Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem


Życie jest piękne. A raczej mogłoby takie być już teraz.

Tak, dla Ciebie też. Od ręki.

Wszyscy moglibyśmy w jednej sekundzie poczuć się lepiej, szczęśliwiej i spokojniej, gdyby nie… autotresura.

Autotresura, czyli całkowite zaprzeczenie wewnętrznego głosu – czucia – tego delikatnego łaskotania to jedna z głównych przyczyn smutku i beznadziei.
Oczywiście – zaprojektowaliśmy sobie życie w trójwymiarze tak, by był „challenge” – taka już uroda tej wibracji i gdyby nam ona tak bardzo nie odpowiadała, nie inkarnowalibyśmy na Ziemi z zaciekłą regularnością.
Ale jest jeszcze coś:
Wszędzie dookoła obserwuję trend psychotycznej autotresury ubranej w przyjazne marketingowo wdzianka – osobistej efektywności, znakomitej organizacji czasu i pracy oraz „kup koniecznie ten planner, aplikację, tablicę, płachtę na pulpit (…)”, by mieć jeszcze więcej miejsca do tworzenia list zadań i wywierania na sobie presji bycia super pracownikiem, super żoną, super sportowcem, super robotem.

 

Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem

Dołącz do Jasnej Polski ze swymi Roślinkami, kategorie Natura – Zwierzęta – Zdrowa Żywność lub Zdrowie są właśnie po to

 

Życie na ogół nie jest piękne

Psujesz sobie to Twoje własne, unikalne, piękne życie dociskaniem siebie do ściany,
Żyłowaniem się ponad miarę.
Zaprzeczaniem sobie i swoim potrzebom w każdej sekundzie istnienia.
Jak?
W Twoim świecie rządzą niepodzielnie:
Listy zadań.
Obowiązki.
„Priorytety”
Odpocznę później.
Jest tyle do zrobienia.
A jednocześnie masz świadomość – także teraz, gdy czytasz ten tekst – że żaden najbardziej wypasiony planner i kurs online „samokontroli i samoorganizacji” nie wyrwą Cię z matni miliarda rzeczy do zrobienia, do przeczytania, do przetworzenia…
To jest po prostu niemożliwe. Nie w tej wibracji, nie w tym świecie, wypluwającym terabajty informacyjnego ścieku na sekundę.
Nieważne ile zasuwasz i uwijasz się jak w ukropie, zawsze, ale to zawsze Twoja lista zadań przekracza Twoje możliwości intelektualne, czasowe, energetyczne. A przynajmniej tak było ze mną.
Jeszcze jakiś czas temu mogłabym w jakimś kręgu wsparcia powiedzieć tak:
Mam na imię Agnieszka, mam 38 lat i nie daję rady: z każdej listy zadań na dany dzień wykonuję maleńką jej cząstkę, nieważne jak się staram i czy pracuję od 8 do 16, czy 18 czy do 23… Moje listy zadań żyją swoim życiem i pęcznieją każdego dnia (jak każda rzecz na tym świecie, której dajesz uwagę).

 

Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem

 

 

Życie jest piękne, gdy przestajesz napierać

Był taki moment, kiedy ilość obowiązków, pracy, rzeczy pilnych i ważnych po prostu mnie zmiażdżyła. Stres i napięcie, jakie czułam, zajmując się jedną z nich, gdy sto pozostałych leżało odłogiem, sprawił, że popadłam w paraliż decyzyjny i zagubiłam się w tej lawinie.
Nie wiedziałam, co robić – co najpierw, a co potem. Niezrobienie czego będzie mniejszym, albo większym złem. .. W pewnym momencie nie wiedziałam już nic, a moje ciało składało się wyłącznie z napięcia, bezdechu, usztywnienia i stresu. Wszystko już wydawało się za trudne, za dużo, nie do przebrnięcia, zbyt skomplikowane…
I wtedy powiedziałam sobie – OK. PODDAJĘ SIĘ.
A potem naprawdę to poczułam w każdej cząstce swego ciała.

 

Kieruj się na: Czucie – Serce – Energię – Przyjemność…

Elizabeth Gilbert w swej książce Wielka Magia, która tylko na pozór jest popową przypowiastką dla pań, a w rzeczywistości stanowi niezwykle przenikliwy i wzmacniający zbiór obserwacji o życiu (które na pewno według Liz jest piękne), pisze o procesie odkrywania tematu na kolejną książkę, gdy w głowie kompletna pustka.
Proces ten do złudzenia przypomina mój sposób na znój i trud trójwymiaru, czyli wewnętrzne gilgotanie.
Kiedy powiedziałam sobie, że się poddaję, poczułam nieprawdopodobną ulgę.
Głowa usłyszała hasło do odwrotu, zobaczyła białą flagę i … odpuściła.
I wtedy dopiero do głosu mogła wreszcie dojść intuicja, czyli: czucie – serce – energia – przyjemność…

 

 

Anna Dobosz, terapeuta i coach

zachodniopomorskie | Szczecin
150 PLN
Szczegóły cenowe
terapia, coaching, psychoterapia egzystencjalna Logoterapia

Art of relax, Aneta Wysocka-Klimczak- masaż, joga, Reiki, Bielsko-Biała

śląskie | Bielsko-Biała
120 PLN
Szczegóły cenowe
Ceny ustalam w zależności od czasu trwania i rodzaju działania np. Masaż relaksacyjny 1h - 100zł; 1,5h -150zł Masaż klasyczny 1h- 120zł Lomi Lomi Nui 1h-150-zł; 1,5h-200zł; 2h- 250zł

Bogna Wegorska certyfikowany ThetaHealer®

lubuskie | Polska i cały świat
260 PLN
Szczegóły cenowe
Cena za kompletna 2-3h sesje TH z ustalaniem i usuwaniem blokad

Ceremonia Masażu Tantrycznego

mazowieckie | Warszawa
300 PLN
Szczegóły cenowe
Masaż tantryczny - 300,- zł (w pakiecie 3 masaże 850,- zł) Sesja uzdrawiania "przekonań / nawyków" 1h-1,5h - 220,- zł (pakiet 3 spotkań 600,- zł) Każdy masaż możesz ubogacić sobie o; Sesja Bars (Źródłowe Punkty Świadomości); masaż Yoni; mapping Yoni; masaż Lingama; mapping Anusa

dr Anna Glińska-Lachowicz choreoterapeuta, arteterapeuta

opolskie | Opole
Szczegóły cenowe
Cena do uzgodnienia w zależności od typu produktu - usługi: wykład, szkolenie, warsztat, konsultacje, wywiad czy inne na specjalne zamówienie klienta.

Energoterapia, Reiki, Bioterapia Twojego Psa Kota i każdego innego Pupila

śląskie | Wisła
30 PLN
Szczegóły cenowe
30 zł - cena za zabieg energetycznego uzdrawiania twojego Pupila

Family Coach – Terapia Systemowa Rodzin – obciążenia rodowe

UK | Edinburgh, Caly świat
50 GBP
Szczegóły cenowe
Sesja Nowe Ciche Ustawienia Rodzin wg Berta Hellingera - do 2godz. - 50£ / skype/ messenger/ gabinet / Sesja Rozwoj Osobisty i Duchowy /Radykalne Wybaczanie/ - 25£ /h Warsztat Ustawienia - 1 dzien /10.oo-20.oo/ - 100£ - Edinburgh /inne miasta jesli zbierze sie grupa/ Vedic Art - 30godzin - 280£

JudyTHAI massage

pomorskie | Gdańsk Wrzeszcz
Szczegóły cenowe
Sesja masażu trwa ok. 1,5 - 2h.

Kalina Kondrat – Szkoła Rozwoju Regresing Niehipnotyczny, Coaching, Pro-coaching

pomorskie | Sopot
Szczegóły cenowe
Regresing - obejmuje 2 spotkanie (pierwsze to sesja regresingu - do 6 godzin, drugie to omówienie i ok 2,5 godziny ) Regresing - może być wykonany przez Internet Somatoterapia - sesja do 2,5 godziny Coaching - sesja lub cały proces coachingowy

Leśna Manufaktura – wyroby Hand Made

śląskie | Szczyrk
Szczegóły cenowe
Maść z żywicy świerkowej - 65 zł - 120 ml Maść kasztanowa z arniką - 45 zl - 120 ml Maść lawendowa - 47 zł - 120 ml Maść żywokostowa - 60 zł - 120 ml Maść ceremonialna PALO SANTO - 65 zł - 120 ml Maść nagietkowa - 45 zł - 120 ml Maść z glistnika - 40 zł - 120 ml Maść bursztynowa na zamówienie 80 zł /120ml

Jasna Polska to wysoko-wibracyjna “baza danych”, która ma na celu stworzenie stabilnej, świadomej swoich zasobów, samowystarczalnej, potężnej duchowej społeczności w Polsce (teraz jesteśmy rozproszeni i nie jest łatwo się znaleźć).
Chcemy, by ludzie z naszego świata wspierali się nawzajem, korzystając z usług i produktów “swoich”, a nie tych wciskanych przez korporacje.

 

Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem

Mówiąc wprost, następnego dnia obudziłam się i zadałam sobie egzotyczne w kontekście pracy pytanie – NA CO MAM OCHOTĘ?
Zrobienie czego, sprawi mi przyjemność?
Dokąd właśnie teraz płynie moja energia???

 

Te pytania mają alchemiczną moc.

Transformują przykrą orkę na ugorze, jaką są niekończące się listy zadań, w interesującą kreację.
Płynąca w optymalnym kierunku energia generuje w Tobie swoistą wibrację – drży leciutko i delikatnie łaskocze Cię od środka. – Jeśli idziesz za tym wewnętrznym łaskotaniem – gilgotaniem, wchodzisz od razu w przepływ.
Zaczynasz stosować wysokowibracyjną metodę działania, w tak zwany „punkt”.
Każda rzecz, sprawa, coś do zrobienia ma swoją energię i najlepszy czas do jej realizacji.
Wiesz świetnie jak to jest – coś leży i leży odłogiem, nie możesz się za to wziąć, na myśl o tym robi Ci się słabo, bo wiesz jaka to wielka, zła żaba do połknięcia, aż nadchodzi ten Czas… Mobilizacji, chęci, konieczności… i nagle okazuje się, że już jest po wszystkim i mówisz zdumiony, że nie spodziewałaś się, że to będzie takie łatwe / krótkie / niekłopotliwe.

 

Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem

 

 

Gilgotanie uprości i złagodzi oporujący trójwymiar

Tak jest z gilgotaniem. Głowa może (i będzie) Cię nękać, że wszystko trzeba zrobić na wczoraj, na już, natychmiast! Ale gdy wyłączysz to prymitywne, trójwymiarowe urządzenie, usłyszysz bardzo wyraźnie, która czynność dojrzała do tego, by zrobić ją najkrócej, najprościej i… z przyjemnością.
Bo kiedy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem wszystko układa się w spójną, prostą, płynącą całość. Całe życie łagodnieje i uspokaja się.
Są dni, kiedy z Przyjemnością umyjesz okna. Albo okno. Jedno. Bo na tyle masz akurat chęć. Są chwile, kiedy napisanie tego maila, czy wykonanie tego telefonu jest najwłaściwszą, najnaturalniejszą rzeczą pod słońcem. Są tygodnie na pisanie pracy doktorskiej i dni na serialowe ciągi…
Co do tego ostatniego – gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem, za tym łaskotaniem energii i przyjemności, nie musisz obawiać się, że będziesz tylko leżeć na kanapie i pochłaniać kompulsywnie kolejne sezony Gry o Tron.
W sytuacji, kiedy prawdziwie sobie ufasz i prawdziwie słuchasz siebie i swojego ciała, okazuje się, że jakość Twoich dni się zmienia, a życie naprawdę może być piękne.

 

 

Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem

Czekamy na Twoje zdrowe Miejsce,w kategorii Natura – Zwierzęta – Zdrowa Żywność

 

Gilgotanie – przepis na sukces i efektywność w 5D

Stosując gilgotanie na co dzień, ze zdumieniem stwierdzisz, że robisz dużo więcej, niż dotąd – gdy zmuszałaś się na sztywno do czegoś, czego akurat w tej chwili bardzo nie chciałaś robić.
(My Ludzie tak mamy – zmuszanie jest najmniej skuteczną i efektywną metodą na… cokolwiek)
Dostrzeżesz też, że wszystko zaczyna płynąć. A nawet iść jak po maśle.
To dlatego, że kierując się przepływem energii, przestajesz wkładać nadmierny wysiłek i czas w robienie rzeczy. Wszystko zaczyna „samo” się układać. Rzeczy „same się robią”. Ani się obejrzysz, a masz posprzątaną chatę, zrobiony raport, odpisane maile…
Zobaczysz także, że pewne rzeczy rozwiązują się „same” bez Twojego udziału. Ktoś właśnie już to zrobił, albo zmienił plany, albo okazało się to niepotrzebne, nieważne, nie na teraz…

 

Warunek jest jeden – ten co zawsze – ZAUFAĆ SOBIE i pozwolić, by rzeczy się działy. „Same”

#1 Zaufać sobie, że „nie zawalisz”

(Wierz mi – nie zawalisz. Od kiedy dałam się prowadzić gilgotaniu za rączkę, olewając listy zadań dawno przekraczające czyjekolwiek możliwości, wszystko robię wtedy kiedy trzeba; pamiętam, nie spóźniam się, wszystko też dzieje się W Odpowiednim Momencie).

#2 Pozwolić sobie na życie po swojemu.

Myć te okna kiedy chcesz, a nie kiedy „trzeba” (bo co ludzie powiedzą). Robić rzeczy, kiedy czujesz, a nie kiedy „wypada” lub „powinno się”.
(Gdy idziesz za swoim wewnętrznym czuciem, za twoją własną wewnętrzną Mądrością, nie istnieje „trzeba” i „wypada”. To przestaje Cię obowiązywać, a jednocześnie nadal możesz – dużo sprawniej i spokojniej – funkcjonować w trójwymiarowym świecie. Ogarniając więcej i nie tracąc kontaktu z rzeczywistością).

 

 

ARTstay

pomorskie | Sopot
90 PLN
Szczegóły cenowe
Oferta cenowa 1. Wynajem sali projekcyjno-wykładowej 110 zł/ h - do 4h 90 zł/ h - powyższej 4h 2. Wynajem sali konferencyjnej 90zł/h - do 4h 70zł/h - od 4h 3. Nocleg 80-130zł/ osoba w zależności od sezonu.

bTi Studio Fizykoterapia Inteligentna Odnowa Bio BEMER (urządzenie medyczne)

wielkopolskie | Bolechowo-Osiedle, Murowana Goślnia ,Czerwonak,Koziegłowy
Dobierana indywidualnie od 60 zł PLN
Szczegóły cenowe
Dla osób z Polski i zagranicy istnieje możliwość rezerwacji noclegu w 3 Hotelach w niewielkiej odległości lub w Pałacu Biedrusko (więcej inf. tel. +48511633702)

Dolina Dźwięku – Dom Gościnny Kołobrzeg

zachodniopomorskie | Kołobrzeg
od 230zł/apartament PLN
Szczegóły cenowe
Apartament Rytm Serca dla max 5 osób: - 2 sypialnie z dwoma podwójnymi łóżkami, opcja dostawka od 230zł do 260zł Apartament Szelest Skrzydeł na piętrze dla max 7osób: - 3 sypialnie i duża przestrzeń wspólna od 320 zł do 350zł Cały Dom Dolina Dźwięku dla max 13 osób od 500zł do 700zł

Dolina Harmonii

dolnośląskie | Kopaniec
60 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt pobytu za noc dla 1 osoby w domu gościnnym Doliny Harmonii to 60 zł. Koszt wynajęcia Leśnego Domku Izerskiego to 250 zł. Koszt wyżywienia wegetariańskiego/ wegańskiego (śniadanie, obiad, kolacja ) to 70 zł od osoby.

Fizykalna Terapia Naczyniowa -Kontuzje-urazy-zwyrodnienia -poprawa mikrokrążenia

wielkopolskie | Poznań , Czerwoank , Suchy Las, Murowana Goślina,Bolechowo-Osiedle ul.Graniczna 1 62-005
Szczegóły cenowe
Terapie stacjonarne (najnowszy model 2019) rezerwacje telefoniczne Testowanie przed zakupem rezerwacja telefoniczna (wypożyczenie systemu) obsługa cały kraj min okres 4 tygodnie max 8 tygodni (model 2019)

Float Lubin FLOATING

dolnośląskie | Lubin
70 PLN
Szczegóły cenowe
40 minutowa sesja 70 pln 60 minutowa sesja 100 pln 90 minutowa sesja 130 pln sesja dla dwojga 60 minut 150 pln

Gościniec Amon pod Piramidą: Polski Ałtaj-Numer 1 w Polsce pod względem ekologi

małopolskie | Szczawnica - Jaworki
Szczegóły cenowe
Ośrodek jest atrakcyjnie położony, pod zboczem góry w bezpośrednim sąsiedztwie z Pienińskim Parkiem Krajobrazowym. Dysponujemy miejscami noclegowymi, salą wykładową. Sala wykładowa mieści się w Piramidzie. Oferujemy idealne warunki do organizacji szkoleń, prezentacji, kursów, imprez integracyjnych it

Instytut Metody Tippinga

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
Kurs Certyfikowanego Trenera Radykalnego Wybaczania - 4920,00 zł brutto Ceremonia Radykalnego Wybaczania - 350,00 zł brutto Gra Satori - 300,00 zł brutto Sesje indywidualne - napisz do nas!

Komora Normobaryczna Wielopole 86, 33-311 Wielogłowy

małopolskie | Wielopole
Szczegóły cenowe
Sesje 2 godzinne Wejścia jednorazowe i karnety

Leśniczówka Lipowe

podlaskie | Lipowo
od 1 do 250 PLN
Szczegóły cenowe
Cena jest ruchoma, zależna od długości pobytu, ilości osób, czy w sezonie turystycznym czy nie, zamożności i od znajomości z leśniczym 😉

Lila Sztandara “Kwantowy analizator składu organizmu”

pomorskie | Gdynia
Szczegóły cenowe
Analiza składu organizmu cena 70 zł

 

Na Jasnej Polsce znajdziesz same dobre, wzmacniające i przyjazne Miejsca

 

Wewnętrzne gilgotanie zawsze działa

Wracając do Liz Gilbert i Wielkiej Magii… Otóż nie miała ona przez dwa (!) lata pomysłu na książkę i w pewnym momencie zarówno wydawca, jak i sama Elizabeth poczuli silny przypływ stresu związany z tą przydługą nieobecnością natchnienia.
Zamiast wymuszać na sobie temat, a potem wyciskać siódme poty, pisać książkę, której się nie czuje i nie chce, ale trzeba, Liz postanowiła pójść za wewnętrznym gilgotaniem (ona nazywa to “małą ciekawością”). I zacząć obserwować, co budzi jej zainteresowanie – choćby najmniejsze, by tam kierunkować swoją energię.
Ponieważ, po remoncie nowego domu, ogród wokół osiągnął stan schyłkowy, Liz z obowiązku posadziła roślinę (a nie była fanką ogrodnictwa). I to okazało się nawet miłe. Więc posadziła drugą i trzecią. Kupiła cebulki, sadzonki, nasionka. To także okazało się dość przyjemne. A gdy rośliny zaczęły rosnąć, zapytała samą siebie – skąd też one się wzięły w tej części świata. Sprawdzenie tego w internecie było już tak bardzo przyjemne, że temat wciągnął ją bez reszty. Do tego stopnia, że powstała „Botanika duszy” – awanturnicza powieść o poszukiwaczach i handlarzach zamorskimi, egzotycznymi roślinami.

 

 

Rozumiesz już?

Intelektualne dywagacje, kaprysy ego i systemowe nakładki „powinności” to przeżytek.

Żeby Twoje zwyczajne, codzienne Życie było piękne, bogate, kolorowe, odpuść sobie przymus i kołowrót.

Zamiast tego zacznij wsłuchiwać się w siebie. W każdej chwili ćwicz nasłuch na wewnętrzne gilgotanie. Nie zrażaj się tym, że na początku dasz się zwieść na manowce „priorytetów” przez swą głowę, strachy i programy.
Bądź w sobie, słuchaj, czuj.
I idź tam, gdzie prowadzi Cię energia.
Ona (czyli Twoja intuicja) wie najlepiej, jak Cię pokierować, by życie wreszcie było piękne.
Aho <3

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

 

Źródło wszystkich ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay, chyba, że podano inaczej.

 

Liczba odwiedzin: 2791
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Grażyna
  | Odpowiedz

  Lata temu na fali totalnej nie akceptacji zafundowałam sobie taką autotresurę. Zero oczekiwanych efektów, a wręcz przeciwnie większy stres i frustracja.
  Dopiero pójście po rozum do głowy i uczenie się akceptacji i życia z samą sobą zaczęło przynosić jakieś zmiany. Czytając twój artykuł zdałam sobie sprawę, że całe swoje życie szłam właśnie za tym wewnętrznym gilgotaniem, które w okresie mroku nie akceptacji próbowałam ujarzmić, ukierunkować i zmienić. Ale na szczęście moją potrzeba robienia “po swojemu” nie dała się zdusić. To wewnętrzne gilgotanie w czasie gdy interesowałam się trochę numerologią, sprawiło że w arkuszu kalkulacyjnym wyliczyłam do 2100 jak często pojawiać się będą liczby mistrzowskie w danym roku 😀 Ciekawe czy w czeluściach komputera ten plik się zachował?
  Nigdy nie mogłam przekonać się do podziału na rzeczy ważne, pilne itp. Ale terminów nauczyłam się dotrzymywać.
  Dopiero niedawno, kiedy z powodu wypalenia zaczęłam mieć problemy z pamięcią przekonałam się do list zadań. Są pomocne. Zawsze mnie denerwowało i uważam je za bzdurę (przynajmniej w moim przypadku) zalecenie zrób najpierw to co najważniejsze / najtrudniejsze. Ja potrzebuję rozgrzewki, a najlepszą rozgrzewką dla mnie jest pójście za wewnętrznym gilgotaniem

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Wow! Kochana, dziękuję Ci za te słowa – to niezwykle trafne podsumowanie tego, czym próbowałam się tu podzielić. A co do list zadań – faktycznie, są OK, gdy wiesz, że one są dla Ciebie, a nie Ty dla nich. Mnie to trochę zajęło (jak zresztą większość rzeczy ;)). Poza tym, gilgotanie ma moc także dlatego, że ściśle współpracuje z podświadomością, a ta niczego przecież nie zapomina, doskonale wie, co jest ważne, a co można odpuścić. Dlatego nawet gdy jakiś czas nie spoglądam na listy, okazuje się, że i tak wszystko jest załatwione. Bez nerwów, bez wyrzeczeń, bez spiny. A jak nie jest, to znaczy, że jeszcze (lub już) nie nadszedł ku temu właściwy czas.

 2. Avatar
  Sabattri
  | Odpowiedz

  Z autotresury zaczęłam wyplątywać się całkiem niedawno.Dopiero na emeryturze zrozumiałam, że ciągła gonitwa nie daje mi spokoju. Byłam wiecznie podenerwowana, bolała mnie głowa, miałam arytmię serca, źle spałam. Mój nadmierny wysiłek nie był doceniany przez domowników, rzadko przez szefa. Teraz wreszcie wiem – nic nie muszę /lub bardzo niewiele/. Komfort życia znacznie większy. Nie szalejcie!!! Nie warto!!!!

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Cieszą mnie te słowa 🙂 Wspieram <3

 3. Avatar
  Basia
  | Odpowiedz

  A jak odnieść to do pracy? Czy to również się jakoś sprawdza? Jak to zrobić?

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Basiu, to się sprawdza wszędzie, nawet jeśli tylko w 50% to już dużo dla psychiki. Jasne, że w każdej pracy są “dedlajny” i pewne rzeczy są ważne i pilne jednocześnie. Ale ile takich jest?
   Poza tym każdy przypadek jest indywidualny, czyli dana osoba + jej praca.
   I dlatego to są kwestie, które każdy musi dla siebie rozwiązać sam 🙂 – ułożyć pod siebie.
   Pomoc coacha może mieć w tym wypadku duży sens: https://jasnapolska.pl/katalog/kategoria/coach-coaching-coachowie/

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.