Ciągle pytasz jak zarobić pieniądze, skąd wziąć pieniądze… Prawdziwa Obfitość tak nie działa

| 31.05.2018

Ciągle pytasz jak zarobić pieniądze, skąd wziąć pieniądze… Prawdziwa Obfitość tak nie działa

Ciągle pytasz, jak zarobić pieniądze, skąd wziąć pieniądze, dlaczego znowu nie mam pieniędzy….

Myślisz sobie – trzeba zrobić plan, trzeba zmienić robotę na lepszą, trzeba założyć biznes (ale na którym będzie pewny zysk?).

Mamroczesz do siebie lub mantrujesz w myślach: „trzeba było”, „muszę, nie wiem, mam dość, nie chcę”…

 

Prawdziwa Obfitość tak nie działa.

Prawdziwa Obfitość nie funkcjonuje w ogóle na trójwymiarowych zasadach, które brzmią: pracować = harować. Robić biznesplan i badać rynki. Wciskać kit. Duża marża, wielki zysk. Zachachmęcić na podatkach. Pieniądze pochodzą z pracy, albo wygranej w totka. Tylko pękate konto w banku zapewni to czego chcesz.
W jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wyszukiwanych tekstów na tym blogu – Uran w Byku demontuje starą biedę, by wpuścić Obfitość – piszę o dziejącej się na naszych oczach rewolucji i transformacji zbiorowej (nie)świadomości, dotyczącej programów posiadania i zarabiania pieniędzy. Nawet gdy astrologia kompletnie Cię nie kręci, warto zerknąć, jeśli temat, jak zarobić pieniądze, jest Ci bliski.

 

Ciągle pytasz jak zarobić pieniądze, skąd wziąć pieniądze… Prawdziwa Obfitość tak nie działa

Zgodnie z naszą misją, by stworzyć na JP potężną, świadomą swych zasobów i samowystarczalną (czemu nie?) Jasną Społeczność, czekamy na Was, by stworzyć największą alternatywną bazę miejsc: wegańskie cukiernie, ośrodki leczenia, centra rozwoju, manufaktury naturalnych kosmetyków, zdrowe piekarnie, kooperatywy, centra medytacji, pracownie rękodzieła, etyczne polskie firmy… i co tam Wam w Duszach gra Kochani <3

 

Obfitość z pieniędzmi lub bez – ćwiczenia praktyczne wraz z przykładami

Jeśli za definicję obfitości przyjmiemy możliwość robienia tego, czego potrzebujesz wtedy, kiedy tego potrzebujesz (Bashar), to widzę u siebie znaczący progres.
Skąd to wiem?
Ostatecznie rzuciłam pracę na jakimkolwiek-etacie-ever latem zeszłego roku (2017). Życie jest skromne, ale starcza na wszystko, co potrzeba.
Dosłownie na wszystko: buty, wyjazdy, obiady na mieście, kursy, nowy komputer… Co jest akurat potrzebne – pojawia się w moim życiu z łatwością. Ale musi mi na tym zależeć.
Nigdy nie mam pieniędzy w nadmiarze. W zasadzie zawsze jest na styk, ale… zawsze JEST…

 

Ciągle pytasz jak zarobić pieniądze, skąd wziąć pieniądze… Prawdziwa Obfitość tak nie działa

Biały Wiatr – wydawnictwo, którego publikacje zaliczam do moich książek turbo, w czerwcu wypuszcza w świat Szkołę Obfitości. Uran w Byku i Saturn w Kozie, Jowisz w Skorpio…. takie tematy są jak najbardziej na czasie…

 

JasnaPolska.pl czyli gra w obfitość wchodzi na wyższy level

Koronnym przykładem na to, że nie trzeba mieć pieniędzy, by realizować / pozyskiwać otrzymywać kosztowne rzeczy jest Jasna Polska.
Jasna Polska – portal bardzo drogi w wykonaniu i jednocześnie marzenie pilnie potrzebne na wczoraj – od strony finansowej zrobiła się sama.
Gdy nadszedł Czas oraz decyzja i gotowość w sercu, pojawił się Darczyńca oraz firma, która zgodziła się wykonać projekt od razu, w rozłożeniu na raty bez oprocentowania oraz niezwykle rzetelny i odpowiedzialny magik IT, który zrobił Jasną Polskę z sercem i wielkim zaangażowaniem, a my czujemy to każdego dnia (wciąż nam pomaga i udoskonala portal).
Gdy Jasna Polska pojawiła się oficjalnie na świecie 17 kwietnia tego roku, jasne było, że potrzebuje reklamy. Tak samo jasny był fakt, że nie dysponujemy żadną, ale to żadną kwotą na tego rodzaju działania (przypominam – rzuciłam pracę i od pół roku oddawałam całe moce przerobowe naszemu Jasnemu portalowi).

 

Skąd wziąć pieniądze? – Albo wszystko czego potrzebujesz.

Co się wtedy wydarzyło? Cała seria nieplanowanych, zaskakujących zdarzeń.
Po pierwsze Jasną Polskę bez problemu zgodzili się polecić dalej tzw. influencerzy, czyli osoby, których rekomendacja sprawia, że na stronę wchodzi duża, lub bardzo duża liczba osób. Mówię tu o Agacie Dutkowskiej – autorce Latającej Szkoły, portalu Dobre Wiadomości, Aronie Jasnowidzu oraz kilku innych, z którymi w tej chwili ustalamy szczegóły, i których na pewno tutaj dopiszę.
Po drugie, okazało się (tak to jest, gdy grasz w Obfitość – właściwe informacje, pomysły i ludzie wskakują perfekcyjnie na swoje miejsce), że Google oferuje fundacjom darmową reklamę. Choć brzmi to dla mnie wciąż nieprawdopodobnie, to Jasna Polska ma profesjonalną reklamę w internecie, wartą furę dolarów, na którą nie byłoby nas na pewno stać.
A żeby było jeszcze bardziej bajkowo, Doradca Googla (który piecze wegańskie ciasta ;)) na kilku bezpłatnych spotkaniach ustawił nam całą kampanię, które to zadanie było dla nas niewykonalne.
 

Ciągle pytasz jak zarobić pieniądze, skąd wziąć pieniądze… Prawdziwa Obfitość tak nie działa

Ogłoś te pychoty! Mamy na to specjalne miejsce: MIEJSCA -> Natura, zwierzęta, zdrowa żywność -> Zdrowe cukiernie

 

W tej chwili otrzymujemy kolejne propozycje wsparcia od fajnych ludzi i organizacji, ale na razie cicho sza… Będzie aktualizacja.

 

Nadal pytasz, jak zarobić pieniądze?

Nadal o to pytasz? Czy nie widzisz, że w świecie wciąż rosnących wibracji i świadomości, pytanie to przestaje być adekwatne?

Obfitość, czyli życie w Bogactwie: realnych możliwości, darów od Życia i ludzi, szans i potencjałów, zrealizowanych marzeń… nie jest synonimem dużej kwoty na koncie bankowym.

Tak, ta kwota może być jednym z elementów Obfitości, ale tylko jednym z wielu. Nie najważniejszym, nie podstawowym, nie fundamentalnym, nie koniecznym i brzegowym, bez którego nic nie jest możliwe.
Traktujemy siebie samych, jak kaleki, ludzi bez nóg i rąk, którym niezbędne do życia są protezy. Te protezy to oczywiście pieniądze. Jak masz ich mało – dysponujesz tylko jedną ręką albo nogą, jak średnio – dwiema, jak jesteś bogaczem – możesz sobie dostawić jeszcze 6, zupełnie zbędnych, ale spektakularnie to wygląda.

 

Pieniądze w 3D ograbiają życie z cudu kreacji

Spójrz, jak pieniądze rozumiane trójwymiarowo, potrafią ograbić cię z szans, doświadczeń, spotkań. Podkreślam – traktowane trójwymiarowo! Gdy pojawia się Świadomość, pieniądze stają się kolejnym (nie pierwszym!!! i nie jedynym) narzędziem do doświadczania wielkiej wolności kreacji, a co za tym idzie ogromnej rozkoszy i radości.
Gdybym miała mnóstwo pieniędzy, zanim przystąpiłam do realizacji Jasnej Polski, po prostu:
1. zleciałabym zrobienie portalu
2. zainwestowała w giga reklamę
3. zatrudniła specjalistów i…
4. czekała na rezultaty

 

Ciągle pytasz jak zarobić pieniądze, skąd wziąć pieniądze… Prawdziwa Obfitość tak nie działa

 

Nie poznałabym tylu wspaniałych ludzi, nie nauczyłabym się prosto i otwarcie prosić o pomoc i otrzymywać ją bezinteresownie. Nie nauczyłabym się tylu fascynujących rzeczy, które dają mi radość, jak projektowanie i robienie stron w wordpressie, pisanie bloga, tworzenie grafik…
Nie doznałabym TYLU inspiracji, wglądów, eurek…
Nawet nie wiesz Kochanie, jak cały proces tworzenia tego portalu był karmiącym, ożywczym, twórczym doświadczeniem. Ile radości dała mi sama droga. Wielkie pieniądze zubożyłyby mnie o to wszystko – dostałabym gotowy, wyprany z głębokich, dobrych emocji, produkt.
Ale przede wszystkim nie zrozumiałabym wreszcie tak głęboko i prawdziwie – bo gdzieś tam w samych trzewiach, na czym polega Prawdziwa Obfitość. I co najważniejsze – że ona JEST i że naprawdę DZIAŁA.
Że mogę wykreować wszystko, czego pragnę, nie zajmując się w ogóle tematem pieniędzy. To czy mam, czy nie mam pieniędzy nie ma decydującego znaczenia.
Przekonałam się, że samo pragnienie, pasja Duszy wystarczy.
Wykreowałam Coś z niczego.
Bo bardzo pragnęłam tego doświadczyć.
Powiem więcej, mam poczucie, że to pękate konto to jeden z ostatnich elementów – taka wisienka na torcie Obfitości, która pojawia się, gdy przestaje być dla Ciebie niezbędną protezą, a jest jedynie kolejną opcją Urzeczywistniania Siebie.
Innymi słowy – wielkie pieniądze pojawią się, gdy ZAUFASZ. Czyli nauczysz się najpierw Prawdziwej Obfitości – zaczniesz działać, wiedząc, że wszystkie potrzebne rzeczy, pomysły i pomocni ludzie pojawią się w odpowiednim czasie.

 

Na koniec – dlaczego ja jeszcze nie mam pieniędzy?

Jeszcze nie mam dużo pieniędzy, ale czuję, że to nie potrwa długo. Na razie mam na to, czego potrzebuję, ale na „zbytki” i extrasy już nie.
Nie mam na przykład pieniędzy na podróże IC (uwielbiam), jeżdżę zamiast tego blablacarem (tak samo szybko i jeszcze bardziej komfortowo, bo prawie od drzwi do drzwi – ale, jako uranik z krwi i kości, który mieszka przy samym dworcu, wolałabym pociągiem…).
Nie mam na wakacje na przysłowiowej Malcie, albo w Tajlandii (są za to Trójmiasto, Kaszuby po sąsiedzku i Beskid, gdzie mieszka moja Mama).

 

Festiwal Wibracje 3.0

mazowieckie | Białobrzegi k. Warszawy
180 PLN
Szczegóły cenowe
Trwa przedsprzedaż tańszych karnetów!
13.06.2019

Dolina Dźwięku – Dom Gościnny Kołobrzeg

zachodniopomorskie | Kołobrzeg
od 230zł/apartament PLN
Szczegóły cenowe
Apartament Rytm Serca dla max 5 osób: - 2 sypialnie z dwoma podwójnymi łóżkami, opcja dostawka od 230zł do 260zł Apartament Szelest Skrzydeł na piętrze dla max 7osób: - 3 sypialnie i duża przestrzeń wspólna od 320 zł do 350zł Cały Dom Dolina Dźwięku dla max 13 osób od 500zł do 700zł

Eko Chata Sweet Home

śląskie | Ustroń
75 PLN
Szczegóły cenowe
Pokój dwuosobowy 150PLN Pokój rodzinny 300PLN

Festiwal PROGRESSteron – 36. Rozwojowy Festiwal dla Kobiet

mazowieckie | Warszawa
119 PLN
Szczegóły cenowe
Do 15 marca: bilet jednodniowy 119 zł, bilet dwudniowy 199 zł/ Od 16 marca: bilet jednodniowy 159 zł, bilet dwudniowy 249 zł
06.04.2019

Festiwal Umocowanie. Warsztaty pracy z ciałem, głosem, twórczością

mazowieckie | Warszawa
180 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt udziału w całym wydarzeniu: 180 zł Koszt udziału w pojedynczym warsztacie: 70 zł
05.04.2019

Gościniec Amon pod Piramidą: Polski Ałtaj-Numer 1 w Polsce pod względem ekologi

małopolskie | Szczawnica - Jaworki
Szczegóły cenowe
Ośrodek jest atrakcyjnie położony, pod zboczem góry w bezpośrednim sąsiedztwie z Pienińskim Parkiem Krajobrazowym. Dysponujemy miejscami noclegowymi, salą wykładową. Sala wykładowa mieści się w Piramidzie. Oferujemy idealne warunki do organizacji szkoleń, prezentacji, kursów, imprez integracyjnych it

Gwatemala – powrót do dzikości

Cała Polska | Cała Polska
2450 USD
Szczegóły cenowe
CENA 2450,- USD PRZELOT ≈ 3300 - 4000,- PLN
01.12.2019

I Festiwal Alchemii i Wiedzy Alternatywnej u Źródła

śląskie | Wisła
150 PLN
Szczegóły cenowe
wstęp: 150 zł, warsztaty: 30 zł, wyżywienie: 45 zł/dzień, nocleg: 42 zł/doba
05.04.2019

Koci Zakątek – miejsce ciszy i spokoju Wynajem

pomorskie | Starżno
50 PLN
Szczegóły cenowe
50 zł od osoby/1 dzień 70 zł 2 osoby/ 1 dzień 100 zł 3 osoby/ 1 dzień

Między niebem a ziemią – Jaworki Perłą Pienin

małopolskie | Szczawnica - Jaworki
Szczegóły cenowe
Z dala od zgiełku miasta, wypoczynek w otoczeniu zieleni, poranna kawa z widokiem na góry…

Natura wzywa – rejs po Chorwacji

Cała Polska | Cała Polska
720 EUR
Szczegóły cenowe
Cena: 720 euro + składka jachtowa ok.150-170 euro po 15 sierpnia cena to 780 euro + składka jachtowa ok.150-170 euro
31.08.2019

Organizacja wycieczek i wynajem apartamentów na Malcie. Głównie kwatery 6 plus.

Cała Polska | Mellieha/Malta
Szczegóły cenowe
przykładowe oferty apartamentów na Malcie i domów na Gozo (wraz z cenami) https://ininspiroart.wordpress.com/wynajem-apartamentow-i-domow-na-malcie/

Pełnia Życia – rozwój osobisty & mindfulness & Joga na Krecie

Cała Polska | Kreta
720 EUR
Szczegóły cenowe
Inwestycja : 720 euro przy wpłacie zaliczki do 28 marca , 780 euro przy wpłacie zaliczki do 15 kwietnia po tej dacie 890 euro w cenie zawarte są warsztaty, wyżywienie oraz zakwaterowanie( cena nie zawiera biletu lotniczego ) Zaliczka na poczet warsztatu: 250 euro
09.06.2019

Podróż do Autentycznej Przestrzeni Transcendentalnego Serca Wyprawa na Bali

Cała Polska | Bali
1500 EUR
Szczegóły cenowe
pakiet: warsztaty, wycieczki, pobyt, masaże, joga
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 15.04.2019 dni
15.04.2019

 

Ale może Ty pilnie potrzebujesz wyjechać i przeżyć niesamowitą przygodę? Jeśli naprawdę potrzebujesz, wiedz, że pieniądze się na to znajdą :).

 

Jeszcze nie mam pieniędzy na to, czy na tamto, co według mnie jest drogie, nadprogramowe, niestandardowe.
Co mi to mówi? Nie mam jeszcze na to pieniędzy, bo w istocie tego nie potrzebuję.
To jest na razie moje miejsce w świecie wibracji: jak nie potrzebuję, to nie mam. Zbytki, extrasy, rzeczy niepotrzebne, lecz takie, które „mogłyby być”, wciąż jeszcze nie są w moim zasięgu.
Ale i to się powoli zmienia.
Przykład z dzisiejszego ranka: mam piękny balkon od południa i pragnienie, by siedzieć na nim non stop póki ciepło (w naszym klimacie przybiera to postać kompulsywnego korzystania ze słońca, bo zawsze go za mało). Ale balkon od południa, okolony ścianami oznacza milion stopni przez większość dnia. I nie da się na nim siedzieć, można tylko tęsknie spoglądać. Chyba, że z nagła najdzie Cię paląca potrzeba zakupienia najpiękniejszego, błękitnego, regulowanego parasola ogrodowego, jaki istnieje.
Tak się złożyło, że od wczoraj na koncie miałam 0 zł, a w kieszeni ostatnie 4,50 PLN.
Już jakiś czas temu przestałam się przejmować takimi drobiazgami i przystąpiłam do wybierania wymarzonego modelu w sklepie internetowym.
10 Minut po tym, jak znalazłam to czego chciałam i wrzuciłam do zakładki Ulubione, wiedząc, że pierwsze pieniądze, jakie przyjdą wydam na parasol i chleb (w tej kolejności), na konto wpłynęło 360 zł. Od kogoś tam, z dalekiej przeszłości, o kim nie pamiętałam. Parasol już kupiony, czekam na niego – będzie jutro lub pojutrze.

Tak to działa.

 

Jak to zrobić, jak do tego dojść? Jak Żyć w Obfitości?

Kiedyś, w jakiejś gazecie przeczytałam, że jakiś znany polski pisarz kryminałów (nie pamiętam nazwiska) skończył prawo, chwilę popracował i stwierdził, że nie zdzierży. Pragnął pisać, Dusza mu codziennie skowyczała za uchem, że chce doświadczyć pisania książek i była w tej kwestii wyjątkowo upierdliwa. Nie zniósł presji, rzucił prawo, postanowił żyć marzeniem i….
…Tak się „jakoś wszystko samo ułożyło”, że jak żył tym marzeniem, czyli pisał jak wariat, to nie miał czasu myśleć o pieniądzach. A im bardziej o nich nie myślał, tylko całą energię pakował w kreowanie, to tym bardziej się one „same” pojawiały.

Ten pisarz zrobił coś jeszcze – nie poszedł w półśrodki, lecz skoczył w przepaść. Skoczył, a lecąc „w dół” zaufał.

I o tym jest Prawdziwa Obfitość.

Aho

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

p.s. Temat obfitości jest tak bardzo pojemny, że pisząc ten tekst, jednocześnie pojawiły się informacje i inspiracje, by opisać:
6 Powodów, dla których mimo ciężkiej pracy nigdy nie miałam pieniędzy, żyłam w programach braku, strachu, niedoboru i „nie wystarczy”
oraz
Jakie ukryte korzyści czerpiesz z życia w biedzie, braku pieniędzy, braku obfitości?
oraz
7 Oczywistych powodów, dlaczego większość ludzi w 3D całe życie była, jest i będzie biedna.
Ciąg dalszy już wkrótce…

 

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Edyta
  | Odpowiedz

  Tak pięknie piszesz o tym, ze jak się naprawdę chce, to samo się dzieje. Ja właśnie skaczę w przepaść, choć jeszcze ostatnim, małym palcem trzymam się “bezpiecznego” brzegu. Tak bardzo chciałabym zaufać, ale moje zaufanie zostało tyle razy zawiedzione. Szukam siły i wiary w sobie.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Kochana, wiem, że znajdziesz tą siłę i wiarę! Każdy, kto doszedł już tak blisko krawędzi, jest wystarczająco silny, bo samo to jest już osiągnięciem. Możesz być z siebie dumna – z każdego kroczku i każdej decyzji na tej drodze. Wszystko, czego potrzebujesz jest w Tobie – to nie frazes, nie banał, tak JEST – jesteś Pełnią. Pamiętaj, by pozwalać, puszczać, nie zatruwać się zmartwieniami. Doceniać siebie, być dla siebie dobrą. I… bawić kreacją, podejść do siebie z czułym dystansem. To wszystko to przecież tylko iluzja, a przygoda dopiero się zaczyna <3 Aho

 2. Avatar
  Joanna
  | Odpowiedz

  Ta strona jest piękna!!!!!!! Trafiam na nią trochę w kryzysowym momencie kiedy nie pozostaje nic innego, jak zaufać. Dziękuję <3

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję za te słowa <3 - daliśmy na Jasnej Polsce z siebie wszystko i jeszcze ciut. Cieszę się, że trafiłaś tu w takim momencie, kiedy możesz wziąć sobie trochę otuchy i siły - po to piszę. A z drugiej strony - tak to właśnie się w życiu składa, że zawsze dostajemy to, czego potrzebujemy 🙂 Ściskam!

 3. Avatar
  Marta
  | Odpowiedz

  Jesteś bardzo inspirująca – dziękuję Ci za to :*

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Partnerzy

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.