Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym


Jacek Karpiński to pierwszy człowiek na Planecie Ziemia, który stworzył ultra szybki komputer stacjonarny – tzw. minikoputer K-202.

Gdy inne komputery raczkowały i straszyły swymi rozmiarami wielkości szafy, śmieszną pamięcią oraz kosztem produkcji, polski Gates i Jobs w jednym wymyślił komputer, który był tak genialnym wynalazkiem, że nie pomieścił się w głowach osób decyzyjnych.

 

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym

Jacek Karpiński ze swoim komputerem, który wyprzedził epokę tak bardzo, że uznano, że takie urządzenie jest niemożliwe…

 

 

Nie wiem, jak mam opisać to co spotkało tego Człowieka i to, czego dokonał…. W książce „Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków” czytamy:
„Jacek Karpiński pracował prędko i trochę chaotycznie – jakby się bał, że za chwilę zapomni o tym, co przed chwilą wpadło mu do głowy. Gdy skończył jedną rzecz, natychmiast zaczynał następną.
Zaaferowany nowym wynalazkiem, spał w biurze w śpiworze, żeby nie marnować czasu na dojazdy. Zapominał wtedy nawet o jedzeniu.”
Co Ci to przypomina? – Sposób pracy Tesli, który mając pełen dostęp do Pola, nie nadążał z przerabianiem genialnych wynalazków, które dosłownie przez niego przepływały.

 

Czytaj więcej: Co mają ze sobą wspólnego Nicola Tesla, Elon Musk i… wątpliwości

 

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym

Czekamy – Dodaj swoje ogłoszenie na Jasnej Polsce <3 – bo to Samo Dobro w Internecie

 

 

Jacek Karpiński – geniusz, informatyk, elektronik… wielki wynalazca

Tekstów o niewiarygodnym Jacku Karpińskim jest w sieci sporo, każdy z nich dodaje jakieś nowe informacje. Niemożliwym jest pokrótce opisać to, czego dokonał ten Człowiek w ciągu jednego, fascynującego, choć bardzo trudnego życia.
Bo życie Jacka Karpińskiego to materiał na obsypany nagrodami serial HBO lub wielką powieść:

 

Urodzony w 1927, w czasie II wojny światowej działał w Szarych Szeregach, a konkretnie w batalionie „Zośka”, w którym dowodził pierwszą sekcją, drugą objął jego słynny przyjaciel Kamil Baczyński.
1944 – w Powstaniu Warszawskim kula utknęła mu w kręgosłupie, z trudem chodził o dwu laskach, siłą woli wrócił do zdrowia i samodzielnego poruszania się. Kuli nigdy nie usunięto.
1957 – Jacek Karpiński konstruuje pierwszą zdumiewającą maszynę do prognozowania pogody o wdzięcznej nazwie AAH

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym

Aah! Panie Jacku! <3

 

1959 – nasz polski Gates/Jobs tworzy prekursor komputera – pierwszy na świecie tranzystorowy analizator równań różniczkowych AKAT-1

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym

 

Cudeńko. Nie tylko techniki, ale i wspaniałego polskiego designu.

 

1960 – wygrywa ogólnoświatowy konkurs Unesco dla młodych naukowców (6 stypendiów na 200 kandydatów!) i w nagrodę wyjeżdża na dwuletnie studia na Harvardzie i w najsłynniejszej uczelni technicznej świata – MIT
Oczywiście za granicą natychmiast się na nim poznano. Otrzymywał propozycje, by zostać na uczelni, stworzyć własny instytut (!), pracować dla IBM. Niestety, Jacek Karpiński wybrał drogę dużo cięższą i bardzo smutną. Wrócił do Polski, by doświadczyć szykan, upokorzeń, biedy i ludzkiej podłości.

 

Mam w życiu i cholerne szczęście, i piekielnego pecha. Pech jest taki, że kocham swój kraj, jakikolwiek by on był. Szczęście – że przeżyłem w Polsce i wojnę, i komunizm. Podczas wojny mnie nie zabili, podczas komuny nie zniszczyli w więzieniach.
(…) Gdybym posłuchał Amerykanów, to świat miałby peceta o 10 – 15 lat wcześniej. (nto)
1964 – powstaje Perceptron – maszyna ucząca się, oparta na sieciach neuronowych, która rozpoznawała otoczenie za pomocą kamery (jeśli zarejestrowała trójkąt, już zawsze go pamiętała i rozpoznawała ponownie)

 

 

Niezależna, wirtualna, wolna Jasna Polska to alternatywny portal, baza wiedzy oraz wyszukiwarka ofert i ogłoszeń. Znajdź warsztaty, kursy, wydarzenia, osoby i miejsca. Rozwój osobisty, duchowość, ezoteryka, zdrowie, medytacja, zdrowa żywność, konferencje, spotkania, koncerty i zmiany na ziemi.

Tutaj dowiesz się wszystkiego – jak, a tutaj – po co i dlaczego warto

 

 

Nie wiem, czy można to nazwać patriotyzmem, ale ja po prostu chciałem pracować dla Polski. Zawsze wierzyłem, że ruscy kiedyś sobie pójdą. A technologia zostanie.
Poza tym uważałem, że to nie byłoby w porządku – wyjechać na delegację i zostać. Spotkałem Polaków, którzy tak postąpili, i nie sądziłem, żeby to było uczciwe. Wiedziałem, że w PRL będę żył w niewoli, ale wierzyłem też, że normy moralne obowiązują niezależnie od sytuacji.
I jeszcze jedno: nie mogłem zostawić mojej mamy. (Wikicytaty)
1965w ciągu trzech tygodni zaprojektował i stworzył skaner do analizy fotografii zderzeń cząstek elementarnych na kliszach CERN.
1965-68 – powstaje komputer KAR-65 – stworzony do obróbki tychże zdjęć;
Był to „pierwszy w Europie system asynchroniczny, ze zmiennym przecinkiem, 100 tys. operacji na sekundę”. Był też maszyną nie do zdarcia – Kar-65 był sprawny i pracował 20 lat, co było rekordem światowym.
Poza tym był 30-krotnie tańszy niż 2 razy wolniejsze wtedy komputery Odra. Kosztował 6 mln złotych, podczas gdy każda Odra kosztowała 200 mln złotych. Ale do Odry jeszcze wrócimy…

 

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym

Kar-65 – kompletnie nie rozumiem, do czego służył, ale wygląda fantastycznie!

 

 

Jacek Karpiński – polski Gates – Jobs wymyśla pierwszego peceta, na 10 lat przed IBM

1970na świat przychodzi minikomputer K-202 – największy wynalazek naszego polskiego Gatesa-Jobsa, prototyp peceta wielkości walizki.
K-202 wykonywał milion operacji na sekundę i jako pierwszy na świecie wykorzystywał adresowanie stronicowe, powszechnie stosowane do dzisiaj. A do tego był szybszy niż wyprodukowane 10 lat później komputery IBM PC.
Ówczesne komputery miały 64 kilobajty pamięci, K-202 – 8 megabajtów!
Dziś system adresowania stronicowego stosuje 90 proc. urządzeń na świecie, niestety Jacek Karpiński nie tylko dzielił się swobodnie z innymi inżynierami swym genialnym rozwiązaniem (Amerykanie koniecznie chcieli wiedzieć, jak dokonał tego cudu), ale również go nie opatentował.

 

W połowie lat 60. jeden z moich amerykańskich kolegów powiedział mi o Polaku, który należał do szóstki ludzi wyprzedzających cały świat. Ten Polak zwał się podobno Jack Karpiński. Niestety, nikt o nim niczego nie wiedział”

– pisał o Karpińskim Stefan Bratkowski, dziennikarz i popularyzator techniki. (Fakt)

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym

Pan Jacek Karpiński (1927-2010), zawsze wśród swoich ukochanych komputerów

 

1971 – Początek końca, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie; K-202 zostaje wystawiony obok stoiska 8-mio bitowej Odry Elwro.
To początek politycznych świństw, których ofiarą jest nie tylko Jacek Karpiński, ale – jak zwykle i po raz któryś z rzędu – interes ekonomiczny i polityczny Polski.

 

W międzyczasie  K-202 został zaprezentowany w Londynie i, oczywiście, natychmiast doceniony. Błyskawicznie zaproponowano jego masową produkcję na Zachodzie, ale Jacek Karpiński odmówił.

 

“Jak głupi, zakichany patriota, powiedziałem dziękuję, włożyłem brytyjskie opinie do kieszeni i wróciłem do Polski (…). Koniec końców okazało się, że produkować można, ale ani MERA ani Komitet nie dadzą pieniędzy (…) Stefan [Bratkowski] zaproponował układ: brytyjskie pieniądze, sprzedaż i marketing – konstrukcja i produkcja w Polsce. To było dla wszystkich do przyjęcia” – opisywał później. (Fakt)
1972 – rusza produkcja K-202 w Zakładzie Minikomputerów

 

– Zakłady Mera podpisały umowę z brytyjskimi partnerami. Anglicy dawali dewizy, my: miejsce i ludzi do produkcji – wspomina polski wynalazca. – Byłem szczęśliwy. Stworzyłem własny zespół młodych, wybitnych zapaleńców. Pracowaliśmy po kilkanaście godzin na dobę, nocami i dniami siedzieliśmy w laboratoriach technicznych.
I stworzyliśmy to, o co chodziło: komputer, który można było schować do pudełka po butach… (nto)

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym

Piękny, prawda?

 

15 Sztuk trafiło za granicę, drugie 15 zainstalowano w dużych instytucjach krajowych – Użytkownicy byli zachwyceni, zamówiono 3000 sztuk.
Gdy w produkcji znalazło się kolejnych 200, zakład niespodziewanie zamknięto, a Jacek Karpiński został wyrzucony z pracy z zakazem budowy komputerów (!) oraz oczywiście z zakazem wyjazdu do USA. Podobno z zakładu wyprowadzono go (po uprzednim przeszukaniu) pod karabinami.

 

Parszywa polityka i i jeszcze gorsza: polska zawiść

Dlaczego?
Po pierwsze polityka.
ZSRR zarządziło produkcję prymitywnego komputera RIAD (skradziona technologia IBM360), który narzucono całemu Układowi Warszawskiemu.
Poza tym władze bolała współpraca z zachodnim kapitałem.
Po drugie polityka personalna.
Jacek Karpiński miał cięty język, nie umiał i nie chciał się układać. „Pana wiedza wystarczyłaby co najwyżej do budowy nocników” to jeden z najczęściej przytaczanych w internecie szlagierów jego autorstwa.

 

Polityka – to jedno. Ale przede wszystkim ohydna polska zawiść.
Komu przeszkadzał wymyślony w Polsce pierwszy minikomputer? Jacek Karpiński nie ma wątpliwości – partyjnym decydentom z wrocławskiego Elwro, którzy nie potrafili mu wybaczyć ani komputera KAR-65, ani sukcesu z K-202. (nto)
Produkujący Odry zakład Elwro zatrudniał wówczas 6 000 pracowników, Instytut Maszyn Matematycznych, gdzie pracował Karpiński tylko 200.
Wkład dolarowy do K-202 wynosił ok. 1800 $, do Odry ok. 30 000 $.
Towarzysze z Elwro zwrócili się do towarzyszy z władz (podobno do premiera Jaroszewicza) po pomoc i towarzysze towarzyszom pomogli.
Interes Polski i czyjś zasłużony sukces to nie były (i nadal nie są) kwestie mające jakąkolwiek wartość w tym kraju – zwłaszcza dla polityków, ale niestety nie tylko dla nich…

 

Okropne mi robili świństwa. Starałem się o autonomię dla mojego Zakładu. Nic z tego nie wyszło, przenieśli mnie do Instytutu Maszyn Matematycznych.
Musieli mnie zniszczyć, bo ośmieszałem i ELWRO, i IMM. ELWRO zatrudniało 6 tysięcy ludzi, IMM – 700. I nie potrafili zrobić żadnej przyzwoitej maszyny. (…) U mnie w 1973 pracowało raptem 200 osób” – żalił się Karpiński. (nto)
Czytaj więcej: Wybory samorządowe 2018, czyli heroina władzy, ego i coś jeszcze…. – Nowa Ziemia nadchodzi, czy tego chcą, czy nie

 

 

Komputer, którego nie ma i być nie może

W roku 1972 do Polski przyjechał z całą delegacją do Polski główny konstruktor RIAD-a – Ławronow. Obejrzał K-202 i powiedział: „niemożliwe, taka maszyna musi zająć całą ścianę dużego pomieszczenia”.
Po paru tygodniach komisja stwierdziła, że projekt nie nadaje się do realizacji, bo technologii, jaką proponuję nie ma i być nie może. Jakby mogła być, Amerykanie na pewno by ją już wykorzystali” – czytamy w jego dziennikach.  (fakt)
A skoro sowieckie, bezmózgie „autorytety” powiedziały, że K-202 jest niemożliwy, to znaczy , że nie ma sensu go produkować.
Proste, prawda?

 

 

A u nas wszystko jest możliwe! – I dzieje się każdego dnia 🙂 – oto naprawdę malutka część aktualnych ogłoszeń z Jasnej Polski

“SALANTRUM” Marek Nagraba, Groty Solne, Wyroby z Soli

małopolskie | Kraków, Wieliczka
Szczegóły cenowe
ceny konkurencyjne, wykonanie grot z soli - ceny do negocjacji, lampa solna mała (waga) 20-100 pln , świecznik 10 pln, mydło solne 7 pln

“Laboratorium głosu – odkryj swój głos” Poziom zaawansowany

mazowieckie | Warszawa
700 PLN
Szczegóły cenowe
CENA: 700 zł (płatne 350 zł zaliczką na konto przy zapisie i kolejne 350 zł gotówką podczas grupy w czerwcu)
29.06.2019

„Taniec z Bogami” Warsztat Szamański

dolnośląskie | Nowa Morawa
1290 PLN
Szczegóły cenowe
1290 PLN os. / 1230 PLN za os w parze + koszty pobytu 110 PLN – 120 PLN osoba za dobę (nocleg i wyżywienie) UWAGA: Przy wpłacie zaliczki 390 PLN – miesiąc przed warsztatem otrzymujesz 100 PLN zniżki!
14.10.2019

12 Konwent Wedzy Alternatywnej

pomorskie | Gdańsk
139 PLN
Szczegóły cenowe
Do wyboru przewidziane są 4 rodzaje biletów: ? Całościowy (łącznie z noclegami): 139zł / 150* ? Piątkowy: 60zł / 70zł* ? Sobotni: 70zł / 80zł* ? Niedzielny: 40zł / 50zł* * - przedpłata / na miejscu
26.07.2019

6. Trening Zen Coachingu w Polsce

Cała Polska | Warszawa
2200 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt udziału w jednym module wynosi 2200 zł
28.08.2019

Ajana Musica

zachodniopomorskie | Kołobrzeg
1000 PLN
Szczegóły cenowe
KONCERT MUZYKI RELAKSACYJNEJ. Producenci gas drumów, czyli instrumentów, które powodują wejście w stan głębokiego wyciszenia.Wspieramy się looperem, vocalizerem, perkusjonaliami, fletami itp

Ajurweda w Indiach z Ewa Issa Tifaret nad oceanem

Azja | Indie Kerala
1550 EUR
Szczegóły cenowe
OFEROWANY PAKIET 1550 EURO przejazdy z/do lotniska pobyt (14 noclegów w pokoju 1-osobowym), medytacje z zachodem słońca wegetariańskie posiłki - śniadania i obiado-kolacje konsultacja z lekarzem + 12 dni zabiegów ajurwedyjskich (szczegóły na stronie, tutaj ograniczona ilośc znaków do pełnego opisu)
03.12.2019

Akupunktura Sebastian Zieliński

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
Raz w tygodniu prowadzę darmową konsultacje z diagnozą i zabiegiem akupunktury. Cena za usługi do ustalenia indywidualnie ?

Alchemia Czucia w Olsztynie

warmińsko-mazurskie | Olsztyn
140 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 140 zł. Dla stałych uczestników: 300 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 29.06.2019 dni
29.06.2019

Alchemia Czucia w Warszawie

mazowieckie | Warszawa
170 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 170 zł. Dla stałych uczestników: 360 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 08.07.2019 dni
08.07.2019

 

 

1978 – Jacek Karpiński poddaje się i wyjeżdża na Mazury hodować świnie. Twierdzi, że woli te prawdziwe od ludzkich. Prestiżowe oferty pracy wciąż czekają na niego na Zachodzie, ale na jego teczce widnieje napis “Nie wydawać paszportu. Powód: sabotażysta i dywersant gospodarczy”
1980  – “W konkursie na dyrektora MERY, mimo że dostał 90 proc. głosów, Ministerstwo Przemysłu nie zaakceptowało wyboru. Dostał wprawdzie inną propozycję, ale na nią z kolei nie wyraziło zgody KC”. (prestiz.info)
1981 – wyjazd do Szwajcarii i tam: praca w fabryce magnetofonów, potem kolejny wynalazek cyfrowy i analogowy synchronizator dźwięku (robot sterowany głosem) i ręczny skaner Pen-Reader (czytnik pisma ręcznego), który wyprzedzał japońskie konstrukcje o przeszło półtora roku.
Niestety, jak zwykle, zabrakło pieniędzy na rozwój i produkcję.

 

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym

Kategorii jest 15 – NAPRAWDĘ KAŻDY znajdzie coś dla siebie 🙂

 

 

Polska wykończyła go całkowicie

1990 – powrót do Polski i … ostateczny koniec marzeń
Jacek Karpiński został oszukany przez BRE Bank przy kredycie na fabryczkę Pen-Readerów. Bank nie wypłacił mu kolejnych transz, zabrał dom wzięty pod zastaw, a w międzyczasie, jakby tego było mało, jego zakład został okradziony.
Żeby się ratować zaprojektował jeszcze miniaturową kasę fiskalną i ponownie został oszukany przez kontrahentów (Libella i Apator).
W rezultacie Jacek Karpiński został bez pieniędzy, bez zakładu i bez domu (usłużny bank zlicytował wszystko za bezcen) oraz z kredytem.

 

Jako potencjalny miliarder, który w Polsce stracił wszystko, powrócił do Szwajcarii. Tam wraz z synem, w pół roku, zaprojektował specjalistyczny skaner do sprawdzania ksiąg rachunkowych. Po czym szybko wrócił, bo Polskę kochał nade wszystko. Zamieszkał we Wrocławiu, w małej kawalerce, gdzie schorowany zmarł w wieku 83 lat.

(…)

Gdyby Jacek Karpiński podczas studiów w USA skorzystał z propozycji i został tam na stałe, byłby bardzo bogaty i dzisiaj obok Gatesa i Jobsa wymieniany jako największy z twórców nowych technologii. Zamiast szykan w kraju i życia w biedzie.
    Gdyby nie zawiść i konformistyczna postawa władz PRL Jacek Karpiński byłby bogaty, a Polska liderem w rozwoju nowych technologii.
    Gdyby BRE Bank działał doradczo i strategicznie, i nie wstrzymał kredytu na produkcję Pen-Readerów sam zarobiłby krocie, a nie za bezcen pozbawił Karpińskiego środków do życia i dachu nad głową.
    Gdyby, o czym niewielu zapewne wie, opracowana już w 1989 r. przez Jacka Karpińskiego konstrukcja operatorskiej centrali telefonicznej opartej o zmodyfikowany komputer PC znalazła zrozumienie, byłby pionierem Internetu. Jego wykorzystanie protokołów, na których zbudowano Internet do zwykłej telekomunikacji wyprzedzało komercyjne wdrożenia o 10 lat.
    Zresztą Internet mógł się narodzić w PRL jeszcze wcześniej. W latach 70. – gdy polscy informatycy pracowali nad systemem PESEL (część z nich pracowała z Jackiem Karpińskim). Stworzyli wtedy sieć komputerową z dostępem z dowolnego miejsca na ziemi.  Niestety, nikt tego nie opatentował. A Amerykanie, choć myślą techniczną nie byli lepsi od Polaków, swoją sieć potrafili zamienić na Internet. (prestiz.info)

 

 

Czy wiesz, że to Polak jako pierwszy stworzył najszybszy komputer świata? Jacek Karpiński – polski Bill Gates i Steve Jobs w jednym 

Nasza misja to wsparcie w tworzeniu się potężnej, świadomej swych zasobów i samowystarczalnej (czemu nie?) świadomej Społeczności.

Czekamy na Was, by stworzyć alternatywną bazę Wydarzeń, Osób i Miejsc – niezależną, bezpieczną, jasną przestrzeń –  nieśledzoną i niesprzedawaną przez fejsbuka i inne matrixowe potworki.

 

 

Wspaniały Polaku doceń się sam !!!

Mówi się, że nasz kraj potrzebuje swojej doliny krzemowej. Że czekamy na polski wynalazek – technologicznego jednorożca, który wsławi nas w świecie i przyniesie Polsce ogromne zyski.

 

I zastanawiam się, jak to jest możliwe, że Polacy kreują w tym kraju tak podłą rzeczywistość.

Nasza (nie)świadomość zbiorowa – z całą tym toksycznym koktajlem zawiści, ubijania jednostek wybitnych oraz zerowego poczucia własnej wartości, jest dla mnie nie do zniesienia.
Tak jak nie do zniesienia jest ciągłe zrzucanie winy na innych i robienie z siebie zawsze ofiary.

 

Jacek Karpiński to jeden z wielu wielkich, niezwykłych Polaków, którzy docenieni za granicą, zostali całkowicie zdemolowani w swym własnym kraju.

 

Przeczytaj także o innych wspaniałych Polakach na Jasnej Polsce:

 

Jacek Karpiński – patriota, geniusz, wynalazca, elektronik i informatyk.
Polak.
Wspaniały człowiek.
Cześć jego pamięci.
I wszystkim Polakom, o których nikt lub prawie nikt nie pamięta. Których nikt nie docenił. Którzy oddali serce temu krajowi i których spotkało za to tak wiele zła.

 

Proszę, skończmy już z tą zawiścią, egoizmami, pazernością, która każe sprzedawać swój kraj.
Zacznijmy się szanować i doceniać.
Wspierać.
Tylko tyle i aż tyle.
Proszę.

 

Drodzy Polacy czytający ten tekst – zmieńmy to, co się dzieje w Polsce, bo nikt tego za nas nie zrobi!
Napisałam o tym dwa ważne dla mnie artykuły:
Jasna Polska radzi – Wspaniały Polaku doceń się sam!
oraz
6 Sposobów na zmianę polityki w Polsce, czyli: Wolna Polska = duchowa + świadoma Polska
Aho <3
To też może Cię zainteresować:

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

 

Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie…

 

 

Źródła:

nto pl, Jacek Karpiński – Bill Gates, tyle że bez pieniędzy (1)

prestiz.info pl, Jacek Karpiński – stracona szansa, autor Jerzy Byra (2)

fakt pl – Polski Bill Gates. Dlaczego straciliśmy taką szansę? (3)

Wikicytaty (4)

Liczba odwiedzin: 4385
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Mt
  | Odpowiedz

  Kolejny przykład, że swą pracą lepiej służyć Ludzkości niż ojczyźnie. Niezależnie jakiej. Gates i Jobs nie pracowali dla Ameryki ale dla świata

 2. Avatar
  Sebastian
  | Odpowiedz

  znakomity artykuł , świetnie napisany i pokazujący całą prawdę o zdolnych ludziach w Polsce , tak jest ze wszystkim łącznie z muzycznymi geniuszami którzy są niszczeni przez układy w wytwórniach

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Sebastian, dziękuję za dobre słowo 🙂 pozdrawiam!

 3. Avatar
  Mariusz
  | Odpowiedz

  Artykuł przeczytałem jednym tchem. Pozostawił mnie w smutku i zadumie, jak nasze narodowe wady potrafią bezpowrotnie pozostawić nas w tyle i niszczyć ludzkie życia.
  Pozdrawiam serdecznie autorkę i gratuluję wiedzy służącej do napisania artykułu.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję za ten komentarz. Bardzo mocno trzymam kciuki, by Polacy zaczęli być dla siebie lepsi. Liczę, że artykuły o naszych niezwykłych rodakach uwrażliwią nas i wywołają tak potrzebną nam wszystkim refleksję. Pozdrawiam serdecznie.

 4. Avatar
  Sławoj
  | Odpowiedz

  Należy odwrócić sposób myślenia: Bill Gates to amerykański Jacek Karpiński

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję, komentarz absolutnie w punkt 🙂 BARDZO podoba mi się ten tok myślenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Partnerzy

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.