Bratnia Dusza i 3 poduszki? – Jak poprawić relacje w związku lub znaleźć miłość – Tantryczne ćwiczenie praktyczne


Mężczyzna i kobieta spotykają się i wchodzą w relację, gdyż ona pragnie doświadczyć męskiej energii jej Animusa, a on kobiecej esencji jego Animy.

To jeden z filarów tantry – przekonanie, że uzewnętrzniamy, czyli projektujemy i doświadczamy swego Animusa lub swą Animę poprzez partnera w związku.

 

Wszyscy jesteśmy „dwupłciowi” – nosimy w sobie energie męską i żeńską, tyle że w odmiennych proporcjach. Wydzielenie się komplementarnych płci w ciałach jest elementem gry w dualizm i w projekcję – czyli w doświadczanie siebie w zewnętrznym świecie.

 

Co mają wspólnego Bratnia Dusza, bliźniaczy płomień, tantra i 3 poduszki? - Jak znaleźć miłość - tantryczne ćwiczenie praktyczne dla animy i animusa

 

 

(Osoby homoseksualne oczywiście także to robią, gdyż – powtórzę – każdy z nas ma w sobie męską i kobiecą energię. Mam też taką intuicję, że osoby homoseksualne pragną w danym wcieleniu bardziej intensywnie przyjrzeć się i doświadczyć jakości danej płci – tak jakby gruntowniej ją przestudiować – dlatego doświadczają jej w dwójnasób – w swoim ciele i poprzez osobę partnera/partnerki).

 

Bratnia Dusza, Bliźniaczy Płomień i Hieros Gamos

Wracając do Animy i Animusa… Dlaczego to jest istotne?
Mit Bratniej Duszy, czy Bliźniaczego Płomienia jest bardzo silny w naszej zbiorowej (nie)świadomości. Mnóstwo osób szuka wytrwale swej drugiej połówki, która sprawi, że nastąpi magiczny klik i życie na Ziemi stanie się rajem.
Tymczasem owa bratnia dusza, czy bliźniaczy płomień znajduje się nie na zewnątrz Ciebie, lecz w Tobie….
W Tantrze istnieje koncepcja hieros gamos – świętego małżeństwa. Jest to świadome i harmonijne połączenie W SOBIE tych dwóch jakości – swej Animy i Animusa, aby stać się Pełnią i móc doświadczyć mistrzowskiej relacji z 5 wymiaru.

 

Czytaj więcej: Kiedy związek 3D zmienia się w Miłość z piątego wymiaru – 7 głównych objawów i bonus

 

Tylko będąc w pełni świadomym wszystkich swych aspektów, możesz osiągnąć Oświecenie w życiu i Boskość w miłości.
A zatem „odnaleźć” = wykreować i przyciągnąć doskonałą projekcję swego wnętrza, boską emanację swej Animy, czy Animusa, czyli bratnią duszę, lub bliźniaczy płomień…
Im szybciej pogodzisz się z faktem, że to Ty kreujesz swoją rzeczywistość, wszystko jest odbiciem Twych wibracji i nie istnieje żaden zewnętrzny wybawca, tym szybciej podniesiesz wibracje, poszerzysz świadomość i przyciągniesz wspaniałą miłość.
A zatem, gotowa? Gotowy?

 

Co mają wspólnego Bratnia Dusza, bliźniaczy płomień, tantra i 3 poduszki? - Jak znaleźć miłość - tantryczne ćwiczenie praktyczne dla animy i animusa

 

Co ma wspólnego patriarchat z animą i animusem, a zwłaszcza miłością?

Poniższe ćwiczenie jest wspaniałym sposobem na poznanie siebie, transformację swego cienia oraz przyciągnięcie miłości do swego życia.
Znam je z niezwykłej książki autorstwa Shakti Malan i jak wszystko, co opisuję w tym blogu, wypróbowałam oczywiście na sobie.
Czytaj więcej: Turbo – Książki, czyli 10 trampolin do lepszego Życia

 

To ćwiczenie ma na celu uświadomienie Ci, gdzie w swych energiach znajdujesz się obecnie.
Wychodzenie z patriarchatu nie jest lekkie, łatwe i przyjemne i wiele kobiet, które postrzegają siebie, jako wyzwolone boginie, wciąż głęboko tkwi w starych programach zadaniowości, kontroli, nastawienia na cel i produktywności.
Podobnie jest z mężczyznami, którzy otwierają swe serca i otwierają się na miękkość, kobiecość i kreację, ale gdy widzą transwestytę, włącza im się agresja lub lęk.
No i wciąż kultywują podwójny standard w wychowaniu chłopców (ostro, „po męsku”) i dziewczynek (można dużo przytulać i mogą więcej płakać).
To wszystko oczywiście tylko uogólnienia i uproszczenia, które mają na celu pokazanie, że patriarchalne uwarunkowania ciągle w różnym stopniu wpływają na nasze życie. A jeśli tak – to także na nasze relacje miłosne.

 

Czytaj więcej: Po co był patriarchat i jaką krzywdę wyrządził kobietom i mężczyznom (tak – mężczyznom również!)

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Robisz coś? Albo dopiero zaczynasz? Gdzieś i kiedyś trzeba o tym światu powiedzieć ? – ogłoś się na Jasnej Polsce – jest właśnie po to

 

W każdej relacji jest 4 partnerów

Każdy związek to dynamika 4 stron – kobiety i mężczyzny oraz jej Animusa i jego Animy
(to dotyczy oczywiście również związków homoseksualnych).
Dlatego często bywa tak, że w heteroseksualnej relacji rozmawia ze sobą „dwóch facetów” – on i jej Animus – dzieje się to wtedy, gdy energia męska jest potrzebna na przykład do twardej realizacji jakiegoś zadania i osiągnięcia celu.
I odwrotnie, gdy para jest w słodkiej energii czułości, śmiechu i przekomarzania, wtedy dialog prowadzi ona i jego Anima – żeński pierwiastek w mężczyźnie.
To nie jest nic złego i nic nienaturalnego – wręcz przeciwnie – jest całkowicie normalne.
Jednak bardzo ważne jest, by być świadomym tej dynamiki, a do tego potrzebna jest świadomość samego siebie.

 

Jak znaleźć swego Animusa / Animę – ćwiczenie praktyczne

Paradoksalnie, jeśli doświadczysz swej żeńskiej i męskiej energii, mocniej osadzisz się w swojej płci i zaczniesz przyciągać do swego życia bardziej zharmonizowane i świadome siebie Istoty (nie tylko w celach matrymonialnych, ale w tych także…).
Aby poznać w jakim miejscu obecnie jest Twoja Anima / Animus, będziesz potrzebować 3 poduszek:
1. Jedna z nich to Ty.
2. Druga to – dla mężczyzn – Twoja Anima (wyobraź sobie w tym miejscu jakąś istotną dla siebie kobietę: obecną partnerkę , byłą, przyjaciółkę, znajomą, matkę…), a dla kobiet – Twój Animus (posadź tam ważnego dla siebie mężczyznę).
3. Trzecia to świadek – neutralny obserwator. Nie ocenia, słucha ze współczuciem i głęboką wiedzą, pokazuje tylko to, co zobaczył, nie dodając nic od siebie.

 

Co mają wspólnego Bratnia Dusza, bliźniaczy płomień, tantra i 3 poduszki? - Jak znaleźć miłość - tantryczne ćwiczenie praktyczne dla animy i animusa

Jak się zakochać, jak poprawić relacje, jak mieć udany związek – zapytaj swej Animy lub Animusa

 

Rozłóż poduszki na ziemi, odetchnij, zrelaksuj się. Możesz zapalić świeczkę, puścić cichuteńko jakąś neutralną, spokojną muzykę w tle. Nie rób tego po łebkach – to ważne spotkanie z samym sobą.
Najpierw usiądź na poduszce, która reprezentuje Twoją płeć. Wyobraź sobie osobę płci przeciwnej na poduszce naprzeciwko i… zacznij do niej mówić.
Możesz podzielić się swymi uczuciami – jak ją widzisz, kim jest dla Ciebie. Możesz zadawać pytania. Opowiedz jej jaka według Ciebie jest Wasza relacja i co dzieje się między Wami.
Kiedy poczujesz, że nadszedł czas, przesiądź się na tą drugą poduszkę i POCZUJ energię tej drugiej osoby. Stań się nią.
Nie myśl, jak ona zareaguje, co powie. Wyłącz głowę i czuj.
Pozwól, by to, co powiedziałaś przed chwilą z pierwszej poduszki zostało usłyszane.
A teraz odpowiedz sobie z perspektywy osoby drugiej płci.
Wróć znowu na pierwszą poduszkę i kontynuuj rozmowę. Możesz przesiadać się między poduszkami tak długo, jak będzie to potrzebne.
Na koniec usiądź na trzeciej poduszce – świadka i poczuj, co on tutaj zobaczył i co zrozumiał. Możesz na tym zakończyć ćwiczenie lub dalej „rozmawiać” ze swą Animą/Animusem.

 

Na Jasnej Polsce dużo o miłości i pięknej seksualności 🙂

Ceremonia Masażu Tantrycznego

mazowieckie | Warszawa
300 PLN
Szczegóły cenowe
Masaż tantryczny - 300,- zł (w pakiecie 3 masaże 850,- zł) Sesja uzdrawiania "przekonań / nawyków" 1h-1,5h - 220,- zł (pakiet 3 spotkań 600,- zł) Każdy masaż możesz ubogacić sobie o; Sesja Bars (Źródłowe Punkty Świadomości); masaż Yoni; mapping Yoni; masaż Lingama; mapping Anusa

Love Medicine – warsztat dla par – miłość, seks, relacje

mazowieckie | Warszawa
650 PLN
Szczegóły cenowe
650 zł za osobę, zaliczka 300 zł od osoby, konieczna rejestracja. Pobyt i wyżywienie we własnym zakresie.
25.10.2019

Masażystka, Instruktorka Improwizacji Tańca Dorota Komasa

śląskie | Katowice, Chorzów, Warszawa
200 PLN
Szczegóły cenowe
Masaż Lomi Lomi Nui 1,5-2h 180-200zł Sesje indywidualne 1 - 1,5h - 150 zł Warsztaty Tańca Naturalnego od 35-60 zł (1,5-2h) Warsztaty wyjazdowe - szczegóły na stronie Światło Pełni Dorota Komasa na Facebooku

Sacred Body Passionate Spirit – Roczny trening – John Hawken & Freya

dolnośląskie | Świeradów-Zdrój
1500 PLN
Szczegóły cenowe
8600,- Kč - ok. 1500 PLN (Zaliczka: ekwiwalent 400 PLN odliczana jest od 4 bloku). 8100,- Kč - ok. 1400 PLN dla "Early bird" - Jeśli wpłacisz zaliczkę do 14.07.2019 6800,- Kč - ok. 1250 PLN - Absolwenci innych rocznych kursów u Johna 4300,- Kč - ok. 750 PLN - Jeśli powtarzasz tern sam warsztat 31800,-
02.11.2019

Shamanic Mysteries – Initiation Path – warsztat dla zaawansowanych

mazowieckie | Urle pod Warszawą
1850 PLN
Szczegóły cenowe
CENA: - 1600zł dla osób, które powtarzają Shamanic Mysteries - 1700zł do końca czerwca, - 1850zł od lipca, - wymagany bezzwrotny zadatek 500zł. KOSZT POBYTU: nocleg i wyżywienie za osobę za dobę: - 160zł - pokój dwuosobowy - 150zł - pokój trzyosobowy - 190zł – pokój jednoosobowy UWAGA: liczba pokoi dwu i j
11.11.2019

Tantryczny dotyk; Ceremonia Masażu Tantrycznego; BARS

mazowieckie | Warszawa
250 PLN
Szczegóły cenowe
Masaż tantryczny - 300,- zł (w pakiecie 3 masaże 850,- zł) Sesja uzdrawiania "przekonań / nawyków" 1h-1,5h - 220,- zł (pakiet 3 spotkań 600,- zł) Każdy masaż możesz ubogacić sobie o; Sesja Bars (Źródłowe Punkty Świadomości); masaż Yoni; mapping Yoni; masaż Lingama; mapping Anusa

Tantryczny Sylwester – celebracja Nowego Roku

Czechy | Czerniwsko
1000 PLN
Szczegóły cenowe
KOSZT WARSZTATU (Polska): 1000 PLN (bez zakwaterowania i wyżywienia) Przedpłata: 450 PLN PROMOCJA: Early birds - jeśli dokonasz przedpłaty do 28.09.2019 - zapłacisz 920 PLN Prosimy o uiszczenie przedpłaty w wysokości 450 PLN w ciągu 7 dni od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezer
28.12.2019

Weekendowy warsztat dla kobiet – Odzyskać siebie, Making OH!

mazowieckie | Warszawa
650 PLN
Szczegóły cenowe
650 zł za osobę, bezzwrotny zadatek 250 zł od osoby, konieczna rejestracja.
01.11.2019

Sylwester Tantry Radosnego Serca 28/12/2019 – 01/01/2020

dolnośląskie | Nowa Morawa
990 PLN
Szczegóły cenowe
990 zł/os, 930 zł/os. w parze + koszt pobytu i wyżywienia 110 – 130 zł/doba Uwaga! Przy wpłacie zaliczki 390 zł do 28.11.2019 – 100 zł zniżki.
28.12.2019

“TANTRA – przebudzenie do życia” – warsztat dla kobiet i mężczyzn

wielkopolskie | Poznań
850 PLN
Szczegóły cenowe
850zł / za osobę EARLY BIRDS: 750zł / za osobę przy zapisie do końca sierpnia
11.10.2019

Art Of Love – poziom 1, Sztuka Miłości, warsztat tantryczny dla początkujących

mazowieckie | Warszawa
650 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 650 PLN – do 15 września 790 PLN – od 16 września (cena nie zawiera kosztów pobytu). PROMOCJA: - zniżka za przyprowadzenie osoby, która jeszcze nie była na warsztatach Ani i i Shachara - 100 PLN - 395zł dla osób do 25 roku życia!
04.10.2019

Tantra dla kobiet RED TARA – seksualne przebudzenie wg Santoshi

mazowieckie | Warszawa
790 PLN
Szczegóły cenowe
CENA: 790 zł + koszty pobytu; EARLY BIRDS: 690 zł + koszty pobytu (przy wpłacie zaliczki do 13 sierpnia 2019r) KOSZTY POBYTU: pokój 2,3 osobowy + pełne wyżywienie* 250 zł Nocleg na sali z własnym śpiworem + pełne wyżywienie* 180 zł *Wyżywienie wegetariańskie/wegańskie Gwarancją miejsca na warsztacie jes
11.10.2019

Spotkanie Nocy moc – warsztat dla Kobiet

kujawsko-pomorskie | Kowal
380 PLN
Szczegóły cenowe
warsztat 270 zł, 5 posiłków (śniadania, obiad, kolacje, plus zakwaterowanie) 110 zł
27.09.2019

 

Co po ćwiczeniu

Kiedy poczujesz, że ćwiczenie dobiegło końca, zastanów się, jak osoba z drugiej poduszki pokazała Ci Twoją wewnętrzną męskość lub kobiecość. To właśnie takie osoby przyciągasz obecnie do swego życia.
Jak wyglądał dialog między Twymi dwoma jakościami? I jak dalece udało Ci się zobaczyć samego siebie z perspektywy neutralnego obserwatora.
Jeśli to, czego doświadczyłaś niezbyt Ci się spodobało, oznacza to, że przed Tobą praca z własnym cieniem.
W kolejnych sesjach kontynuuj rozmowę.
Pamiętaj, że jako kobieta możesz prosić swego Animusa, by Cię szanował, opiekował się Tobą, strzegł Cię, kochał i szanował. Zrobi to z największą radością.
Podobnie, jeśli jesteś mężczyzną – poproś swoją Animę, by dała Ci to czego najbardziej potrzebujesz od kobiety. Ponieważ to część Ciebie, ofiaruje Ci wszystko co najlepsze z największą radością.

 

Sprawdź koniecznie
OGŁOSZENIA na:
Kliknij:

 

Czy teraz już rozumiesz, na czym polega ćwiczenie?
Jeśli sam sobie dasz wszystko, czego pragniesz, świat na zewnątrz Ci to wyświetli… I prędzej czy później pojawi się optymalny partner, którego przyciągniesz zmianą swoich wibracji.
Ale to Ty musisz wykonać pierwszy krok. Gdyż tak długo jak szukasz na zewnątrz siebie, nie znajdziesz…
Pięknych rozmów z samym sobą Ci życzę Kochanie.
Aho!
Przeczytaj także: Floating – Bardzo osobiste spotkanie z moim Animusem w słonej wodzie i całkowitych ciemnościach

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

Lub dowiedz się więcej, dlaczego warto wspierać Jasną Polskę (klik!)

 

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

Liczba odwiedzin: 2196
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.