Samotność nie jest straszna. Jest jak diament i lśni ciepłym, jasnym światłem


Samotność nie jest straszna, jest jak diament. Wiesz skąd one się biorą? To węgiel poddany nieprawdopodobnemu ciśnieniu. A potem jeszcze trzeba go wydłubać ze skały i oszlifować. I wtedy nagle wszyscy chcą go mieć.

Z samotnością jest jak z jazdą samochodem, rachunkiem różniczkowym, kodowaniem, jazdą figurową na łyżwach, grą na harmonii…
Na początku jest ciężko, temat wydaje się być po prostu nie do ogarnięcia – no bo jak zrobić ten potrójny axel w powietrzu, gdy samo utrzymanie się na lodzie wydaje się graniczyć z cudem? Jak naciskać te klawisze z jednej, okrągłe guziczki z drugiej, by to grało?
Na początku każda trudna, niosąca spore wyzwanie umiejętność jest dla nas kompletną abstrakcją. Ale potem, gdy już to umiesz – ależ płyniesz, jaka radość…
Dokładnie tak samo jest z samotnością.

 

Samotność nie jest straszna. Jest jak diament i lśni ciepłym, jasnym światłem

W cieple i blasku swej samotności

 

Wmawiają Ci, że samotność jest zła, a potem się jej boisz, bo w to wierzysz

Gdy uczyłam się jeździć, skręcanie w lewo na skrzyżowaniu to był jakiś święty graal. Teraz robię to mimochodem, zmieniam jeszcze stacje radia, oglądam budynki wokoło, rozmawiam i drapię się po nosie, zerkając na yanosika i gps.
Jesteśmy uczeni, że samotność jest zła. Pokazują nam to od małego ludzie, którzy się jej nie nauczyli i całe życie tkwią na tej drugiej, czy trzeciej jeździe po mieście, twierdząc, że to jest maksimum ludzkich możliwości.
I dalej się po prostu nie da.

 

 

Anielski masaż ze śpiewem i dźwiękoterapią w centrum Warszawy

mazowieckie | Warszawa
140zł PLN
Szczegóły cenowe
Masaż częśćiowy 30min / 70zł ( wybrana część ciała) Masaż relaksacyjny 60min / 140zł 75min / 170zł 90min / 200zł Indyjski Rytuał Dakini (ze śpiewem i dźwiękoterapią) 60min / 160zł 90min / 220zł 120min / 320zł Masaż stopami – Padanghata 60min / 180zł 90min

Ceremonia Masażu Tantrycznego

mazowieckie | Warszawa
300 PLN
Szczegóły cenowe
Masaż tantryczny - 300,- zł (w pakiecie 3 masaże 850,- zł) Sesja uzdrawiania "przekonań / nawyków" 1h-1,5h - 220,- zł (pakiet 3 spotkań 600,- zł) Każdy masaż możesz ubogacić sobie o; Sesja Bars (Źródłowe Punkty Świadomości); masaż Yoni; mapping Yoni; masaż Lingama; mapping Anusa

dr Anna Glińska-Lachowicz choreoterapeuta, arteterapeuta

opolskie | Opole
Szczegóły cenowe
Cena do uzgodnienia w zależności od typu produktu - usługi: wykład, szkolenie, warsztat, konsultacje, wywiad czy inne na specjalne zamówienie klienta.

Friday Night Open Lab – wieczór 5Rytmów

mazowieckie | Warszawa
80 PLN
Szczegóły cenowe
Piątek (Fala - możesz przyjść tylko w piątek) 80 pln
22.11.2019

HOLISTIS – Gabinet gimnastyki i masażu

warmińsko-mazurskie | Elbląg
Szczegóły cenowe
Masaż - 1 godzina - 90zł Joga - 1 zajęcia - 20zł / 1 miesiąc - 75zł Pilates - 1 zajęcia - 15zł / 1 miesiąc - 50zł

KURS Chi Kung (Qigong) I stopnia

małopolskie | Niepołomice
380 PLN
Szczegóły cenowe
W cenie warsztatów skrypt z podstawowymi informacjami na temat Chi Kung oraz płyta DVD z zestawem Chi Kung oraz ćwiczeniami i informacjami uzupełniającymi: "ZDROWIE W OŚMIU RUCHACH" - uzdrawiający Chi Kung., Cena dla osób powtarzających: 190 zł.
07.12.2019

Live Wire – Oddech w Ruchu

mazowieckie | Warszawa
780 PLN
Szczegóły cenowe
Warsztat (piątek do niedzieli) Very 🙂 Early Birds - Do 5 września 2019 – 650 pln Early Birds - Do 5 listopada 2019 - 680 pln Po 5 listopada 2019 – 780 pln Przedpłata – 350 pln Dla PROMOCJA: Jeśli przyprowadzisz jeszcze jedną osobę, która nie uczestniczyła jeszcze w warsztatach Lorki otrzymasz zniżkę 100
22.11.2019

Marta Danielowska

małopolskie | Kraków
30 PLN
Szczegóły cenowe
Zajęcia regularne: 30 zł - pojedyncze zajęcia 100 zł - karnet na 4 wejścia 8-godzinny kurs podstawowy: 360 zł - cena podstawowa 330 zł - przy zgłoszeniu 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu

masaż dźwiękiem metodą Petera Hessa

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
Jeśli masaże są w dłuższej serii, lub osoba ma niewiele środków, to jestem skłonny obniżyć cenę seansu.

Masaż Ma-uri Ola Krzyżanowska-Depa

zachodniopomorskie | Szczecin
120 PLN
Szczegóły cenowe
masaż Ma-uri 60 min - 120 zł masaż Ma-uri 90 min - 150 zł masaż Ma-uri 60 min z aromaterapią - 125 zł masaż Shiatsu 60 min 80 zł

Masażystka, Instruktorka Improwizacji Tańca Dorota Komasa

śląskie | Katowice, Chorzów, Warszawa
200 PLN
Szczegóły cenowe
Masaż Lomi Lomi Nui 1,5-2h 180-200zł Sesje indywidualne 1 - 1,5h - 150 zł Warsztaty Tańca Naturalnego od 35-60 zł (1,5-2h) Warsztaty wyjazdowe - szczegóły na stronie Światło Pełni Dorota Komasa na Facebooku

Paweł Rafalski – masaż Lomi Lomi Nui

lubelskie | Lublin
Szczegóły cenowe
1,5h - 100zł 2,5h - 150zł

 

Za to na Jasnej Polsce są tylko tacy, którzy wierzą, że się da i to bardzo wiele… Tutaj akurat widzisz ogłoszenia z kategorii Ciało & Ruch, ale jest ich aż 15 (kategorii, nie ogłoszeń ;))

 

Są ludzie, którzy lepiej znoszą samotność, są tacy, którzy gorzej. Ja od początku należałam do tych pierwszych – już od dziecka niespecjalnie się jej bałam, ponieważ nie potrafiłam się ze sobą nudzić.
Poza tym lubiłam bywać sama, bo potrzebuję ciszy i spokoju, by zająć się sobą, zwłaszcza, że tam w środku kłębi się zawsze tyle skarbów do odkrycia.
Ale to jest bywanie samemu, a nie samotność.
Tą drugą też znam doskonale. Długie, długie dni, tygodnie, miesiące, a nawet lata (dwa konkretnie) bycia samej. Mieszkania samej, wracania do pustego domu, niespotykania się z ludźmi, bo po powrocie z emigracji nawet za bardzo nie miałam znajomych.
Nie wspominam tego czasu źle. W ogóle nie postrzegam go jako coś wyjątkowego i innego. To był etap. Taka energia, taki okres, w którym byłam sama. Samiuteńka. I – och, jakie to było bogate, wypełnione, pasjonujące doświadczenie.
W ogóle nie straszne.
Smutne? Tak, czasem smutne. Ale – umówmy się – smutnym się bywa bez względu na ilość ludzi dookoła. I nawet nie wiesz, jak często nie ma to wiele wspólnego z Tobą, bo przygniata Cię cudzy smutek, który mylisz z własnym.

 

 

Samotność nie jest straszna. Jest jak diament i lśni ciepłym, jasnym światłem

Cudowna, pełna czaru samotność Księżyca nad sopocką plażą (fot. Beata Rękas)

 

Samotność nie jest straszna, jest jak ocean dla wieloryba

Samotność, jeśli na nią  p o z w o l i s z jest głęboka i transformująca.
Potężna lecz naturalna i sprzyjająca. Jak ocean dla wieloryba.
Wieloryb to wspaniała, świadoma Istota – fizycznie i energetycznie. Nie boi się – nie ma czego (poza ludźmi, ale to zostawmy).
Wściekłe sztormy, czarne, mroczne głębiny, skały, rowy oceaniczne i cieśniny, prądy, rekiny, mątwy i ośmiornice to dla wieloryba elementy składowe jego żywiołu – nieskończonych wodnych przestrzeni, po których żegluje jak statek kosmiczny po omniversum.
Ocean nigdy nie jest straszny dla wieloryba – to jego środowisko.
To także błękitne wody, gigatony planktonu, płytkie zatoki, gdzie można urodzić i odchować swoje wielorybie maleństwo.
Miłe i ciepłe miejsca, gdzie można śpiewać swe pieśni i spotykać swe plemię, tańczyć, pluskać, bawić się, cieszyć swym jestestwem i pokazywać zachwyconym ludziom swój ogon w kształcie serca.
Przyjmij, że taka też jest Twoja samotność.
Jeśli na nią pozwolisz, przestaniesz przed nią uciekać i przestaniesz się jej bać.

 

 

 

Energoterapia, Reiki, Bioterapia Twojego Psa Kota i każdego innego Pupila

śląskie | Wisła
30 PLN
Szczegóły cenowe
30 zł - cena za zabieg energetycznego uzdrawiania twojego Pupila

Etui ochronne na telefon komórkowy MyPhone

wielkopolskie | Poznań
130 PLN
Szczegóły cenowe
cena nie zawiera dostawy

Fizykalna Terapia Naczyniowa -Kontuzje-urazy-zwyrodnienia -poprawa mikrokrążenia

wielkopolskie | Poznań , Czerwoank , Suchy Las, Murowana Goślina,Bolechowo-Osiedle ul.Graniczna 1 62-005
Szczegóły cenowe
Terapie stacjonarne (najnowszy model 2019) rezerwacje telefoniczne Testowanie przed zakupem rezerwacja telefoniczna (wypożyczenie systemu) obsługa cały kraj min okres 4 tygodnie max 8 tygodni (model 2019)

Leśna Manufaktura – wyroby Hand Made

śląskie | Szczyrk
Szczegóły cenowe
Maść z żywicy świerkowej - 65 zł - 120 ml Maść kasztanowa z arniką - 45 zl - 120 ml Maść lawendowa - 47 zł - 120 ml Maść żywokostowa - 60 zł - 120 ml Maść ceremonialna PALO SANTO - 65 zł - 120 ml Maść nagietkowa - 45 zł - 120 ml Maść z glistnika - 40 zł - 120 ml Maść bursztynowa na zamówienie 80 zł /120ml

ORGANIC LIFE – zdrowa skóra

Cała Polska | Warszawa
Szczegóły cenowe
25 % rabatu na wszystkie produkty po dokonaniu pierwszego zakupu na kwotę 153 zł (100 punktów) Dermokosmetyki, fitoregulatory w cenie od 12 do 80 zł.

Po Polsku. Polski Sklep z Przesłaniem Nettetal, NRW

Niemcy | Nettetal
Szczegóły cenowe
Ceny towarów - umiarkowane i rozsądne ? Nie liczby kreują tu obfitość ♥

Produkty w/g technologii dr. T. Keshe

wielkopolskie | Poznań
Szczegóły cenowe
Produkty technologii Keshe Jeśli jesteś zainteresowany Magravem domowym, samochodowym, Systemem Balansującym, wodą plazmową skontaktuj się w sprawie szczegółów. Zapraszam do kontaktu

Kasia Misztela diet coach

mazowieckie | Warszawa
150 PLN
Szczegóły cenowe
1 sesja on-line (60-90 minut) określenie Twojego dotychczasowego sposobu odżywiania wyznaczenie realnego, zgodnego z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami, celu osadzonego w czasie wskazanie obszarów do pracy nad sobą uświadomienie blokujących Cię nawyków i ich zmiana ustalenie planu działania zeszyt ćwiczeń

Orgonity Olgi Odpromienniki

Cała Polska | Osięciny
45 PLN
Szczegóły cenowe
Orgonity są wyrobami wykonanymi ręcznie, dlatego nigdy nie będzie dwóch identycznych. Największe mają 60-70 mm wysokości, średnie 50-55 mm, a najmniejsze 40-50 mm wysokości. Ceny 49-99 zł w zależności od wielkości i zawartości kamieni. Wykonuję też Orgonity na zamówienie.

Refugium Zdrowia – kurs radiestezji w Poznaniu.

wielkopolskie | Poznań
1690 PLN
Szczegóły cenowe
Można płacić w ratach lub w całości.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 17.01.2020 dni
17.01.2020

 

Jasna Polska powstała, by przypominać ludziom, że mają wszystko, co najcenniejsze: Siebie i swoją Moc. Nawet jeśli głęboko zakopane – wszystko, czego potrzebujesz jest w Tobie, Kochanie

 

 

Smok samotności – twój najczulszy obrońca i słuchacz…

Cóż można robić w trakcie swej samotności? (chciałam napisać „długiej”, ale znam takich, których jeden dzień w samotności przyprawia o histerię).
Cóż. Każdy człowiek kocha mówić o sobie i traktować siebie jak pępek świata.

Podczas swej samotności masz wspaniałą szansę, by zająć się wreszcie sobą NA MAKSA. Tak, jakbyś chciał/a, by zrobili to inni i tak jak inni robią rzadko, albo nigdy.

Najwyższy czas siebie wysłuchać.
Z miłością, zainteresowaniem, zrozumieniem.
Mów do siebie, pisz do siebie, śpiewaj do siebie, maluj do siebie, spaceruj do siebie (więcej: Jak medytować? – 7 Najlepszych Metod Medytacji ).
Rób dla siebie, dawaj sobie to, czego zawsze oczekujesz od innych, co chcesz od innych dostać – uwagę, akceptację, współczucie…

 

Samotność nie jest straszna. Jest jak diament i lśni ciepłym, jasnym światłem

W samotności przychodzą do głowy najlepsze pomysły…

 

Był taki czas, że zajęłam się bardzo serio książką Seksualne Przebudzenie Kobiet autorstwa Shakti Malan. To doskonała książka dla każdej kobiety – by odkrywać, smakować i badać swą żeńską naturę. Jest tam mnóstwo ćwiczeń i praktyk, które można robić dla samej siebie. To pierwszy w moim życiu „zeszyt ćwiczeń”, który odbębniłam od deski do deski.
Byłam tak zachwycona kolejnymi zadaniami, że nie mogłam się doczekać, by po pracy szybciutko, nie rozmawiając z nikim, pędzić do domu i przed moim medytacyjnym ołtarzykiem zagłębiać się w kolejne historie o sobie. Że nie wspomnę o weekendach – och, ile czasu nareszcie dla siebie samej!!!!

 

 

Jasna Polska sklep online, wege miejsce, resaturacja wegetariańska, fit cukiernia, zdrowa żwyność, naturalne kosmetyki, biowarzywniak

Odważ się, zbierz się w sobie i pokaż Polsce, jakie fajne rzeczy robisz 🙂

 

Samotność jest jak biały diament i lśni jasnym ciepłym światłem

Samotność jest jak diament. To węgiel poddany nieprawdopodobnemu ciśnieniu. A potem jeszcze trzeba go wydłubać ze skały i oszlifować. I wtedy wszyscy chcą go mieć.
Był taki czas, że w końcu poczułam się sama ze sobą najszczęśliwiej, najspokojniej, najbardziej błogo na świecie.
Pamiętam taką niedzielę, w czasie której rozpływałam się z przyjemnością w swej przestrzeni, w tym wolnym dniu, w swoim domu, nie robiąc nic szczególnego – po prostu będąc. I przyszedł wtedy do mnie lęk, że chyba w takim razie nigdy nie spotkam Mężczyzny do pokochania, bo jest mi za dobrze ze sobą samej!!! 🙂
Ach ta durna głowa. Potrafi stworzyć problem w środku najlepszej, najbardziej doskonałej chwili.
Oczywiście, nic bardziej mylnego.
Świadomość bycia Pełnią, bycie szczęśliwym z samym sobą, nie potrzebowanie nikogo to warunek konieczny, by przyciągnąć do swego życia relację z 5 wymiaru.
Ja w takiej jestem i opisuję ją tu: Kiedy związek 3D zmienia się w Miłość z piątego wymiaru – 7 głównych objawów i bonus.

 

Samotność nie jest straszna. Jest jak diament i lśni ciepłym, jasnym światłem

Znajdowanie prawdziwej radości z bycia ze sobą samej, to warunek każdej, wspaniałej relacji

 

 

Kiedy kończy się samotność?

No właśnie, zapytasz, to kiedy kończy się samotność?

Samotność kończy się, gdy jesteś gotowa. Gdy się z nią zaprzyjaźnisz, gdy na nią w pełni pozwolisz.

Więc co z tą miłością? Przyjaciółmi, rodziną, kochankiem, za którym tak tęsknisz?
To wszystko pojawi się samo, naturalnie, w swoim tempie, gdy wyślesz w świat pewną konkretną intencję.
To nie może być motywacja negatywna – od. Ucieczki od samotności, zamiany jej na cokolwiek innego, byleby już znikła. Wtedy pojawi się w Twoim życiu osoba, która Ci te Twoje cienie prędzej, czy później wyświetli.
To działa tylko w przypadku motywacji pozytywnej – do. Akceptacji samotności i pragnienia, by dzielić miłość i życie z drugim człowiekiem.
Ale nie po to, by on Ci coś wypełniał i załatwiał. Nie – to robisz dla siebie sam/a na bieżąco. Ale po to, by cwałować sobie swobodnie przez życie ramię w ramię i doświadczać wspólnie tego życia w całej jego krasie.

 

Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem

Kategoria Natura – Zwierzęta – Zdrowa Żywność została stworzona właśnie po to!

 

Czy chciałabym być teraz znowu samotna (w znaczeniu bycia singlem)? Nie. Cudownie jest kochać i być kochaną.
Mimo to, bardzo często bywam sama, bo tego potrzebuję. Zdarza się, że spędzam całe dnie w samotności, choć tak tego nie nazywam i nie odczuwam.
Ze sobą nie czuję się nigdy samotna. – Tego się można nauczyć, to nie jest coś z czym się urodziłam.
Gdy potrzebuję pocieszenia – pocieszam siebie. Gdy utulenia, utulam siebie (dosłownie!). Gdy zrozumienia – robię sobie Drenaż Muzgó, albo piszę bloga. Gdy przyjemności – sprawiam sobie przyjemność.

 

Kocham przebywać w obecności mego Mężczyzny, ale nie boję się samotności. Nie boję się bycia bez Niego. Wiem, że byłoby mi strasznie ciężko, gdyby odszedł, ale wiem też, że mam to co najważniejsze i najcenniejsze – Siebie.
Mam miłość, szacunek do siebie samej.
Mam zawsze swoje wsparcie i empatię dla siebie.
Zawsze mogę na siebie liczyć, bo kocham siebie tak, jak nikt inny na świecie i to jest moja największa supermoc.
Chcę być z innymi ludźmi – jestem w końcu także człowiekiem, istotą z natury społeczną. Ale nie potrzebuję tego za wszelką cenę.
Mogę, ale nie muszę.
To wielka różnica.
Gdy w pełni uświadomiłam sobie ten fakt, samotność znikła z mego życia raz na zawsze.
Nie widziałam jej od wielu lat.
Aho <3

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

 

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

 

Liczba odwiedzin: 4849
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Sabattri
  | Odpowiedz

  RA ! Niezwykle piękny i pozytywny tekst.A do tego ta muzyka….miód dla duszy !

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję 🙂 <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.