

 

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Nie wiem czemu Polonia tak rzadko się ogłasza, mimo, że Polonia intensywnie odwiedza i czyta Jasną Polskę. Świadomi Polacy z całego świata – nie chcecie się znaleźć???

 

 

Gdy myślę o swojej przeszłości (i teraźniejszości oraz przyszłości) widzę miriady potencjałów, które nie łączą się ze sobą, jak w rebusie „połącz kropki” w jedną, jedyną prawilną całość.
Wiem, że cokolwiek wybiorę – z każdej tej kropki, na której się znajdę – mogę wybrać inną dowolną kropkę. I kolejną. I kolejną….
Mogę się kręcić w kółko.
Mogę dojść dokądkolwiek chcę, a wybór kropki (czyli „błąd” lub „właściwa decyzja”) tylko ZMIENIA tą drogę.
Zmienia doświadczenia, ale niekoniecznie ją wydłuża lub skraca.
„Błąd” może okazać się przeskokiem do kropki (potencjału – zdarzenia, człowieka, sytuacji), która będzie wspaniałym przełomem w Twoim życiu.
Oczekiwany, zaplanowany i starannie osiągnięty sukces może być kropką, z której cofniesz się do miejsca, w którym już byłeś i nie planowałeś tam wracać.
“Porażka” oznaczająca brak przyjemności i kontroli w danym momencie, nie oznacza, że energie nie układają się dla Ciebie w doskonały wzór.
Który zrozumiesz, gdy wszystko już wskoczy na miejsce.
Spójrz jeszcze raz na drogę nr 2, a potem 4. Mały sukcesik, seria porażek, a potem nagle wszystko wskakuje na miejsce i jest lepiej, niż sobie wyobrażałeś, że mogłoby być (to chyba o mnie?).

 

Rozumiesz już? Wszystko jest grą.
To nie stare czasy, gdy pojawienie się na Ziemi w danej rodzinie i regionie, na zawsze determinowało całą Twoją egzystencję.
To już minęło.
Nie będę Ci truć, że możesz wszystko – to nadużycie. Dopóki mamy różne programy, mamy też w sobie sporo ograniczeń.
Ale wiem na pewno –  nie jesteś niczym zdeterminowany.
Twój los nie jest ustalony.
W każdej chwili możesz zmienić zdanie i wybrać inaczej.
Rzeczy, które wyglądały na błąd czy porażkę, mogą zaprowadzić Cię w najlepsze dla Ciebie miejsce.

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Czekamy 🙂 – Jasna Polska powstała dla Wszystkich, którzy chcą dołączyć. Mamy 15 pojemnych kategorii, które obejmują każdy przejaw twórczej ludzkiej działalności. Dołącz do nas.

 

Nie bój się błędów i porażek

Znasz te wszystkie powiedzonka typu – porażka to szansa w przebraniu.
Znasz je dobrze, ale mimo to porażka, czy błąd boli.
To bardzo ludzkie.
W takich chwilach weź głęboki oddech (tak, to ważne, świadome oddychanie zmienia Twoją energię i daje znać Twemu Duchowi, że wybierasz Życie i otwierasz się) oraz na początek… zaakceptuj, że to się stało.

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

Jak to zrobić – dowiesz się stąd. Pobierz sobie 🙂

 

Zmień perspektywę z „błąd” na „kropka” w Twojej matrycy.
I POZWÓL, by w Twoim życiu pojawiło się coś w zamian.
Pozwól, by energia Cię poprowadziła.
Do następnej kropki.
Otwórz się na nowe rozwiązania i możliwości.

 

Życie nie zna pustki i nie zna bezruchu. Życie jest w ciągłym ruchu – to energia, która PŁYNIE.
Nawet, jeśli spieprzyłaś coś na maksa, ten stan nie będzie trwał wiecznie.
Za chwilkę, już za sekundę, w Twojej przestrzeni pojawią się blisko Ciebie nowe kropki, na które łatwo wskoczyć.
To kolejne potencjały.
Jeśli zaufasz sobie, droga Cię sama poprowadzi. Jeśli rozluźnisz pośladki i odpuścisz te zapieczone, zabetonowane oczekiwania, COŚ się wydarzy. To może być coś ekstra.
Bo błędów nie ma.
A raczej nie ma ich, patrząc z szerszej, wielowymiarowej perspektywy.
Tam coś takiego nie istnieje.
Wiem to. Odwiedzam to miejsce regularnie.

 

Dlatego nie bój się błędów. Strach przed błędami, przed porażką, zamyka przepływ energii, odcina Cię od Źródła w Tobie, od zaufania do siebie, od intuicji.
Nie bój się błędów, bo nawet jak je zrobisz, to przed Tobą rozpościera się ocean kropek.
Ocean szans, możliwości, potencjałów i doświadczeń.
Taka jest prawdziwa Natura rzeczywistości: Nie ma jednej opcji, jednego losu, jednej szansy.

 

Sprawdź koniecznie
OGŁOSZENIA na:
Kliknij:

 

Spieprzyłaś coś? Ok. Przeproś, otrzyj kolanka, wysmarkaj łzy i wskakuj z powrotem na karuzelę.
Kolejna przejażdżka będzie inna. I kolejna. I kolejna.
W tym wszystkim chodzi tylko i aż o doświadczanie.
Aho

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

 

Zafunduj sobie 8 pozytywnych minut i obejrzyj Jasne Wiadomości – najfajniejsze alter newsy z Polski:

 

P.S. Błędy mogą być fajne. Niedoskonałość może być fantastyczna – spójrz na @celestebarber na instagramie. Porażki, brak perfekcji, bycie zwyczajnym człowiekiem jest dużo fajniejsze i dużo ciekawsze, niż seria plastikowych, wyretuszowanych, egotycznych lalek z pretensjami do tronu.

 

Nie bój się błędów – nawet nie wiesz do czego służą i czym są naprawdę

Chłopcy kłamią. Węgle nie.

Liczba odwiedzin: 930
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Malena
  | Odpowiedz

  Dziękuję, świetny artykuł 🙏 Jesteś chyba w tym miejscu, w którym sama chciałabym być, a tymczasem kręcę się jak g* w przeręblu. Mam pytanie- co masz na myśli pisząc, że regularnie bywasz w wielowymiarze? Sny, OOB?

 2. Avatar
  Helena
  | Odpowiedz

  Cudowny artykuł, bardzo budujący i motywujący. Naszła mnie myśl – czy wierzysz w przeznaczenie? Wiadomo, że mamy wpływ na to, co nas otacza, na swoje życie, na to dokąd pójdziemy, ale nie mamy wpływu na to, jakich ludzi spotkamy. Podobno spotkanie każdego człowieka w naszym życiu to przeznaczenie. Czy tak jest? Czy może mamy jednak wpływ na to kogo spotkamy na swej drodze? Podświadomie dążymy do spotkania tego jedynego partnera podjętymi decyzjami?
  Pozdrawiam <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.