Jak sobie radzić z hejtem w realu lub w sieci… czyli ego na odwyku, 3 rodzaje Cieni i ich rola w 3D


Hejter – czy to w realu, czy w internecie – atakując, kradnie energię, to jasne.

Ale co robi jeszcze?

Otóż, przede wszystkim – cytując klasyka – przedstawia się on milionom słuchaczy.

Trójwymiar jest tak urządzony, że wszyscy jesteśmy dla siebie lustrami. Wszystko, co widzimy w innych, jest tak naprawdę informacją dla nas, o nas.

 

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o krytyce, hejt i hejter czyli 3 rodzaje cieni i ich rola w 3D

Prawie 500 ogłoszeń, 95 tysięcy gości (09.18), niemal wszystkie kraje świata – Dołącz do nas <3  Jasna Polska = Samo Dobro w Internecie

 

Hejt czyli prymitywny afrodyzjak

Czy wiesz, że hejter po wyrażeniu swej agresji, strachu i pogardy czuje się świetnie? Według badań, hejt stymuluje układ nagrody zwany ośrodkiem przyjemności, który aktywuje się tak samo pod wpływem seksu, alkoholu, narkotyków, czekolady…
Wynika z tego, że hejterzy robią to co robią, by zrobić sobie dobrze – i robią to skutecznie.
Hejt czyli wyrażona werbalnie nienawiść, pogarda, agresja, potwarz jest afrodyzjakiem dla jednego i cierpieniem dla drugiego.

 

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o krytyce, hejt i hejter czyli 3 rodzaje cieni i ich rola w 3D

Hejt to energia, w której nie ma rzeczowej dyskusji, jest tylko kłąb ludzkich ciemności (rys. Steve Cutts)

 

To też udowodnili naukowcy, którzy potwierdzają, że „każde negatywne doświadczenie odbieramy 5 razy mocniej niż pozytywne, np. utratę 100 zł przeżyjemy znacznie silniej niż wygranie takiej samej sumy” (1)
A zatem hejt boli bardzo. I wiemy to z własnego doświadczenia.
Bardzo rzadko spotykamy się z hejtem, ale kiedy się on pojawia jest bolesny przede wszystkim dlatego, że nie sposób się przed nimi bronić.
Udowadnianie osobie o bardzo lepkich intencjach i złych zamiarach, że nie jest się koniem, jest przez internet niemożliwe.

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

W zamian za to można sobie pomedytować, w takich momentach – bezcenna umiejętność 😉

 

Hejter – typowy złodziej energii

Z energetycznego punktu widzenia, przyjemność hejtera jest w pełni uzasadniona – atakując i powodując ból, podpina się jak pasożyt i kradnie energię, z której wycieka ona tym szerszym strumieniem, im bardziej ohydny komentarz.
Jak dotąd spotkały nas dwa rodzaje hejtu:
#1. Jeden zarzuca nam pazerność, chciwość, taplanie się w bogactwie i robienie Jasnej Polski tylko po to, by się nachapać (co w kontekście naszych intencji, płynących z serca jest kuriozalne).
#2. Drugi, w manipulacyjny sposób zasugerował, że robimy na portalu syjonistyczny spisek przeciwko Polakom. „Uzdrowiciel”, który za tym stoi, nie raczył zapoznać się z treściami na stronie Jasnej Polski, “zasugerował” to wyłącznie na podstawie mojego studenckiego pseudonimu „Rachela”. Komentarz ociekał gadzią energią i bierną agresją.
„Uzdrowiciel” osiągnął swój cel – jak wampir wypił ze mnie hektolitry energii życiowej, zanim po 2 dniach otrząsnęłam się z szoku i żalu, że można wykazać się tak dalece posuniętą podłością.
To oczywiście nauka dla mnie – żal, poczucie krzywdy i niesprawiedliwości to produkcja mego ego. Cała ta wewnętrzna szamotanina wynikała tylko z jednego – przywiązania ego do swej tożsamości, do tego, jak postrzega siebie i jak chce być postrzegane.

No cóż, nikt nie obiecywał, że budzenie się z ego na karku będzie przyjemne. Nikt też nie przestrzegał, że czasem będzie prawdziwym koszmarem (może to i lepiej).

 

Dość przydatna w takich momentach kategoria, czyli Rozwój duchowy, osobisty, medytacja:

 

6. Trening Zen Coachingu w Polsce

Cała Polska | Warszawa
2200 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt udziału w jednym module wynosi 2200 zł
28.08.2019

Anna Sernawit Obrazy Duszy, masaże, misy kryształowe

mazowieckie | Izabelin C
Szczegóły cenowe
Obraz Duszy - 400-1500 zł Obraz energetyczny 600-2000 zł Masaże 150-350 zł Terapia dźwiękiem 150-350 zł Rozmowa z Aniołami (przekaz) - 100 zł Pakiet VIP - 800 zł Pakiet VIP Ekspres 400 zł

Bezpłatne spotkania raz w miesiącu

mazowieckie | Zielonka, Warszawa
Wstęp bezpłatny
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 07.07.2019 dni
07.07.2019

Certyfikowany kurs Theta Healing® stopnia Podstawowego – Kraków

małopolskie | Kraków
980 PLN
Szczegóły cenowe
Dostępne są 10% zniżki dla: ● studentów, ● emerytów, ● rencistów, ● przedpłaty całości w na dwa tygodnie przed kursem. Wówczas jest to inwestycja w wysokości 880 zł. Dostępny jest również 15% rabat dla osób które przybywają na kurs w obrębie jednej rodziny. Jest to wówczas inwestycja w kwocie 830 zł.
30.08.2019

Cykl 21 dni – regularne medytacje Osho w łodzi (3 – 23 czerwca)

łódzkie | Łódź
420 PLN
Szczegóły cenowe
CENA za cykl: 420 zł (20 zł x 21 medytacji) Jeśli zapiszesz się wraz z drugą osobą cena za cykl 380 zł. *Pojedyncze wejście 40 zł.
Wydarzenie odbywa się codziennie
19.06.2019

Droga do siebie – poprzez techniki Gurdżijewa, Gwiazdę Magów, Eneagram

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
750 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU • 750 zł + koszty pobytu i wyżywienia CENA POBYTU • Wyżywienie: 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) • Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe
12.09.2019

Dwa w Jednym – konwersacje po angielsku z rozwojem osobistym

pomorskie | Sopot
47 PLN
Szczegóły cenowe
Karnet na 4 kolejne zajęcia kosztuje 190 zł (=47,5 zł za 90 minutowe spotkanie). Istnieje też możliwość przychodzenia na wybrane zajęcia - w cenie 60 zł / warsztat.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co tydzień
20.06.2019

Ewa Czapiewska – Transformacja Relacji ONLINE

Cała Polska | Gdańsk
129 PLN
Szczegóły cenowe
GODZINNA SESJA - 129 PLN; Pakiet "ODNOWA RELACJI" - 479 PLN lub 3 x 179 PLN (3 sesje 1,5h + zadania do pracy); Miesięczny program "GŁĘBOKA TRANSFORMACJA RELACJI" - 1557 PLN (8h sesji + zadania do pracy + możliwości codziennego kontaktu przez komunikator Whatsaap)

Ewa Piwnicka – Channeling – osobiście / online

Cała Polska | Świat, Warszawa
Szczegóły cenowe
Sesja może być prowadzona OSOBIŚCIE lub ONLINE sesja 1h - 150 pln; sesja 2h - 250 pln

Iwona Sicińska – lekarz medycyny, szamanka, uzdrowicielka, terapeutka

łódzkie | Łódź
250 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja - spotkanie osobiste w Łodzi lub przez Skype / Messenger trwa 1,5 godziny. Szukamy przyczyn problemu, z którym się zgłaszasz. Zazwyczaj podczas sesji nagrywamy również indywidualny tapping do stosowania przez 21 dni. Możliwe są również inne zalecenia do pracy własnej.

 

 

3 Rodzaje cieni, czyli teoria lustra w praktyce

Obserwując siebie i swoje reakcje na ludzi, wyodrębniłam 3 rodzaje cieni: aktywne, nieaktywne i odwrócone.

 

1. Cień aktywny

– czyli to wszystko, co Cię boli, czego nienawidzisz, co budzi Twoją pogardę, agresję, zawiść, zazdrość.

Za każdym z tych uczuć zawsze i niezmiennie stoi STRACH.

Jeśli pojawia się nienawiść, czy pogarda, to jest to strach, przed czymś innym, nieznanym lub niezrozumiałym.
„Uzdrowiciel” przepełniony jest strachem przed obcymi. Nosi w swoim DNA traumy, związane z bolesną historią Polski. Wszędzie węszy spisek i ukrytą agresję. Dlatego swojej także nie wyraża wprost – lecz za pomocą manipulacji. W prywatnej korespondencji zalecił mi zmianę tytułu jednego z postów na „Wara od Polaków”. Gdybym jeszcze nie rozumiała, z kim mam do czynienia, ten fragment wyjaśnił mi wszystko.
Co jeszcze? Strach przed tym, “że ja nie będę mieć i że mi się nie uda” – tak wyrażana jest zazdrość i zawiść.
Zarzucanie nam chciwości wiążę się ze strachem przed obfitością i posiadaniem pieniędzy – silnie tu rezonuje program „pieniądze to zło wcielone”, który rozumiem, sama go miałam i opisuję go tutaj: 6 Powodów, dla których mimo ciężkiej pracy nie miałam pieniędzy, żyłam w programach braku, strachu, niedoboru i „nie wystarczy”).

 

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o krytyce, hejt i hejter czyli 3 rodzaje cieni i ich rola w 3D

Jasna Polska czeka na mistrzów obfitości. Serio. Najwyższy czas, by ludzie duchowi wyszli z programu, że pieniądze są złem. Pieniądze to energia neutralna, dzięki nim można zrobić bardzo wiele dobrego dla siebie i świata. Dlatego dodaj swoje ogłoszenie.

 

2. Cień nieaktywny

Jest też cień nieaktywny – cień uświadomiony i w dużej części przetransformowany.
Używając bardzo prostej analogii – to, że widzisz, że ktoś kradnie, nie czyni Cię złodziejem. Natomiast to, że wciąż natrafiasz na pewne sytuacje, nawet jako bierny uczestnik, jeszcze coś Ci sygnalizuje, o czymś chce opowiedzieć.
Stosując tą analogię, „Uzdrowiciel” pokazał mi mój cień – bardzo głęboko zaszyty strach przed bezmyślnym okrucieństwem, „utratą twarzy”, linczem, niesprawiedliwym osądem. Gdy skontaktowałam się z tymi uczuciami, pokazało mi się, że wciąż te lęki z poprzednich wcieleń i linii rodowych oraz zbiorowej (nie)świadomości wibrują we mnie, gdzieś tam haczą i w ten sposób dają o sobie znać – by wreszcie je uwolnić i uzdrowić (więcej o transformacji swego cienia tu)

 

3. Cień odwrócony

To bardzo specjalny cień, który lubię najbardziej. Pokazuje Ci Twoje tęsknoty, ukryte pragnienia i coś na co sobie nie pozwalasz.

Lubię go, ponieważ uświadomienie go sobie nie tylko oczyszcza i czyni lżejszym, ale pozwala na realną poprawę życia. Bo jeśli przestajesz sobie czegoś odmawiać, to prędzej czy później to coś pojawi się w Twej przestrzeni…
I tak, dla przykładu: bardzo źle reaguję na osoby potwornie gadatliwe i zagarniające przestrzeń, skupione wyłącznie na swym słowotoku. Sama jestem w realu rozsądnie małomówna. Czyli nie gadam, jak nie mam nic do powiedzenia, choć – jak mam – potrafię mówić sporo. Niestety, większość ludzi, których spotykałam, nie była zainteresowana rozmową ze mną. Chciała wyłącznie mówić do mnie, a nie ze mną.
Długo biedziłam się nad rozszyfrowaniem tego cienia – wszak pokazywał mi dokładne przeciwieństwo mnie samej. Dopiero pewna dobra dusza powiedziała, że dlatego tak mnie to wkurza, bo sama sobie nie pozwalam mówić.
Od czasu kiedy wyrażam siebie na potęgę na blogu :), takie osoby po prostu zniknęły z mojej przestrzeni, a zaczęli pojawiać się rozmówcy, przy których pojawia się przepływ i równowaga, dialog zamiast monologu.
Wracając do zarzutów o chciwość, to może tu działać strach przed brakiem, ale może być to także ogromna tęsknota przed życiem w obfitości, do której ta osoba nie chce się przyznać sama przed sobą i projektuje ją na innych.

 

Ludzie to też piękne zwierciadła

Na koniec coś miłego.
Kiedyś, na pewnym warsztacie tantry, spotkałam Nauczyciela, który – jeśli chodzi o moją wiarę w mężczyzn – nalał mi paliwa do baku na całe lata (a przyjechałam do niego w stanie opłakanym, jadąc na oparach).
Ten wspaniały mężczyzna w 2 dni warsztatu wyświetlił mi wszystkie najlepsze cechy świadomego mężczyzny.
Doświadczenie tej energii było prawdziwym turbo-doładowaniem dla mego kobiecego serca.

Wspieram Jasną Polskę

Jasna Polska to Samo Dobro w Internecie. Prosimy – wesprzyj nas – dobro zawsze wraca 🙂

 

I gdy na koniec, mówiłam mu, jak go widzę, jak czuję jego energię, jaki jest piękny i wspaniały – nie odpowiadał nic, tylko wciąż się uśmiechał. Trochę się dziwiłam, że nie powiedział nawet „dziękuję”. Ale krótko po tym, cała ta sytuacja stała się dla mnie jasna.
Nauczyciel „przyszedł”do mnie podczas jednej z ceremonii medycyny, pochylił się nade mną, uśmiechnął i powiedział:
– Wiem, że czekałaś na „dziękuję” z mojej strony. Nie zrobiłem tego celowo. Chciałem, żebyś zrozumiała, że wszystkie słowa, które wypowiedziałaś do mnie wtedy, mówiłaś tak naprawdę o sobie i dla siebie
Obyśmy znajdowali w sobie nawzajem jak najwięcej piękna i dobra. Zawsze i wszędzie.
Aho <3

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

 

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

Liczba odwiedzin: 1893
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Grażyna
  | Odpowiedz

  To bardzo smutne ,co napisałaś o swoich traumach związanych z hejtem. Wiem ,że to trudne ,ale musicie powoli przyzwyczajać się ,że ludzie tak właśnie będą postępowali. Węszą nieuczciwość w Waszej dobrej ,mądrej i uczciwej pracy ,z której nie czerpiecie jakiegokolwiek profitu. Wszędzie zaznaczacie ,że na ten czas jest to bezpłatne. W pałach cyników i zazdrośników nie mieści się ,ze macie uczciwe intencje ,bo sami na co dzień zachowują się niewłaściwie. Róbcie swoje !!!!!!!!!

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Robimy 🙂 i nie przestajemy się rozwijać – każda trudna sytuacja niesie za sobą możliwość transformacji, tak jak w każdym pytaniu zaszyta jest już odpowiedź. Ściskamy i dziękujemy za wsparcie!

 2. Avatar
  Ewa
  | Odpowiedz

  Przepiękny post. Na sam koniec miałam łzy w oczach. Dziekuję…

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   I ja dziękuję <3 <3 <3

 3. Avatar
  Przemek
  | Odpowiedz

  … taka pasująca wisienka do Twojego “tortu” RA 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=Kpvs_0YZ-KU&app=desktop

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Przemek, dziękuję. Jesteś super <3 - wzruszyłam się...

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Partnerzy

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.