Ustawienia systemowe wg Berta Hellingera – dlaczego działają i jak bardzo


Dlaczego ustawienia systemowe są tak potężne?

Wyobraź sobie grupę nie znających się ludzi w podkoszulkach i dżinsach, którzy w sobotę rano stoją na środku sali w jakichś dziwnych pozach i konfiguracjach i właśnie rekonstruują nieistniejącą sytuację z przeszłości.

Płaczą, krzyczą, obrażają się, padają sobie w ramiona, wybaczają, kochają, odpuszczają, nienawidzą, albo głucho milczą…

Sytuacja może wyglądać na zainscenizowaną, ale emocje są najprawdziwsze. I właśnie dlatego tak to działa.

 

W dziale WYDARZENIA lub OSOBY – kat. “Rozwój Duchowy – Rozwój Osobisty – Medytacja”

znajdziesz aktualne warsztaty ustawień lub prowadzących:

Mariusz Mieczakowski – ustawienia hellingerowskie.

zachodniopomorskie | Szczecin
250 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja indywidualna - 250 zł. Uczestnictwo w warsztacie grupowym - 480 zł.

Monika Agata Więzowska

podlaskie | Ciechanowiec/ Białystok
Szczegóły cenowe
Spotkania indywidualne i on line 150zł Cena na warsztaty ustalana jest indywidualnie i może być inna w każdym miejscu.

Warsztat Relacje” z Magdaleną Dembowską

mazowieckie | Rajszew
1850 PLN
Szczegóły cenowe
W cenę wchodzą 3 noclegi oraz pełne wegetariańskie wyżywienie.
05.12.2019

 

Kilkakrotnie w życiu skorzystałam z ustawień systemowych według metody Berta Hellingera. Dla mnie to bardzo skuteczna metoda, bo przekłada się od razu na rzeczywistość. Dzięki ustawieniom załatwiłam sobie pracę, gdy byłam już na granicy załamania, bo od miesięcy nikt nie chciał mnie zatrudnić, dzięki nim popchnęłam do przodu kilka innych bardzo ważnych spraw życiowych.

 

Na czym polegają ustawienia systemowe

Na mechanice świadomego pola. Piszę „mechanice”, bo to nie jest kwestia wiary, umiejętności jasnowidzenia, czy jasnosłyszenia.
W ogóle nic nie trzeba „umieć”.
To JEST i dzieje się samo. Czy w to wierzysz, czy nie.
Jedyny warunek udanego uczestnictwa, to bycie istotą ludzką, obdarzoną duszą, czuciem i energią.
Po prostu wchodzisz w czyjeś ustawienie i…
…Już wiesz, co masz robić, zaczynasz czuć się inaczej, przychodzą słowa, emocje, znaczące gesty…
„Aktorzy” ustawienia, nie wiedząc nawet, kogo reprezentują, wchodzą automatycznie w rolę, doskonale wiedzą, co czują do innych „aktorów dramatu”, nawet jeśli nie padło jeszcze ani jedno słowo.

 

Ustawienia systemowe, ustawienia Hellingera, konstelacje rodzinne, metoda hellingera, terapia ustawień, ustawienia rodzinne

 

 

Jak się robi ustawienia systemowe?

Zostawmy na chwilę dywagacje, jak i dlaczego to działa.
Według mnie to pole zbiorowej (nie)świadomości i zawarte w nim wszelkie informacje, uruchamiane przez wspólną intencję i energię Czujących Istot, czyli nas ludzi. Wszyscy jesteśmy nadajnikami i odbiornikami w tej boskiej sieci, jaką jest Omniversum, a intencja jest w stanie uruchomić każdą energię, potencjał i doświadczenie.
W praktyce wyglada to tak, że osoba „z problemem” do rozwiązania opowiada pokrótce z czym się zmaga. Prowadzący przejmuje pałeczkę, proponując, aby do pola weszli tzw. reprezentanci. Mogą oni symbolizować wszystko – od ludzi, po rzeczy i idee (np. obfitość, miłość, ból, pieniądze, chorobę, otyłość itd.)
Osoba „z problemem”, wybiera intuicyjnie reprezentantów, ale nie mówi im, kogo lub co będą „odgrywać”. Sama nie bierze udziału w ustawieniu systemowym, obserwuje je z zewnątrz, wchodzi do pola czasem na koniec, gdy tak zaproponuje Prowadzący.

 

Tantryczny Sylwester – celebracja Nowego Roku

Czechy | Czerniwsko
1000 PLN
Szczegóły cenowe
KOSZT WARSZTATU (Polska): 1000 PLN (bez zakwaterowania i wyżywienia) Przedpłata: 450 PLN PROMOCJA: Early birds - jeśli dokonasz przedpłaty do 28.09.2019 - zapłacisz 920 PLN Prosimy o uiszczenie przedpłaty w wysokości 450 PLN w ciągu 7 dni od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezer
28.12.2019

Warsztat Relacje” z Magdaleną Dembowską

mazowieckie | Rajszew
1850 PLN
Szczegóły cenowe
W cenę wchodzą 3 noclegi oraz pełne wegetariańskie wyżywienie.
05.12.2019

Sylwester Tantry Radosnego Serca 28/12/2019 – 01/01/2020

dolnośląskie | Nowa Morawa
990 PLN
Szczegóły cenowe
990 zł/os, 930 zł/os. w parze + koszt pobytu i wyżywienia 110 – 130 zł/doba Uwaga! Przy wpłacie zaliczki 390 zł do 28.11.2019 – 100 zł zniżki.
28.12.2019

Szamańska Tantra w Indiach

Azja | Indie, Kumta (Karnataka)
450 EUR
Szczegóły cenowe
410 EUR za os w parze + koszty pobytu 25 $ osoba za dobę (nocleg i wyżywienie), +koszt przelotu, wycieczek
01.02.2020

Love Medicine – warsztat dla par – miłość, seks, relacje

mazowieckie | Warszawa
650 PLN
Szczegóły cenowe
650 zł za osobę, zaliczka 300 zł od osoby, konieczna rejestracja. Pobyt i wyżywienie we własnym zakresie.
25.10.2019

Sacred Body Passionate Spirit – Roczny trening – John Hawken & Freya

dolnośląskie | Świeradów-Zdrój
1500 PLN
Szczegóły cenowe
8600,- Kč - ok. 1500 PLN (Zaliczka: ekwiwalent 400 PLN odliczana jest od 4 bloku). 8100,- Kč - ok. 1400 PLN dla "Early bird" - Jeśli wpłacisz zaliczkę do 14.07.2019 6800,- Kč - ok. 1250 PLN - Absolwenci innych rocznych kursów u Johna 4300,- Kč - ok. 750 PLN - Jeśli powtarzasz tern sam warsztat 31800,-
02.11.2019

Shamanic Mysteries – Initiation Path – warsztat dla zaawansowanych

mazowieckie | Urle pod Warszawą
1850 PLN
Szczegóły cenowe
CENA: - 1600zł dla osób, które powtarzają Shamanic Mysteries - 1700zł do końca czerwca, - 1850zł od lipca, - wymagany bezzwrotny zadatek 500zł. KOSZT POBYTU: nocleg i wyżywienie za osobę za dobę: - 160zł - pokój dwuosobowy - 150zł - pokój trzyosobowy - 190zł – pokój jednoosobowy UWAGA: liczba pokoi dwu i j
11.11.2019

Weekendowy warsztat dla kobiet – Odzyskać siebie, Making OH!

mazowieckie | Warszawa
650 PLN
Szczegóły cenowe
650 zł za osobę, bezzwrotny zadatek 250 zł od osoby, konieczna rejestracja.
01.11.2019

 

Moje ustawienie, czyli gdzie są pieniądze

Jak być może już wiesz, temat obfitości jest mi bliski. Nigdy nie miałam wystarczająco dużo pieniędzy i sporo czasu zajęło mi dojście, dlaczego tak jest.
To dochodzenie odbywało się latami i na wiele różnych sposobów – medytacje (notabene bardzo skuteczne), ceremonie medycyn, theta healing i oczywiście ustawienia systemowe…
Na ustawieniu, o którym chcę tu opowiedzieć, pracowałam z pieniędzmi, a konkretnie z ich wiecznym niedoborem. Osoba symbolizująca pieniądze w moim ustawieniu była przez cały czas niesamowicie władcza, arogancka i agresywna. Maszerowała jak stary Prusak w swych czarnych glanach, wprowadzając całkowity impas. Nic nie pomagało. Żadne przetasowania w polu, żadne zmiany…
Wreszcie Prowadzący poprosił Pieniądze, by zdjęła buty (musisz wiedzieć, że dobry Prowadzący, to ktoś kto pracuje bardzo intuicyjnie, a tą intuicję ma wyostrzoną jak najczulszy sejsmograf – podejmuje decyzje, które często w sposób „czarodziejski” zmieniają cały układ i robi to na zasadzie dźwigni – jeden drobny ruch, uruchamia całą machinę).

 

Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO

małopolskie | Niepołomice
200 PLN
Szczegóły cenowe
Dla osób uczestniczących w Warsztacie Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych 23 listopada - zniżka 5%.
24.11.2019

Medycyna Kambo

zachodniopomorskie | Szczecin
Szczegóły cenowe
Konsultacje przed sesją są darmowe. Rozmowa jest konieczna aby wykluczyć wszystkie przeciwskazania oraz dobrać odpowiednią terapię. Cena jednego zabiegu 1:1 300 zł, udział w ceremonii grupowej 250 zł. Terapie złożone z serii zabiegów wyceniane indywidualnie.

Sylwester z Szamańskim Kołem Życia. Organizator: Izabela Ewa Ołdak i Portal Mocy

małopolskie | Szczawnica - Jaworki
450 PLN
Szczegóły cenowe
Kurs: 450 zł. Zakwaterowanie: 260 zł w pokoju czteroosobowym 300 zł w pokoju trzyosobowym 340 zł w pokoju dwuosobowym
28.12.2019

Jasna Polska czeka na mistrzynie i mistrzów ceremonii 🙂 Kategoria Szamanizm & Rośliny Nauczyciele jest właśnie dla Was.

 

Zdjęcie butów całkowicie zmieniło energię Pieniędzy.
Reprezentantka rozpłakała się, w mgnieniu oka zrobiła się mięciutka i wrażliwa oraz zupełnie zmieniła swój stosunek do otaczających ją postaci – otulając, otaczając je opieką i szacunkiem.
Nic z tego nie rozumiałam. To znaczy rozumiałam, że dla mnie pieniądze oznaczały władzę, przemoc, agresję i butę. To przeczuwałam bez ustawień – było dość oczywiste. Ale jak to teraz przełożyć na język zwykłego życia? Co zrobić, by zdjąć buty moim pieniądzom? A może już zostały zdjęte, tylko co ja mam z tym wszystkim począć?
Na mój pytający wzrok, Prowadzący powiedział tylko – Zastanów się, co dla ciebie znaczą buty. W nich tkwi rozwiązanie zagadki.

 

Ustawienia systemowe, buta, buty i wejście do Świątyni.

Po ustawieniach wiele razy pytałam siebie o buty. Zawsze przychodziły płytkie, intelektualne odpowiedzi z głowy.
Głowa ma to do siebie, że generuje czasem pozornie bardzo błyskotliwe rozwiązania. Ich miałkość można jednak łatwo poczuć. Są jak styropian, wydmuszka – nie czujesz ich w sercu, we flakach, nie masz dreszczy, serce nie bije Ci szybciej, a ciało nie reaguje.
Wypuściłam więc intencję i czekałam, obserwując uważnie to, co się wokół mnie wydarza, wystawiając czułki i wiedząc, że informacja przyjdzie.
Tak też się stało.
Kilka tygodni po ustawieniach spotkałam bliskiego mi człowieka, którego dawno nie widziałam, a który wracał z dalekiej podróży. Była to trudna Podróż w głąb życia, w głąb siebie i geograficznie daleko.
Pierwsze zdjęcie, jakie mi pokazał, to były bose (sic!!!) stopy, stojące na kamieniu z prastarym napisem „sacrum”, który to kamień był kiedyś progiem w świątyni nieistniejącego już boga.

 

Ustawienia systemowe, ustawienia Hellingera, konstelacje rodzinne, metoda hellingera, terapia ustawień, ustawienia rodzinne

 

I wtedy zrozumiałam.
W moim starym programie pieniądze to degeneracja, to zasysanie materii, to miałkość tego świata. To rezygnacja z człowieczeństwa i duchowości na rzecz konsumpcji, a przede wszystkim zdeptanie świętości i zejście z drogi oświecenia (dwukrotnie, jeśli mówimy o swoich nieprzyjemnych wspomnieniach z poprzednich wcieleń).
Mój program, który sobie sama załadowałam, służył mi w tym życiu pilnie, abym nie zeszła z Drogi, jak już to kilkakrotnie uczyniłam. Aby nie omamiły mnie przedmioty, żądza, chciwość, pazerność. Abym nie rozproszyła uwagi.

 

Nauczyciel pojawia się, gdy uczeń jest gotowy

I to było wielkie odkrycie. Wielkie dlatego, że poczułam, że już nie grozi mi zapadnięcie się w chciwość i skrajny materializm.

Bo widzisz Kochanie, z tymi programami i ciemnością jest tak, że one wyłażą, gdy jesteś gotowa/y.
Gdy cały Twój system energetyczny, emocjonalny, psychofizyczny jest gotowy udźwignąć i przetransformować demona.

Wtedy i tylko wtedy on zaczyna wysyłać sygnały, że jest tuż pod powierzchnią i pragnie zostać odkryty.
Wszystko jest doskonale zaprojektowane przez Twego Ducha /Duszę / Wyższe Ja – nazwij to jak chcesz.
I dlatego nie trzeba się bać wylewającej się z Ciebie ciemności. Ona Cię uzdrowi. A prawda o sobie wyzwoli.
Powtórzę raz jeszcze – pojawiają się, gdy Twój Duch wie, że jesteś gotowa/y, by puścić.
Nigdy wcześniej. Gdyż wszystko Ci służy – każdy demon, trudność i ból niosą ze sobą ukryte korzyści. Na przykład chronią Cię przed Tobą samą – tak jak mój „demon” braku chronił mnie przed upadkiem.

 

Ustawienia systemowe, ustawienia Hellingera, konstelacje rodzinne, metoda hellingera, terapia ustawień, ustawienia rodzinne

 

Ustawienia Hellingera, systemowe, rodzinne…

Ale wracając do ustawień… Nie wszystkie są tak pogmatwane jak moje. W zasadzie większość rozgrywa się na Twoich oczach od początku do końca.
Reprezentanci domykają ustawienie poprzez rozładowanie napięcia, odkrycie prawdy i uszanowanie tego, co było odrzucone, pomiatane, przemilczane, wyparte.
Dzieje się to poprzez wybaczenie, zrozumienie i miłość. Energia zaczyna płynąć tam, gdzie była dotąd zablokowana. Tylko tyle i aż tyle.
Reprezentanci wychodzą z pola, siadają na swoich miejscach, uzupełniają płyny i glukozę, wycierają smarki i łzy, a cały Energokształt nad którym pracowali, sam, powoli wraca do stanu energetycznej homeostazy.
I wtedy w Twoim życiu zaczynają się dziać rzeczy, których potrzebowałeś.
Sprzedajesz ten dom.
Poznajesz  tego człowieka,
Dostajesz wiadomość.
Przestajesz czuć tą złość.
Piękne, co?
Aho

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

 

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

 

Liczba odwiedzin: 6383
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Paweł
  | Odpowiedz

  Witam, jestem tuż po ustawieniach na których wyszły bardzo dziwne rzeczy. Po pierwsze, nie można było się dogrzebać do przyczyny problemu. Dwa, moja rodzina ze strony ojca bardzo dziwnie reagowała (znaczy poprzez pole), wychodziło coś na kształt niechcianego dziecka w rodzinie, jakiegoś człowieka który być może był księdzem a w dalszej kolejności (pradziadkowie) coś na kształt klątwy lub kogoś bardzo władczego, który być może narzucił im swoją wolę. Na koniec terapeuta prowadzący sesję wczuł się w rolę tej osoby (to była sesja indywidualna) i wykonał taki energetyczny gest walki, uderzając mnie silnie w okolice brzucha, w tym momencie poczułem ogromną falę energii przechodzącą przeze mnie, bardzo się tego przestraszyłem na moment. Motywem przewijającym się przez całą sesję było to, że ani ja ani ta osoba z rodu nie czułą się stąd, tak jakby została podstawiona (była z poza systemu rodzinnego) i nie można było poprzez to dojść, kto to jest. Terapeuta więc zakończył sesję prosząc mnie o pokłonienie się tej osobie i wybaczenie jej. Dodam, że ja od dziecka miałem problemy z przystosowaniem się do życia społecznego w takiej formie, że zawsze czułem się tutaj obco, jakby nie z tej epoki lub części świata, przez co mam w dorosłym życiu spore problemy (brak stałej pracy, nie mogę zbudować życia towarzyskiego oraz intymnego, bardzo często popadam w konflikty z ludźmi bo nie umiem dopasować się do obowiązujących zasad, drażni mnie życie tutaj w tym świecie itp.). Co to może oznaczać? Dlaczego sesja nie była w stanie dojść przyczyny problemu? Pozdrawiam

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Hej Pawle, dziękuję za podzielenie się tutaj swoim ustawieniem.
   Przede wszystkim spokojnie 🙂
   Ustawienia to nie są magiczne wytrychy instant. Choć absolutnie stanowią „drogę na skróty”, bo pokazują mnóstwo rzeczy, które normalnie są dla nas niedostępne.
   Ale… mimo, że pokazują ogromnie dużo (a może właśnie dlatego) potrzebujemy po nich sporo czasu, by poruszona energia popłynęła harmonijnie.

   Wskazane jest robić między ustawieniami półroczne-roczne przerwy, gdyż czasem tak wiele spraw wychodzi na powierzchnię. Wydaje mi się, że tak jest właśnie u Ciebie. Na swoim bardzo potężnym ustawieniu dotknąłeś kwestii, które uruchomiły przepływ zastanej energii.

   Wyobraź sobie, że ktoś odkręcił bardzo zardzewiałe, śmierdzące zawory, które „od zawsze” były zabetonowane i wpuścił czystą wodę w rury zapchane szlamem. Poczuj – ile tej wody musi teraz popłynąć, by odetkać i oczyścić te rury. Poczuj, ile woda po drodze może spotkać przeszkód – ale wciąż będzie płynąć. Czasem będzie musiała coś rozsadzić w środku, a czasem powoli, powoli rozpuszczać i wymywać toksyczne złogi.

   Pozwól sobie pobyć przez chwilę w tym stanie, zanim pójdziesz na kolejne ustawienie lub gdziekolwiek indziej. Poczuj, jak płynie w Tobie nowa energia, w miejscach, gdzie dotąd jej nie było. Być może czujesz teraz duży dyskomfort – to normalne, dzieje się rewolucja, oczyszczenie, transformacja. Wypłukiwane są z Ciebie złogi, które być może nie są nawet Twoje, lecz odziedziczyłeś je po przodkach. Następuje odtruwanie i detoks – to nigdy nie jest przyjemne.
   Być może dotknąłeś sprawy tak zawiłej, tak zasupłanej, tak wielokrotnie ukrytej, wypartej i przekłamanej, że najpierw trzeba usunąć wierzchnie warstwy, by dostać się głębiej.
   Zaufaj procesowi. Zaufaj Życiu. Gdybyś miał się wszystkiego dowiedzieć i był w stanie wszystko zrozumieć od razu, dostałbyś te informacje na tamtym ustawieniu.

   To nie była nieudana sesja, która nie przyniosła rozwiązania. Sam piszesz, że masz spore problemy z dostosowaniem się do tego życia. Jeśli jest tyle komplikacji, to proces leczenia musi być trochę dłuższy, abyś był w stanie go przyjąć. Być może są takie informacje, które dopiero na Ciebie czekają – teraz byś ich nie zrozumiał, lub nie zaakceptował. Potraktuj to jako opiekę Ducha nad Tobą.

   Nie odwodzę Cię od dalszych ustawień, czy innego rodzaju wsparcia, ale … niech decyzja o tym wypływa z Twej świadomości, a nie lęku, że coś było „nie tak”. Pobądź ze sobą, zaopiekuj się teraz sobą, podziękuj sobie, bo odkręciłeś zawór, który ktoś bardzo dawno temu zakręcił „na zawsze”, bo nie chciał czuć już więcej bólu i traumy. Ten zawór czekał na Ciebie i Twój Duch doskonale wie co robi. Zaufaj sobie.
   <3

   • Avatar
    Paweł
    | Odpowiedz

    Cześć, dzięki za odpowiedź. Być może masz rację ale ja czuję, że to kwestia inn ego rodzaju – ja noszę w sobie ogromną niechęć do człowieka jako gatunku. Nie interesuje mnie praktycznie nic co jest związane z działalnością człowieka, z rozwijającą się technologią, cywilizacją. Nie lubię przebywać na dłużej w gronie ludzi, nie akceptuję i nie stosuję się do przytłaczającej większości zasad społecznych i prawnych bo mnie one uwierają i ograniczają moją wolność. Żyjemy dziś w epoce, gdzie komunikacja oraz współpraca są jednymi z najważniejszych atrybutów, jednak ja nie posiadam tych cech i nie ma takiej siły, która skłoniłaby mnie do zmiany mojego myślenia, postrzegania, zmiany zachowania. Człowiek i jego cywilizacja to dla mnie wróg. Sama więc widzisz, że trudno będzie mi egzystować wśród społeczeństwa z takim nastawieniem. I jak najbardziej to Was, ludzi, obwiniam o ten stan rzeczy a nie siebie. To nie ja degraduję środowisko naturalne, to nie ja fascynuję się coraz płytszymi pobudkami, to nie ja tworzę ten chory, neoliberalny, kapitalistyczny, materialny świat. Nie będzie żadnego kompromisu między mną a światem.

    • Avatar
     jonatan
     | Odpowiedz

     Paweł, poczytaj o zespole Aspergera

 2. Avatar
  Tajka
  | Odpowiedz

  Ustawienia to naprawdę ciekawe doświadczenie. Ja uczęszczałam do Pani Dagny z Psychologgii. Naprawdę fantastyczna sprawa. Może dla porównania powinieneś spróbować u innego specjalisty? Ciężko powiedzieć do tam mogło nie wyjść, ale to są bardzo specyficzne zajęcia, więc może dodatkowa konsultacja by nie zaszkodziła.

 3. Avatar
  Paweł
  | Odpowiedz

  Ciekawe to może i jest tylko jak widać mało skuteczne. Według mnie ten człowiek nie poradził sobie z tym, z czym do niego poszedłem. Możesz coś więcej powiedzieć o tej osobie, do której chodziłaś? jestem skłonny spróbować jeszcze raz ale musi to być konkretna persona, bez żadnych bajek o aniołkach, karmie itp. Ustawienia mają mi pomóc a nie robić kolejne problemy. Mam jak autorka tego artykułu: pod górkę z kasą, ludźmi, pracą itp mam dość.

 4. Avatar
  Anna
  | Odpowiedz

  Do Pawła: posłuchaj hipnoz Lucio Carsi….w niektórych hipnozach były te same elementy o których piszesz, może trafiłeś tu w wyniku wojny kosmicznej, może ta planeta to Twoje więzienie, może Twoi bracia są z innej gwiezdnej rasy. Ja Cię rozumiem, bo też trochę tak czuję się tutaj i czasem mówię, że nie wiem czy większą odwagą czy głupotą było zejście na tą planetę, ale może to był po prostu kiepski deal….Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.