Tego nie dowiesz się w Ikea – 5 niezwykłych rzeczy, które Twój dom robi dla Ciebie (a zwłaszcza łazienka)


Są rzeczy, których nie dowiesz się w Ikei na temat swego domu. Na przykład tego, że Twój dom to Twój aspekt – Twoje zewnętrze ciało.

Odzwierciedla Ciebie w materii – to jak się przejawiasz, jak wibrujesz oraz pełni bardzo szczególną funkcję. Chroni Cię – przejmując na siebie i transformując różne „energetyczne zawirowania”.

 

Tego nie dowiesz się w Ikea – 5 niezwykłych rzeczy, które Twój dom robi dla Ciebie (a zwłaszcza łazienka)

Czekamy ? – Jasna Polska powstała dla Wszystkich, którzy chcą dołączyć. Mamy 15 pojemnych kategorii, które obejmują każdy przejaw twórczej ludzkiej działalności.

 

Twój Dom jest czującą, kochającą, opiekuńczą istotą – aspektem Ciebie

Kiedy dawno temu uczestniczyłam w tygodniowych warsztatach vedic art, prowadząca powiedziała słowa, które bardzo mocno utkwiły mi w pamięci. Stwierdziła mimochodem, żebyśmy się nie zdziwiły, gdy przez jakiś czas po powrocie coś zacznie się wydarzać w naszych domach – jakaś rura, uszczelka, inna usterka.
Chwilę po powrocie w moich donicach pełnych maciejki, wylęgły się czarne larwy, których ani wcześniej, ani później nie spotkałam.
I wtedy do mnie dotarło. Poczułam głęboko w sobie, że Dom, będąc czującym kochającym, opiekuńczym aspektem mnie samej, wziął na siebie trudy energetycznego czyszczenia, tak abym nie musiała przechodzić przez to osobiście. Czyli chorować (bo choroba to także znakomity sposób na transformację i czyszczenie z energetycznych pasożytów) lub doświadczyć innej przykrości.

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy Reklama Jasna Polska nie ma granic, Polonia UK, Polonia Niemcy, Polonia USA, Polonia Norwegia, Polonia Szwecja, Polonia Francja, Polonia Belgia, Polonia Holandia

 

Jasna Polska nie ma granic. Tu chodzi o intencje i Energię, a ta jest leciutka, jasna i obejmuje cały świat.
Dziękujemy Polonii za odwiedzanie nas. Pamiętajcie, że możecie się także ogłaszać!
Jasna Polska jest dla wszystkich, którzy chcą dołączyć – granice nas nie obowiązują.

 

 

W Ikea Ty płacisz za dom, w 5D dom płaci za Ciebie

Po tamtej historii, zaczęłam wyraźnie widzieć, co mój Dom robi dla mnie, by mnie chronić.
Pękające seriami żarówki oraz tajemnicze wycieki, które znikają same po czasie, robaki w doniczkach na balkonie (których pełno było podczas serii zaćmień) to najczęstsze symptomy tego, co się dzieje u mnie i dookoła mnie w energii.
Ale…
Dom nie tylko przejmuje na siebie energetyczne „trudności”, jeżeli żyjesz z nim w harmonii i symbiozie, może dać Ci nieoczekiwany prezent.
Był taki czas, że bardzo potrzebowałam wyjechać do pewnego Nauczyciela na surwiwalowe „wczasy”, których głównym i jedynym tematem było łamanie i miażdżenie mego ego. Oczywiście, jeszcze wtedy tego nie wiedziałam, ale mój Duch już tak. Dlatego, gdy okazało się, ze nie mam na to pieniędzy, z pomocą przyszedł Dom.
Siedząc w pracy, otrzymałam histeryczny telefon ze spółdzielni mieszkaniowej, że piwnica pod moim mieszkaniem jest doszczętnie zalana, mam natychmiast przyjeżdżać i ratować swoje zatopione mieszkanie.
Po przyjeździe okazało się, że w domu jest sucho, czysto i cicho. Z trudem znaleziono malutki otwór w rurze centralnego ogrzewania, która pękła przy podłodze i po pionie wylewała się wprost do piwnicy, u mnie ledwo mocząc brzeg dywanu. Ubezpieczenie wyceniło szkodę dokładnie na tyle, ile brakowało mi do wyjazdu (i była to jedna z pierwszych lekcji Obfitości w moim życiu).

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy Reklama Jasna Polska nie ma granic, Polonia UK, Polonia Niemcy, Polonia USA, Polonia Norwegia, Polonia Szwecja, Polonia Francja, Polonia Belgia, Polonia Holandia

Trochę nieprawda, bo w zeszłym tygodniu zanotowaliśmy wzrost do 4200 osób/dziennie <3  Tym bardziej sprawdź, ile Ty możesz na tym skorzystać.

 

Twój Dom – Istota zmienna, formująca

Dom, jako całość jest odzwierciedleniem Ciebie. To jak wygląda, jaka panuje w nim energia, pokazuje co masz w środku. Jest jak Twój portret.
Rozejrzyj się wokół – co widzisz?
Jasno i czysto, czy ciemno i gramotnie?
Masz stare, czy nowe rzeczy?
Jakie obrazy wiszą na ścianach, ile masz klamotów i kurzołapek?
I czy spędzasz dużo czasu, ogarniając te przedmioty, czy może ich ilość pokonała Cię i cały ten majdan zmierza ku nieuchronnej entropii, przykryty kołdrą kurzu?
Zauważyłam po sobie, że im bardziej się otwieram, puszczam i pozwalam, tym więcej miejsca robi się w domu. Tak jakoś samoistnie. Znikają kolejne przedmioty, ubrania, gadżety, obrazki. Okazują się pewnego dnia zupełnie brzydkie lub niepotrzebne. Jest za to coraz więcej światła i pustej przestrzeni.
Bardzo znamienne jest też, jak Dom morfuje w zależności od tego, kto w nim mieszka. Gdy był w nim mój poprzedni partner, dom pełen był dywanów, retro obrazków oraz kredensików art deco. Miał ciemne, nasycone kolory.
A potem, gdy wprowadził się Kosmita, dom w 3 tygodnie opustoszał, stare meble zastąpiły białe, lekkie półki a la Ikea. Parkiety wyparły puszyste, lecz poplamione już dywany. Kolory zmieniły się w biel, błękit i złoto. Wszędzie zrobiło się bardzo jasno. W nowej przestrzeni wszelkie dodatkowe sprzęty raziły i powodowały wizualny nieład.
Teraz jest trochę jak na statku kosmicznym i bardzo mnie ta nowa przestrzeń odżywia. Leczy i harmonizuje.

 

Łazienka, czyli Portal do Innych Wymiarów

Łazienka w Domu to miejsce bardzo szczególne z racji pełnienia arcy-ważnej funkcji.
Łazienka to oczyszczanie i puszczanie. Woda (emocje) oraz wydalanie, czyli wszystko czemu pozwalasz odejść i – bardzo ważne – jak to z Ciebie wychodzi.
Temat wydalania to temat istotny i nie na ten artykuł, bo musiałabym dopisać jeszcze ze 2000 słów. Dość, że zasygnalizuję, że wszelkie zatwardzenia, czy biegunki, częstotliwość wydalania i jego jakość mówią Ci bardzo wiele o tym, jak sobie radzisz z energiami. Jak je transformujesz, na ile pozwalasz, a na ile trzymasz i blokujesz. Zainteresowanych odsyłam do psychosomatyki, Totalnej Biologii i tym podobnych.

 

Akupunktura Sebastian Zieliński

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
Raz w tygodniu prowadzę darmową konsultacje z diagnozą i zabiegiem akupunktury. Cena za usługi do ustalenia indywidualnie ?

Arteterapia terapia poprzez rysunek, taniec, dźwięk, kamertonoterapia ARTE

śląskie | Jastrzębie-Zdrój
100 PLN
Szczegóły cenowe
sesja indywidualna godzinna 100zł, możliwy dojazd do klienta w okolicy 30km lub umówiony inny gabinet za dopłatą, zajęcia grupowe po zebraniu się grupy cena 30/h

Autor książki dla ludzi o otwartych umysłach- “Globalne oślepienie”

dolnośląskie | Jelenia Góra
39.00 PLN
Szczegóły cenowe
Egzemplarz książki "Globalne oślepienie" dostępny na naszej stronie w cenie 39.00PLN

Bemer Wykładowca Partner Specjalista Terapeuta ( sprzedaż urządzeń,terapie)

Cała Polska | Poznań , Czerwonak , Suchy Las, Murowana Goślina, Bolechowo-Osiedle, Polska , Europa
Szczegóły cenowe
Bemer wszystkie modele możesz zobaczyć w naszym Centrum i wypróbować ,wystarczy kontakt telefoniczny, otrzymasz bezpłatne szkolenie po zakupie

Bioenergoterapeuta Damian Karsznia

pomorskie | Gdynia
60 PLN
Szczegóły cenowe
Zabieg bioterapeutyczny 60 PLN Konsultacja/Analiza energii własnej i otoczenia od 100 PLN Zabiegi na odległość od 50 PLN do 120 PLN Oczyszczanie z klątw i uroków miejsc/osób od 80 PLN do 120 PLN

Dawid Matrakas

małopolskie | Kraków
150 PLN
Szczegóły cenowe
Cena jest średnią jaką oczekuję, ubodzy w dużej potrzebie niech zgłoszą ( np. 100zł), bogatsze osoby mogą zapłacić więcej i zainwestować w mój dalszy rozwój, na który nie mam obecnie pieniędzy. Dziękuję.

Energoterapeuta, Mistrz Reiki, Duchowy Uzdrowiciel

śląskie | Wisła
30 PLN
Szczegóły cenowe
30zł Zabieg ładowania/wzmocnienia energią kundalini reiki 30zł Zabieg uzdrawiania Pupila 60zł Zabieg uzdrawiania energią Usui Reiki 60zł Zabieg uzdrawiania/wspomagania dla sytuacji 120zł Zabieg kompleksowego uzdrawiania energetycznego 120zł Zabieg duchowego uzdrawiania pełny cennik na stronie www

Etui ochronne na telefon komórkowy MyPhone

wielkopolskie | Poznań
130 PLN
Szczegóły cenowe
cena nie zawiera dostawy

Homeopata i naturoterapeuta Dorota Sochaczewska

mazowieckie | Warszawa
250 PLN
Szczegóły cenowe
Pierwsza wizyta dorośli- konsultacja-diagnostyka: wywiad, test biorezonansem i/lub test indywidualny profil bioodżywczy (1,5h) + wypis 250 zł Pierwsza wizyta dzieci - konsultacja- diagnostyka: wywiad, test biorezonansem (1h) + wypis z propozycją pomocy 200zł Następne kontrole i zabiegi ( 1h) 80-100

Ilona Damek Dietetyk, Psychodietetyk, Coach Zdrowia

śląskie | Pszczyna
Szczegóły cenowe
Oferta cenowa uzależniona od wyboru sposobu postepowania przez klientkę/klienta. Proponuje pakiety rodzinne i wtedy pracujemy rodzinnie nad zmianami w nawykach nie tylko żywieniowych,

iNaturalnie Agnieszka Fiszer-Kosińska terapeuta medycyny chińskiej

pomorskie | Gdynia
120 PLN
Szczegóły cenowe
Akupunktura - pierwsza konsultacja wraz z wywiadem i diagnozą 120 zł, kolejne wizyty 80 zł Dietoterapia - pierwsza wizyta 200 zł, kolejne kontrolne 100 zł

Marzena Plesnar -refleksolog,kosmetolog,praktyk access bars

mazowieckie | Piaseczno
Szczegóły cenowe
Refleksologi stóp - 100 zł/godz Refleksologia twarzy i głowy -90 zł/godz Sesje Access Bars -190 zł/1,5 godz Masaż bańką chińską ciała -50 zł/30 min 100 zł/godz Masaż bańką chińską twarzy -70 zł /45 min

Masaż Aromaterapeutyczny – Naturoterapeutka Natalia Doppler

małopolskie | Kraków
249 PLN
Szczegóły cenowe
Czas zabiegu 60 min. 10 zabiegów 199,00 (za 1 zabieg)

Muzykoterapia, Kamertony – Naturoterapeutka Natalia Doppler

małopolskie | Kraków
80 PLN
Szczegóły cenowe
Czas trwania terapii 60 min. Pakiet 10 zabiegów -70 zł (1 zabieg). Celem wzmocnienia terapii dodatkowo stosowany jest indywidualnie dobrany olejek eteryczny klasy terapeutycznej marki Young Living.

Ogłoś się na Jasnej Polsce – robimy tu Polskę 5 wymiaru <3   (Totalna Biologia – Biologika – Recall Healing  można znaleźć w kategorii Zdrowie)

 

No więc to, jak Twoje Ciało radzi sobie z kupą, a psychika z emocjami, tak na większą skalę pokazuje Ci łazienka w Twoim Domu. A przynajmniej mi w moim domu…
Ale nie tylko.
Jest coś metafizycznego i wyjątkowego w tym, jak działa na nas – Duchowe Istoty w Ciałach – woda. Żywioł, z którego jesteśmy stworzeni.
To w łazience przychodzą do mnie mimochodem największe wglądy i zrozumienia. Tam najłatwiej gada mi się z moim Duchem – po prostu wyraźnie Go słyszę. I to wszystko dzieje się, gdy odkręcę kran lub wstaję z toalety. Tak jakby przepływ płynów, które zachodzą w moim ciele, wypuszczanie starego, wpuszczanie nowego, robił to samo w energiach.
Tam doznaję też dużej ulgi i ukojenia, gdy czuję się osaczona gęstym trójwymiarem.
Wystarczy intencja i już czuję, jak woda z prysznica oczyszcza mnie całkowicie i spłukuje cały ten kłębiący się na zewnątrz energetyczny syf…

 

 

Łazienka robi brudną robotę

Zeszły tydzień był jak ciężkie zwierzę, przewalające się przez świat. Nie wiem, czy tylko dla nas, czy to jakiś szerszy trend, nie wnikam. Kosmita czuł się bardzo osłabiony. W ciągu kilku dni w łazience siadło nam wszystko: ciekła toaleta, pralka, zatkała się wanna i umywalka. Chaos, wilgoć, brud.
Woda w umywalce przybrała bagienny kolorek i stanęła. Przetykanie rur nie pomagało. Liczyliśmy, że sama spłynie, ale ona nie ruszyła ani na milimetr. Pozornie drożny odpływ nie działał.
I gdy trzeciego dnia zawiodły już wszystkie próby naprawcze,  woda nagle sama z siebie z dziwnym dźwiękiem podniosła się, a potem spłynęła w dół. W tym samym momencie, gmerający w odpływie Kosmita zobaczył mnie, jak wynurzam się z głębin i biorę życiodajny haust powietrza do płuc (niczego nieświadoma, oddawałam się naonczas w samotności swym książkowym namiętnościom w pokoju obok).
To był późny wieczór, nazajutrz rano okazało się, że tajemnicze wycieki cofnęły się, woda spływa, wszystko działa, jak gdyby nigdy nic, a ja czułam piękną energię w domu, czyściutką wibrację tańczącą z uśmiechem w naszej przestrzeni.
Historia z umywalką pokazuje – oprócz ochronnej i transformującej roli domu – jak w świadomej, pełnej miłości relacji, dwie Istoty wspierają się nawzajem, pomagają sobie i leczą. Nawet jeśli my-ludziki nie jesteśmy tego świadomi, nasze Dusze wykonują nawzajem dla siebie wielką, piękną pracę.

 

Czasem trzeba przetkać odpływ. W szerszym rozumieniu tego słowa 😉

 

Fenomen Ikea nie wziął się z powietrza

Kult remontowania, aranżowania i strojenia mieszkań ma swoje podstawy w ludzkiej naturze – pragniemy schronienia i pragniemy czuć się bezpieczni. Ale jest też ta druga wersja – energetyczna.
Mówiąc, że byt kształtuje świadomość, Marks niechcący otarł się o fizykę kwantową. Twój dom jest Twoim portretem, owszem. Ale zawsze możesz zmienić to jak wyglądasz. Czyste, przestrzenne, pełne światła i jasnych kolorów mieszkanie wpłynie na Twoje wibracje.
A drugie tyle zrobi Twoja wdzięczność do otulających Cię 4 ścian. Pokochaj swój dom – a zobaczysz, że odwdzięczy się tym samym.
Aho!

 

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

 

 

Liczba odwiedzin: 3161
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Grażyna
  | Odpowiedz

  Dom-może zastąpić cały świat,ale cały świat nie zastąpi Domu. Z podziękowaniem za kolejny ,mądry tekst skłaniający do wielu refleksji.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   i ja dziękuję 🙂 <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Partnerzy

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.