Jak sobie radzić z hejtem w realu lub w sieci… czyli ego na odwyku, 3 rodzaje Cieni i ich rola w 3D

| 19.09.2018
1027

Hejter – czy to w realu, czy w internecie – atakując, kradnie energię, to jasne.

Ale co robi jeszcze?

Otóż, przede wszystkim – cytując klasyka – przedstawia się on milionom słuchaczy.

Trójwymiar jest tak urządzony, że wszyscy jesteśmy dla siebie lustrami. Wszystko, co widzimy w innych, jest tak naprawdę informacją dla nas, o nas.

 

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o krytyce, hejt i hejter czyli 3 rodzaje cieni i ich rola w 3D

Prawie 500 ogłoszeń, 95 tysięcy gości (09.18), niemal wszystkie kraje świata – Dołącz do nas <3  Jasna Polska = Samo Dobro w Internecie

 

Hejt czyli prymitywny afrodyzjak

Czy wiesz, że hejter po wyrażeniu swej agresji, strachu i pogardy czuje się świetnie? Według badań, hejt stymuluje układ nagrody zwany ośrodkiem przyjemności, który aktywuje się tak samo pod wpływem seksu, alkoholu, narkotyków, czekolady…
Wynika z tego, że hejterzy robią to co robią, by zrobić sobie dobrze – i robią to skutecznie.
Hejt czyli wyrażona werbalnie nienawiść, pogarda, agresja, potwarz jest afrodyzjakiem dla jednego i cierpieniem dla drugiego.

 

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o krytyce, hejt i hejter czyli 3 rodzaje cieni i ich rola w 3D

Hejt to energia, w której nie ma rzeczowej dyskusji, jest tylko kłąb ludzkich ciemności (rys. Steve Cutts)

 

To też udowodnili naukowcy, którzy potwierdzają, że „każde negatywne doświadczenie odbieramy 5 razy mocniej niż pozytywne, np. utratę 100 zł przeżyjemy znacznie silniej niż wygranie takiej samej sumy” (1)
A zatem hejt boli bardzo. I wiemy to z własnego doświadczenia.
Bardzo rzadko spotykamy się z hejtem, ale kiedy się on pojawia jest bolesny przede wszystkim dlatego, że nie sposób się przed nimi bronić.
Udowadnianie osobie o bardzo lepkich intencjach i złych zamiarach, że nie jest się koniem, jest przez internet niemożliwe.

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

W zamian za to można sobie pomedytować, w takich momentach – bezcenna umiejętność 😉

 

Hejter – typowy złodziej energii

Z energetycznego punktu widzenia, przyjemność hejtera jest w pełni uzasadniona – atakując i powodując ból, podpina się jak pasożyt i kradnie energię, z której wycieka ona tym szerszym strumieniem, im bardziej ohydny komentarz.
Jak dotąd spotkały nas dwa rodzaje hejtu:
#1. Jeden zarzuca nam pazerność, chciwość, taplanie się w bogactwie i robienie Jasnej Polski tylko po to, by się nachapać (co w kontekście naszych intencji, płynących z serca jest kuriozalne).
#2. Drugi, w manipulacyjny sposób zasugerował, że robimy na portalu syjonistyczny spisek przeciwko Polakom. „Uzdrowiciel”, który za tym stoi, nie raczył zapoznać się z treściami na stronie Jasnej Polski, “zasugerował” to wyłącznie na podstawie mojego studenckiego pseudonimu „Rachela”. Komentarz ociekał gadzią energią i bierną agresją.
„Uzdrowiciel” osiągnął swój cel – jak wampir wypił ze mnie hektolitry energii życiowej, zanim po 2 dniach otrząsnęłam się z szoku i żalu, że można wykazać się tak dalece posuniętą podłością.
To oczywiście nauka dla mnie – żal, poczucie krzywdy i niesprawiedliwości to produkcja mego ego. Cała ta wewnętrzna szamotanina wynikała tylko z jednego – przywiązania ego do swej tożsamości, do tego, jak postrzega siebie i jak chce być postrzegane.

No cóż, nikt nie obiecywał, że budzenie się z ego na karku będzie przyjemne. Nikt też nie przestrzegał, że czasem będzie prawdziwym koszmarem (może to i lepiej).

 

Dość przydatna w takich momentach kategoria, czyli Rozwój duchowy, osobisty, medytacja:

 

Wojtek Jurojć – Podróżnik/Pisarz. Organizuje świadome wyjazdy i plany dla Ciebie

pomorskie | Gdańsk
150 PLN
Szczegóły cenowe
Cena zależy od usługi jaką wybierzesz i czy ma być wykonana dla jednej bądź więcej osób. Konsultacji udzielam on line (Skype) i personalnie.

Art-terapeutka Monika Juraszek

Cała Polska | Kędzierzyn Koźle
150 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja skype 120 zł Sesja w gabinecie 150 zł Sesja dla pary (relacje w związkach) 180 zł

Coaching Energetyczny

mazowieckie | Warszawa
150 PLN
Szczegóły cenowe
Coaching Energetyczny - 150PLN (czas trwania ok. 1h) - możliwość także online!

Crystal Arya

pomorskie | Nowy Świat
300 PLN
Szczegóły cenowe
1h 300/ 30min 250. Minimalny czas jednej sesji to 2-3h. Nie prowadzę krótszych sesji. Aby wykonać konieczne minimum pracy w sposób kompleksowy i rzetelny, oraz nauczyć Cię podstaw pracy ze sobą, potrzebujemy wystarczająco dużo czasu. Warunkiem rezerwacji ustalonego terminu jest przedpłata za 2h

Dorota Kraszewska – terapeutka ustawień systemowych, life & business coach

mazowieckie | Warszawa
350 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja indywidualna ustawień systemowych wg Berta Hellingera trwa ok. 2h i kosztuje 350,00 zł udział w Warsztatach Weekendowych z własnym ustawieniem 570,00 zł udział w Akademii Ustawień Systemowych - sześć modułów 5*1500,00 + 2100,00 zł

Droga do siebie poprzez techniki Gurdżijewa, Gwiazdę Magów, Eneagram, …

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
750 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 750 zł CENA POBYTU: wyżywienie 70 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie) noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc
21.03.2019

Galeria Medytacji w Łodzi zaprasza na Medytację dla Pokoju na Świecie

łódzkie | Łódź
Wstęp bezpłatny
Szczegóły cenowe
wstęp wolny
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 18.12.2018 dni
18.12.2018

Jedna godzina relaksu i medytacji w Gdańsku

pomorskie | Gdańsk
Wstęp bezpłatny
Szczegóły cenowe
Wstęp wolny
Wydarzenie odbywa się cykliczne co tydzień
16.12.2018

Katarzyna Hojan – Purity of Energy

Cała Polska | Bydgoszcz
Szczegóły cenowe
W ramach naszej praktyki dopasowujemy jedną z trzech dostępnych terapii do autentycznych potrzeb osób, które się do nas zgłaszają. Po każdej terapii jesteśmy w długotrwałym kontakcie, byś na każdym kroku był bezpieczny. Odległość to dla nas termin umowny.

Kurs medytacji i pozytywnego myślenia w Poznaniu.

wielkopolskie | Poznań
Wstęp bezpłatny
Szczegóły cenowe
Wstęp wolny
Wydarzenie odbywa się cykliczne co tydzień
20.12.2018

 

 

3 Rodzaje cieni, czyli teoria lustra w praktyce

Obserwując siebie i swoje reakcje na ludzi, wyodrębniłam 3 rodzaje cieni: aktywne, nieaktywne i odwrócone.

 

1. Cień aktywny

– czyli to wszystko, co Cię boli, czego nienawidzisz, co budzi Twoją pogardę, agresję, zawiść, zazdrość.

Za każdym z tych uczuć zawsze i niezmiennie stoi STRACH.

Jeśli pojawia się nienawiść, czy pogarda, to jest to strach, przed czymś innym, nieznanym lub niezrozumiałym.
„Uzdrowiciel” przepełniony jest strachem przed obcymi. Nosi w swoim DNA traumy, związane z bolesną historią Polski. Wszędzie węszy spisek i ukrytą agresję. Dlatego swojej także nie wyraża wprost – lecz za pomocą manipulacji. W prywatnej korespondencji zalecił mi zmianę tytułu jednego z postów na „Wara od Polaków”. Gdybym jeszcze nie rozumiała, z kim mam do czynienia, ten fragment wyjaśnił mi wszystko.
Co jeszcze? Strach przed tym, “że ja nie będę mieć i że mi się nie uda” – tak wyrażana jest zazdrość i zawiść.
Zarzucanie nam chciwości wiążę się ze strachem przed obfitością i posiadaniem pieniędzy – silnie tu rezonuje program „pieniądze to zło wcielone”, który rozumiem, sama go miałam i opisuję go tutaj: 6 Powodów, dla których mimo ciężkiej pracy nie miałam pieniędzy, żyłam w programach braku, strachu, niedoboru i „nie wystarczy”).

 

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o krytyce, hejt i hejter czyli 3 rodzaje cieni i ich rola w 3D

Jasna Polska czeka na mistrzów obfitości. Serio. Najwyższy czas, by ludzie duchowi wyszli z programu, że pieniądze są złem. Pieniądze to energia neutralna, dzięki nim można zrobić bardzo wiele dobrego dla siebie i świata. Dlatego dodaj swoje ogłoszenie.

 

2. Cień nieaktywny

Jest też cień nieaktywny – cień uświadomiony i w dużej części przetransformowany.
Używając bardzo prostej analogii – to, że widzisz, że ktoś kradnie, nie czyni Cię złodziejem. Natomiast to, że wciąż natrafiasz na pewne sytuacje, nawet jako bierny uczestnik, jeszcze coś Ci sygnalizuje, o czymś chce opowiedzieć.
Stosując tą analogię, „Uzdrowiciel” pokazał mi mój cień – bardzo głęboko zaszyty strach przed bezmyślnym okrucieństwem, „utratą twarzy”, linczem, niesprawiedliwym osądem. Gdy skontaktowałam się z tymi uczuciami, pokazało mi się, że wciąż te lęki z poprzednich wcieleń i linii rodowych oraz zbiorowej (nie)świadomości wibrują we mnie, gdzieś tam haczą i w ten sposób dają o sobie znać – by wreszcie je uwolnić i uzdrowić (więcej o transformacji swego cienia tu)

 

3. Cień odwrócony

To bardzo specjalny cień, który lubię najbardziej. Pokazuje Ci Twoje tęsknoty, ukryte pragnienia i coś na co sobie nie pozwalasz.

Lubię go, ponieważ uświadomienie go sobie nie tylko oczyszcza i czyni lżejszym, ale pozwala na realną poprawę życia. Bo jeśli przestajesz sobie czegoś odmawiać, to prędzej czy później to coś pojawi się w Twej przestrzeni…
I tak, dla przykładu: bardzo źle reaguję na osoby potwornie gadatliwe i zagarniające przestrzeń, skupione wyłącznie na swym słowotoku. Sama jestem w realu rozsądnie małomówna. Czyli nie gadam, jak nie mam nic do powiedzenia, choć – jak mam – potrafię mówić sporo. Niestety, większość ludzi, których spotykałam, nie była zainteresowana rozmową ze mną. Chciała wyłącznie mówić do mnie, a nie ze mną.
Długo biedziłam się nad rozszyfrowaniem tego cienia – wszak pokazywał mi dokładne przeciwieństwo mnie samej. Dopiero pewna dobra dusza powiedziała, że dlatego tak mnie to wkurza, bo sama sobie nie pozwalam mówić.
Od czasu kiedy wyrażam siebie na potęgę na blogu :), takie osoby po prostu zniknęły z mojej przestrzeni, a zaczęli pojawiać się rozmówcy, przy których pojawia się przepływ i równowaga, dialog zamiast monologu.
Wracając do zarzutów o chciwość, to może tu działać strach przed brakiem, ale może być to także ogromna tęsknota przed życiem w obfitości, do której ta osoba nie chce się przyznać sama przed sobą i projektuje ją na innych.

 

Ludzie to też piękne zwierciadła

Na koniec coś miłego.
Kiedyś, na pewnym warsztacie tantry, spotkałam Nauczyciela, który – jeśli chodzi o moją wiarę w mężczyzn – nalał mi paliwa do baku na całe lata (a przyjechałam do niego w stanie opłakanym, jadąc na oparach).
Ten wspaniały mężczyzna w 2 dni warsztatu wyświetlił mi wszystkie najlepsze cechy świadomego mężczyzny.
Doświadczenie tej energii było prawdziwym turbo-doładowaniem dla mego kobiecego serca.

Wspieram Jasną Polskę

Jasna Polska to Samo Dobro w Internecie. Prosimy – wesprzyj nas – dobro zawsze wraca 🙂

 

I gdy na koniec, mówiłam mu, jak go widzę, jak czuję jego energię, jaki jest piękny i wspaniały – nie odpowiadał nic, tylko wciąż się uśmiechał. Trochę się dziwiłam, że nie powiedział nawet „dziękuję”. Ale krótko po tym, cała ta sytuacja stała się dla mnie jasna.
Nauczyciel „przyszedł”do mnie podczas jednej z ceremonii medycyny, pochylił się nade mną, uśmiechnął i powiedział:
– Wiem, że czekałaś na „dziękuję” z mojej strony. Nie zrobiłem tego celowo. Chciałem, żebyś zrozumiała, że wszystkie słowa, które wypowiedziałaś do mnie wtedy, mówiłaś tak naprawdę o sobie i dla siebie
Obyśmy znajdowali w sobie nawzajem jak najwięcej piękna i dobra. Zawsze i wszędzie.
Aho <3

Podoba Ci się ten blog? Prosimy - wesprzyj jego rozwój. Wpłacając nawet drobną kwotę na konto Fundacji My, wspierasz Jasną Polskę, której oddajemy całe nasze serce i czas. Dziękujemy, Aga i Adrian

 

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

Liczba odwiedzin: 1027
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Grażyna
  | Odpowiedz

  To bardzo smutne ,co napisałaś o swoich traumach związanych z hejtem. Wiem ,że to trudne ,ale musicie powoli przyzwyczajać się ,że ludzie tak właśnie będą postępowali. Węszą nieuczciwość w Waszej dobrej ,mądrej i uczciwej pracy ,z której nie czerpiecie jakiegokolwiek profitu. Wszędzie zaznaczacie ,że na ten czas jest to bezpłatne. W pałach cyników i zazdrośników nie mieści się ,ze macie uczciwe intencje ,bo sami na co dzień zachowują się niewłaściwie. Róbcie swoje !!!!!!!!!

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Robimy 🙂 i nie przestajemy się rozwijać – każda trudna sytuacja niesie za sobą możliwość transformacji, tak jak w każdym pytaniu zaszyta jest już odpowiedź. Ściskamy i dziękujemy za wsparcie!

 2. Ewa
  | Odpowiedz

  Przepiękny post. Na sam koniec miałam łzy w oczach. Dziekuję…

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   I ja dziękuję <3 <3 <3

 3. Przemek
  | Odpowiedz

  … taka pasująca wisienka do Twojego “tortu” RA 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=Kpvs_0YZ-KU&app=desktop

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Przemek, dziękuję. Jesteś super <3 - wzruszyłam się...

Dodaj komentarz

Partnerzy