Bratnia Dusza i 3 poduszki? – Jak poprawić relacje w związku lub znaleźć miłość – Tantryczne ćwiczenie praktyczne


Mężczyzna i kobieta spotykają się i wchodzą w relację, gdyż ona pragnie doświadczyć męskiej energii jej Animusa, a on kobiecej esencji jego Animy.

To jeden z filarów tantry – przekonanie, że uzewnętrzniamy, czyli projektujemy i doświadczamy swego Animusa lub swą Animę poprzez partnera w związku.

 

Wszyscy jesteśmy „dwupłciowi” – nosimy w sobie energie męską i żeńską, tyle że w odmiennych proporcjach. Wydzielenie się komplementarnych płci w ciałach jest elementem gry w dualizm i w projekcję – czyli w doświadczanie siebie w zewnętrznym świecie.

 

Co mają wspólnego Bratnia Dusza, bliźniaczy płomień, tantra i 3 poduszki? - Jak znaleźć miłość - tantryczne ćwiczenie praktyczne dla animy i animusa

 

 

(Osoby homoseksualne oczywiście także to robią, gdyż – powtórzę – każdy z nas ma w sobie męską i kobiecą energię. Mam też taką intuicję, że osoby homoseksualne pragną w danym wcieleniu bardziej intensywnie przyjrzeć się i doświadczyć jakości danej płci – tak jakby gruntowniej ją przestudiować – dlatego doświadczają jej w dwójnasób – w swoim ciele i poprzez osobę partnera/partnerki).

 

Bratnia Dusza, Bliźniaczy Płomień i Hieros Gamos

Wracając do Animy i Animusa… Dlaczego to jest istotne?
Mit Bratniej Duszy, czy Bliźniaczego Płomienia jest bardzo silny w naszej zbiorowej (nie)świadomości. Mnóstwo osób szuka wytrwale swej drugiej połówki, która sprawi, że nastąpi magiczny klik i życie na Ziemi stanie się rajem.
Tymczasem owa bratnia dusza, czy bliźniaczy płomień znajduje się nie na zewnątrz Ciebie, lecz w Tobie….
W Tantrze istnieje koncepcja hieros gamos – świętego małżeństwa. Jest to świadome i harmonijne połączenie W SOBIE tych dwóch jakości – swej Animy i Animusa, aby stać się Pełnią i móc doświadczyć mistrzowskiej relacji z 5 wymiaru.

 

Czytaj więcej: Kiedy związek 3D zmienia się w Miłość z piątego wymiaru – 7 głównych objawów i bonus

 

Tylko będąc w pełni świadomym wszystkich swych aspektów, możesz osiągnąć Oświecenie w życiu i Boskość w miłości.
A zatem „odnaleźć” = wykreować i przyciągnąć doskonałą projekcję swego wnętrza, boską emanację swej Animy, czy Animusa, czyli bratnią duszę, lub bliźniaczy płomień…
Im szybciej pogodzisz się z faktem, że to Ty kreujesz swoją rzeczywistość, wszystko jest odbiciem Twych wibracji i nie istnieje żaden zewnętrzny wybawca, tym szybciej podniesiesz wibracje, poszerzysz świadomość i przyciągniesz wspaniałą miłość.
A zatem, gotowa? Gotowy?

 

Co mają wspólnego Bratnia Dusza, bliźniaczy płomień, tantra i 3 poduszki? - Jak znaleźć miłość - tantryczne ćwiczenie praktyczne dla animy i animusa

 

Co ma wspólnego patriarchat z animą i animusem, a zwłaszcza miłością?

Poniższe ćwiczenie jest wspaniałym sposobem na poznanie siebie, transformację swego cienia oraz przyciągnięcie miłości do swego życia.
Znam je z niezwykłej książki autorstwa Shakti Malan i jak wszystko, co opisuję w tym blogu, wypróbowałam oczywiście na sobie.
Czytaj więcej: Turbo – Książki, czyli 10 trampolin do lepszego Życia

 

To ćwiczenie ma na celu uświadomienie Ci, gdzie w swych energiach znajdujesz się obecnie.
Wychodzenie z patriarchatu nie jest lekkie, łatwe i przyjemne i wiele kobiet, które postrzegają siebie, jako wyzwolone boginie, wciąż głęboko tkwi w starych programach zadaniowości, kontroli, nastawienia na cel i produktywności.
Podobnie jest z mężczyznami, którzy otwierają swe serca i otwierają się na miękkość, kobiecość i kreację, ale gdy widzą transwestytę, włącza im się agresja lub lęk.
No i wciąż kultywują podwójny standard w wychowaniu chłopców (ostro, „po męsku”) i dziewczynek (można dużo przytulać i mogą więcej płakać).
To wszystko oczywiście tylko uogólnienia i uproszczenia, które mają na celu pokazanie, że patriarchalne uwarunkowania ciągle w różnym stopniu wpływają na nasze życie. A jeśli tak – to także na nasze relacje miłosne.

 

Czytaj więcej: Po co był patriarchat i jaką krzywdę wyrządził kobietom i mężczyznom (tak – mężczyznom również!)

 

Jasna Polska, zdrowie, medycyna naturalna, tantra, medytacja, ezoteryka, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, kupie sprzedam, swiadomi przedsiebiorcy, etyczne polskie firmy, nieruchomosci, duchowa spolecznosc, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, szkoła demokratyczna, leśne przedszkole, slowianie, rekodzielo, ksiazki

Robisz coś? Albo dopiero zaczynasz? Gdzieś i kiedyś trzeba o tym światu powiedzieć ? – ogłoś się na Jasnej Polsce – jest właśnie po to

 

W każdej relacji jest 4 partnerów

Każdy związek to dynamika 4 stron – kobiety i mężczyzny oraz jej Animusa i jego Animy
(to dotyczy oczywiście również związków homoseksualnych).
Dlatego często bywa tak, że w heteroseksualnej relacji rozmawia ze sobą „dwóch facetów” – on i jej Animus – dzieje się to wtedy, gdy energia męska jest potrzebna na przykład do twardej realizacji jakiegoś zadania i osiągnięcia celu.
I odwrotnie, gdy para jest w słodkiej energii czułości, śmiechu i przekomarzania, wtedy dialog prowadzi ona i jego Anima – żeński pierwiastek w mężczyźnie.
To nie jest nic złego i nic nienaturalnego – wręcz przeciwnie – jest całkowicie normalne.
Jednak bardzo ważne jest, by być świadomym tej dynamiki, a do tego potrzebna jest świadomość samego siebie.

 

Jak znaleźć swego Animusa / Animę – ćwiczenie praktyczne

Paradoksalnie, jeśli doświadczysz swej żeńskiej i męskiej energii, mocniej osadzisz się w swojej płci i zaczniesz przyciągać do swego życia bardziej zharmonizowane i świadome siebie Istoty (nie tylko w celach matrymonialnych, ale w tych także…).
Aby poznać w jakim miejscu obecnie jest Twoja Anima / Animus, będziesz potrzebować 3 poduszek:
1. Jedna z nich to Ty.
2. Druga to – dla mężczyzn – Twoja Anima (wyobraź sobie w tym miejscu jakąś istotną dla siebie kobietę: obecną partnerkę , byłą, przyjaciółkę, znajomą, matkę…), a dla kobiet – Twój Animus (posadź tam ważnego dla siebie mężczyznę).
3. Trzecia to świadek – neutralny obserwator. Nie ocenia, słucha ze współczuciem i głęboką wiedzą, pokazuje tylko to, co zobaczył, nie dodając nic od siebie.

 

Co mają wspólnego Bratnia Dusza, bliźniaczy płomień, tantra i 3 poduszki? - Jak znaleźć miłość - tantryczne ćwiczenie praktyczne dla animy i animusa

Jak się zakochać, jak poprawić relacje, jak mieć udany związek – zapytaj swej Animy lub Animusa

 

Rozłóż poduszki na ziemi, odetchnij, zrelaksuj się. Możesz zapalić świeczkę, puścić cichuteńko jakąś neutralną, spokojną muzykę w tle. Nie rób tego po łebkach – to ważne spotkanie z samym sobą.
Najpierw usiądź na poduszce, która reprezentuje Twoją płeć. Wyobraź sobie osobę płci przeciwnej na poduszce naprzeciwko i… zacznij do niej mówić.
Możesz podzielić się swymi uczuciami – jak ją widzisz, kim jest dla Ciebie. Możesz zadawać pytania. Opowiedz jej jaka według Ciebie jest Wasza relacja i co dzieje się między Wami.
Kiedy poczujesz, że nadszedł czas, przesiądź się na tą drugą poduszkę i POCZUJ energię tej drugiej osoby. Stań się nią.
Nie myśl, jak ona zareaguje, co powie. Wyłącz głowę i czuj.
Pozwól, by to, co powiedziałaś przed chwilą z pierwszej poduszki zostało usłyszane.
A teraz odpowiedz sobie z perspektywy osoby drugiej płci.
Wróć znowu na pierwszą poduszkę i kontynuuj rozmowę. Możesz przesiadać się między poduszkami tak długo, jak będzie to potrzebne.
Na koniec usiądź na trzeciej poduszce – świadka i poczuj, co on tutaj zobaczył i co zrozumiał. Możesz na tym zakończyć ćwiczenie lub dalej „rozmawiać” ze swą Animą/Animusem.

 

Co po ćwiczeniu

Kiedy poczujesz, że ćwiczenie dobiegło końca, zastanów się, jak osoba z drugiej poduszki pokazała Ci Twoją wewnętrzną męskość lub kobiecość. To właśnie takie osoby przyciągasz obecnie do swego życia.
Jak wyglądał dialog między Twymi dwoma jakościami? I jak dalece udało Ci się zobaczyć samego siebie z perspektywy neutralnego obserwatora.
Jeśli to, czego doświadczyłaś niezbyt Ci się spodobało, oznacza to, że przed Tobą praca z własnym cieniem.
W kolejnych sesjach kontynuuj rozmowę.
Pamiętaj, że jako kobieta możesz prosić swego Animusa, by Cię szanował, opiekował się Tobą, strzegł Cię, kochał i szanował. Zrobi to z największą radością.
Podobnie, jeśli jesteś mężczyzną – poproś swoją Animę, by dała Ci to czego najbardziej potrzebujesz od kobiety. Ponieważ to część Ciebie, ofiaruje Ci wszystko co najlepsze z największą radością.

 

Na Jasnej Polsce dużo o miłości i pięknej seksualności 🙂

Alchemia Czucia w Łodzi

łódzkie | Łódź
140 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 140 zł. Dla stałych uczestników: 300 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 18.06.2019 dni
18.06.2019

Alchemia Czucia w Olsztynie

warmińsko-mazurskie | Olsztyn
140 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 140 zł. Dla stałych uczestników: 300 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 11.06.2019 dni
11.06.2019

Alchemia Czucia w Warszawie

mazowieckie | Warszawa
170 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 170 zł. Dla stałych uczestników: 360 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 08.06.2019 dni
08.06.2019

Bali – Wyspa Uzdrowicieli – medytacja w podróży październik, listopad,

Azja | Bali
Szczegóły cenowe
INFORMACJE PRAKTYCZNE I CENY Na cenę składa się: pakiet pobytowy + dodatkowo płatne atrakcje + bilet na samolot we własnym zakresie PAKIET POBYTOWY, CENA 1600 EURO

Biała Tara: Moc Miłości

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1600 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 1600 zł + koszt pobytu i wyżywienia CENA POBYTU: wyżywienie 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) Noclegi – w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc;ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe(nie ma możliwości rezygnacji z posiłków
28.07.2019

Biała Tara: Moc Miłości. Tantra dla kobiet – Ścieżka Przebudzonej Kobiecości

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1600 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU • 1600 zł + koszty pobytu i wyżywienia CENA POBYTU • Wyżywienie: 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) • Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
28.07.2019

Ceremonia Kobiecości “Jej Portret”

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
850 pln (bez obiadu, z przekąskami i niespodzianką ? 150 pln bezzwrotnej zaliczki + 700 pln gotówką do 31 lipca 2019 r. (ustalenia indywidualne)
16.08.2019

Ciało. Kobiecość. Seksualność. Powrót do pełni życia.

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
2350 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 2350 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia EARLY BIRD: 2200 zł przy wpłacie zaliczki do 31 marca (2350 zł po 1 kwietnia) + koszty zakwaterowania i wyżywienia CENA POBYTU: wyżywienie 75 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł
08.07.2019

Dar Życia i Moc Kreacji – transformacyjny warsztat dla przyszłych Mam

wielkopolskie | Dzierżążno Małe
2500 PLN
Szczegóły cenowe
Warsztat-odosobnienie składa się z dwóch części, każda część kosztuje 1250 zł (z zakwaterowaniem i produktami spożywczymi - gotujemy wspólnie).
25.05.2019

Intensywny warsztat dla mężczyzn: Ogień Przebudzonej Męskości.

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1200 PLN
Szczegóły cenowe
• 1200 zł + koszty pobytu i wyżywienia • 1100 zł - cena Early Bird przy wpłacie zaliczki do 15 Marca 2019, + koszt pobytu i wyżywienia • Wyżywienie: 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) • Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety
29.05.2019

Klucze Partnerstwa – korekta wzorców relacji

zachodniopomorskie | Szczecin
499 PLN
Szczegóły cenowe
499 przy wpłacie do dnia 331.05.2019 599 przy wpłacie od 1.05.2019 Bezzwrotna zaliczka w kwocie 200 zł
08.06.2019

Kobiecość w pełni – Święta Żeńskość. Jak obudzić w sobie Boginię? Marek Taran

dolnośląskie | Wrocław
180 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt udziału w zajęciach zwieńczonych przecudną medytacją - wewnętrzną podróżą wynosi 180 zł. Zapewniamy przerwy kawowe i słodki poczęstunek ?
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 26.05.2019 dni
26.05.2019

Masażystka, Instruktorka Improwizacji Tańca Dorota Komasa

śląskie | Katowice, Chorzów, Warszawa
200 PLN
Szczegóły cenowe
Masaż Lomi Lomi Nui 1,5-2h 180-200zł Sesje indywidualne 1 - 1,5h - 150 zł Warsztaty Tańca Naturalnego od 35-60 zł (1,5-2h) Warsztaty wyjazdowe - szczegóły na stronie Światło Pełni Dorota Komasa na Facebooku

Mężczyzna Ekstatyczny

podlaskie | Suwałki
1390 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: - 900 zł (bez kosztów pobytu) lub: - 700 zł (bez kosztów pobytu) jeśli dokonasz zgłoszenia i wpłaty zaliczki do 14 czerwca. Dla stałych uczestników "Wspólnota Mężczyzn" obowiązuje niższa cena. CENA POBYTU: 690 zł (płatne osobno na miejscu).
04.08.2019

Miłość i Wolność Alchemia Tantry. 7-dniowy intensywny warsztat, (Nowe Kawkowo)

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1990 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU • 1990 zł + koszty pobytu i wyżywienia EARLY BIRDS: • 1750 zł przy wpłacie zaliczki do 30 marca 2019 • 1850 zł przy wpłacie zaliczki do 31 maja 2019 • 1990 zł po 1 czerwca 2019 RABAT: • Dla osób biorących udział w poprzednim warsztacie Miłość i Wolność ANANDY w Polsce: 50 % zniżki !
08.07.2019

NOWA GRUPA! Szkoła Tantry – XIV Formacja Psychodynamiki Relacji i Kom… sp. 1

dolnośląskie | Stronie Śląskie
1290 PLN
Szczegóły cenowe
1290 zł za os. / 1230 zł za os. w parze, plus koszty pobytu 110 – 120 zł za dobę Przy wpłacie zaliczki 390 zł do 2.05.2019 otrzymasz 100 zł znizki
02.06.2019

Obudź w Sobie Boskość

łódzkie | Łódź
220 PLN
Szczegóły cenowe
Jeśli cena jest dla Ciebie blokadą, a czujesz, że to warsztat dla Ciebie napisz do mnie. Mamy dużo pracy w fundacji. Na pewno przyda się Twoja pomoc.
01.06.2019

 

Czy teraz już rozumiesz, na czym polega ćwiczenie?
Jeśli sam sobie dasz wszystko, czego pragniesz, świat na zewnątrz Ci to wyświetli… I prędzej czy później pojawi się optymalny partner, którego przyciągniesz zmianą swoich wibracji.
Ale to Ty musisz wykonać pierwszy krok. Gdyż tak długo jak szukasz na zewnątrz siebie, nie znajdziesz…
Pięknych rozmów z samym sobą Ci życzę Kochanie.
Aho!

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Lub dowiedz się więcej, dlaczego warto wspierać Jasną Polskę (klik!)

 

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

Liczba odwiedzin: 1297
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Partnerzy

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.