Dlaczego nasze drogi duchowe tak bardzo się różnią? I dlaczego każdy ma rację?

| 24.08.2018

Drogi duchowe, które wybieramy dla siebie, bywają ekstremalnie różne: Jeden prawie nic nie je, bo wszystko mu “szkodzi” i “hamuje rozwój”. Drugi ćwiczy jogę – tylko joga, mantry, kadzidełka – „nic innego nie działa”. Trzeci bardzo wierzy w samoograniczanie – pragnie być jak biedny guru, bo obfitość kojarzy mu się ze złem i deprawacją…

Jeszcze innemu pomaga „tylko” theta healing, ustawienia, dwupunkt, normobaria, floating, medycyny, taniec…..
Wymieniać można tak bez końca….

 

Albo znaleźć coś jeszcze innego, coś co Ci w duszy gra i z Tobą rezonuje:

 

“Laboratorium głosu – odkryj swój głos” Poziom zaawansowany

mazowieckie | Warszawa
700 PLN
Szczegóły cenowe
CENA: 700 zł (płatne 350 zł zaliczką na konto przy zapisie i kolejne 350 zł gotówką podczas grupy w czerwcu)
29.06.2019

Artyści hand-made

wielkopolskie | Poznań
Szczegóły cenowe
Ceny w szczególności zależą od rozmiaru, rodzaju, ilości kamieni jak i naszej włożonej w to pracy! Wahają się od 20 do ponad 100 złotych.

Energetyczny kalendarz 2019 z afirmacjami i kwantowymi obrazami mocy

pomorskie | Gołubie
Szczegóły cenowe
wysyłka: list polecony z przedpłatą 11zł - Polska/ 35-65 zł zagraniczny kurier z przedpłatą 25 zł - Polska pobranie 25 zł - Polska

Ewa Kumor – Poezja, Rękodzieło, Ogród

łódzkie | Cielądz
Szczegóły cenowe
Cena tomiku 30, 33 zł; serwet od 30zł wzwyż (decyduje rozmiar i wzór); łapaczy snów i antyramy od 50 zł wzwyż

Koncert Narodziny Głosu

łódzkie | Łódź
35 PLN
Szczegóły cenowe
- 35 zł (przedpłata przelewem do 10 maja) - 45 zł (po 10 maja oraz w dniu koncertu) - osoby uczestniczące w warsztacie Narodziny Głosu - bezpłatnie
18.05.2019

Makrama / Mandala Art / Home Decor / Solaris Handmade Lab

wielkopolskie | Poznań
85 PLN
Szczegóły cenowe
kwietniki makramowe 60 - 85 zl. mandale 300 - 900 zl. makatki 100 - 250 zl.

Ola Kapella – Tepi i Kuripe, Grzechotki Ceremonialne

pomorskie | Gdynia
100 PLN
Szczegóły cenowe
Cena jest zależna od danego przedmiotu, jego wielkości, materiałów z których jest wykonana i rodzaju zdobień. Każde Kuripe (do podawania sobie samemu) kosztuje 100 zł, ceny Tepi wahają się od 130 do 400 zł. Grzechotkę Ceremonialną można nabyć za 160 zł. Runy w skórzanym woreczku- 180 zł.

Polska poduszka dekoracyjna

mazowieckie | Radom
54 PLN
Szczegóły cenowe
Cena poduszki 54 pln. Koszy wysyłki kurierskiej 19 pln.

Śpiewanie terapeutyczne. Żywioły. Edycja wiosenna

mazowieckie | Warszawa
75 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 75zł - pojedyncze zajęcia, 390zł - udział w cyklu 6 spotkań, 350zł - kiedy 2 osoby zapisują się na cały cykl
Wydarzenie odbywa się cykliczne co tydzień
23.04.2019

Vedic Art – Kozia Farma k/Warszawy

mazowieckie | Aleksandrów, k/Warszawy
750 PLN
Szczegóły cenowe
750 zł ( studenci 50% taniej, emeryci 20% taniej)+ POBYT 90zł/doba
07.08.2019

 

Są tacy, którzy pragną walczyć dla Sprawy – naprawiać świat, silnie angażując się w alter-ruchy. To ich napędza, transformuje, rozwija. Nie medytują, nie mantrują, działają w materii – ścierając się z systemem o lepsze urzędy, prawo, instytucje.
Są też tacy, na których jeszcze do niedawna reagowałam z niepokojem – prowadzą portale o tematyce alternatywnej, które dosłownie zalewają strachem. Niektórzy idą jeszcze dalej i szkalują, oskarżają innych z „duchowego świata” o zmowę z iluminatami, czy innymi ciemniakami. I bardzo głośno przy tym krzyczą, że jest tylko jedna (ich), właściwa droga do oświecenia / Zrozumienia / wszystko-wiedzenia.
A pośród tego wszystkiego jesteś Ty Kochanie ze swoją drogą, doświadczeniem i sposobami, które pewnie są jeszcze inne, niż te opisane powyżej.
– Czy ktoś tu się myli, błądzi, robi coś źle?
– Absolutnie NIE!!!
A więc o co tu chodzi?

 

Chodzi o Aspekty…

Każdy z nas jest Pełnią – Świadomością i jako taka/i ma w sobie wszystko – każdą wiedzę, każde doświadczenie, każdy wymiar, jaki kiedykolwiek był, jest, będzie.
Jako Świadomość kreujemy sobie różne iluzje, nakładamy różne kostiumy (człowiek, wieloryb, Anioł, kosmita, planeta w odległej galaktyce Omniwersum… – opcji jest nieskończona ilość), a Dusza bawi się w najlepsze, doświadczając.
Jako człowiek tu na Ziemi, każdy z nas przeżył już bardzo, bardzo wiele. Bagaż, jaki się za nami ciągnie jest długi i szeroki i znajduje się tam mnóstwo cienia, traum i tematów nie przepracowanych.
Tej ilości nie jest w stanie objąć ani ludzki mózg, ani tym bardziej jedno, relatywnie krótkie wcielenie, dlatego my – Nieskończone Istoty Duchowe w ludzkich ciałach podchodzimy do tego inaczej.
Oświecenie polega na tym, aby zintegrować tą Uniwersalną Świadomość, którą jesteś w swej istocie, z człowiekiem – z ludzkim ciałem, umysłem, tożsamością, byciem materią w materii.
Jest to wielki eksperyment, którego do tej pory nikt nie wykonał i dzieje się on na naszych oczach, na Planecie Ziemia, która również, jako czująca, żywa Istota zdecydowała się przejść z nami tą drogę.

 

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

A propos Ziemi – artykuł o earthshipach odnotował w 2 tygodnie 4500 wizyt… Oznacza to, że temat zdrowego eko – budownictwa jest dla nas ważny. A zatem, jeśli zajmujesz się czymś takim, ogłoś się na Jasnej Polsce – robimy tu razem Polskę 5 wymiaru <3

 

W te szachy każdy gra według swoich własnych reguł

Oczywiście nie wszyscy wybrali i wybiorą tą opcję, dla nich zostały stworzone mocą świadomości zbiorowej nisko-wibrujące wersje Ziemi. Tam mogą doświadczać gęstości tak długo, jak tylko będą mieli ochotę.
Wracając do nas, do Was, czyli tych, którym gęste i ciemne już się przejadło i wychodzi bokiem…
Każdy z nas, będąc Istotą unikalną i jedyną taką w całym Stworzeniu, wybiera sobie unikalny, własny sposób na integrację Świadomości z „sobą -człowiekiem”.
On jest / będzie inny niż wszystkie pozostałe.

 

Szachownica jest ta sama dla wszystkich, ale to Ty wybierasz z podzbioru wszystkich dostępnych aspektów, te które do Ciebie przemawiają, te z którymi chcesz się „zmagać”.

W ten sposób wybierasz sobie także pomocne narzędzia: styl życia, światopogląd, dietę i rezonujące z Tobą techniki uzdrawiania i transformacji swego cienia
Będąc (s)twórcą swej rzeczywistości, (s)tworzysz doświadczenia, które uwypuklą Twój podzbiór aspektów, czyli cech i jakości, które musisz zintegrować, aby … nacieszyć się Grą i przejść dalej…
To dlatego każda Droga jest tą właściwą.
Szach i mat!

 

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

Każda droga jest tą właściwą… Jedni budują earthshipy, inni szyją torebki, jeszcze inni z wielką miłością robią koraliki, meble, zabawki, ubrania…

Na Jasnej Polsce każdy znajdzie swoją przestrzeń.

 

 

Do Oświecenia wiedzie nieskończona ilość dróg

Z Twojego punktu widzenia czyjeś działanie, światopogląd może wydawać się, używając eufemizmu, bardzo niewłaściwy. A mówiąc dosadniej: zły, głupi, naiwny, nieskuteczny, destrukcyjny.
Ale to tylko Twój punkt widzenia, Dusza, którą obserwujesz wie, co robi.
Wracając do przykładów z pierwszego akapitu – różni ludzie robią różne rzeczy na swojej duchowej ścieżce i różnie do niej podchodzą.
Sposób, który ja sobie wybrałam, to nauka akceptacji i pozwalania na wielorakość przejawionej rzeczywistości. I pokazywanie swoim życiem, że jest tak, jak wybierasz.
W sensie: Twoja rzeczywistość różni się od wszystkich innych,  Twoje prawdy są prawdziwe w Twoim świecie i tylko dlatego, że w nie wierzysz. To Ty nadajesz im moc i możesz je zawsze zmienić.
Czasem nie jest to proste, przyznaję. Najtrudniej jest, gdy inni wpychają mi swoje prawdy i każą według nich żyć. Bo im się to sprawdza. Bo dla nich to działa. Bo z tego składa się ich rzeczywistość. Bo wiedzą lepiej ode mnie.
Nigdy w to nie wątpię.
Tyle, że to jest ICH rzeczywistość – nie moja.

 

Dlaczego nasze drogi duchowe tak bardzo się różnią? I dlaczego każdy twierdzi, że jego jest najwłaściwsza?

Ja mam swoją prawdę – brzmi ona, że jest tak, jak wybieram. W mojej rzeczywistości sprawdza się doskonale <3

 

Jak ułatwić sobie grę?

Są różne drogi do oświecenia – jedne dłuższe, bardziej zawiłe, drugie wymagające bólu i wyrzeczeń, jeszcze inne – łatwiejsze, łagodniejsze, bardziej przyjazne.
Plansza jest taka sama dla nas wszystkich.
Twoje podejście do planszy jest wyjątkowe.
Droga, jaką sobie kreujesz jest unikalna i – to jest dobra wiadomość – w każdej chwili możesz ją zmienić: skrócić -wydłużyć, wygładzić – utrudnić…
Jednak tajemnica sukcesu jest taka sama dla nas wszystkich. Znając ten sekret, możesz dojść Tam szybciej i łatwiej.
Co to za sekret?
Nie przeciwstawiaj się niczemu.
Akceptuj, puszczaj, pozwalaj.
Tak u siebie, jak i u innych.
Aho <3

 

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

 

P.S. Niejako uzupełnieniem moich przeczuć i inspiracją do tego tekstu, jest tekst Lucii Rene. Lucia jest Istotą bardzo świetlistą i prowadzi bloga, który ze mną mocno rezonuje. Blog jest prowadzony w języku angielskim.

 

RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Partnerzy

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.