Libra – kryptowaluta facebooka, sprawdźmy, co się w niej kryje


Kryptowaluty! Nikt nie wie o co chodzi! Jakiś Bitcoin, Ethereum, giełdy, spadki, wzrosty… Oczywiście oficjalne media robią tematowi czarny PR i sieją strach. A tymczasem, cichuteńko, jak gdyby nigdy nic, największe giganty finansjery, zakładają sobie Librę – nową globalną walutę facebooka, elektroniczny pieniądz.

 

Libra – pieniądz wolności? Czy raczej narzędzie zniewolenia?

Librę – nowy, globalny pieniądz elektroniczny wypuszcza konsorcjum, które jest organizacją non-profit (sic!!!), w skład której wchodzą giganci rynku płatności jak MasterCard i Visa, Paypal i Payu, operatorzy flot samochodowych Uber i Lyft, potentat rynku muzycznego Spotify oraz Facebook reprezentowany przez jego firmę Calibrę.
Same dobre duszyczki.

 

Libra – kryptowaluta facebooka, sprawdźmy, co się w niej kryje

 

Ani im w głowie zyski, przecież to oczywiste. W ramach fundacji będą zbawiać świat nową walutą.
Wzruszyłam się.
Patrząc na skład tejże organizacji „non-profit” od razu czuję się bezpieczna i pewna ich krystalicznych intencji.
Idźmy dalej.

 

Libra – znaczenie i symbolika

Jak każdy gadzi wynalazek, tak i nazwa oraz symbol Libry to pełna manipulacja i postawienie świata do góry nogami.
Słowo „libra” od razu uruchamia w podświadomości skojarzenie z wolnością.
Na tym nie poprzestano.
Przypatrz się uważnie symbolowi nowej globalnej waluty elektronicznej.
Wygląda niemal identycznie jak astrologiczny znak Wodnika.
Po co? Żebyś miał natychmiastowe skojarzenie z Erą Wodnika!
Wolnością, wyzwoleniem, nową Ziemią i wysokimi wibracjami.
Słowo Libra po angielsku oznacza także znak Wagi – tutaj znowu wchodzi skojarzenie z równowagą, sprawiedliwością.
No jak nie spojrzeć – samo dobro w świecie finansów!

 

Libra – kryptowaluta facebooka, sprawdźmy, co się w niej kryje

No to na pewno nie jest Age of Aquarius…

 

Jak iluminackie łajzy przechwytują symbole i jak bardzo nie ma to już znaczenia

Może malutka dygresja w temacie symboli. Z nimi jest tak, jak ze wszystkim – mają taką moc, jaką wierzysz, że mają.
Symbole niosą ze sobą energię. To fakt.
Bo WSZYSTKO ją emituje.
I mają na Ciebie taki wpływ, jaki zdecydujesz.
Bo każda energia sama w sobie jest neutralna.
Kropka.
Ciemniaki to wiedzą i bawią się w te swoje bzdurne czarnomagiczne sztuczki, bardzo już przestarzałe, nudne i nieaktualne. Chyba, że nadal kręci Cię dualizm i narracja walki dobra ze złem. Wtedy oczywiście – zgodnie z Twoim życzeniem i wyborem – symbole te nabierają innego znaczenia.
Może kilka przykładów:
Krzyż obecnie – wiadomo, cierpienie, ukrzyżowanie, satanistyczne rytuały – picie krwi i jedzenie ludzkiego mięsa, odbywane każdego dnia w milionach kościołów na oczach zahipnotyzowanych wiernych.
Ale krzyż to także inny symbol – połączenia tego co ziemskie z tym co niebiańskie, a mistycznym punktem ich przecięcia jest Człowiek. Istota, która swym jestestwem postanowiła połaczyć jedno i drugie.
Kolejny symbol – motyl. Symbol piękna, Duszy i transformacji, używany jako symbol całkowitego zniewolenia i sponiewierania człowieka – programu MK Ultra.
Inny przykład totalnej głupoty to przekonanie, iż symbol serca to iluminacki symbol penisa, pośladków i piersi (tak, dostaliśmy takiego maila z żądaniem, by zmienić logo Jasnej PolskI). Z kolei biżuteria ogłoszona na Jasnej Polsce to szatańskie symbole, kwiaty zła…
SS nosiło na epoletach podwójną runę słońca. Podobnie jest ze znanym wszystkim symbolem swastyki, która została zdemolowana przez nazistów i chyba nigdy nie odzyska należnego miejsca w naszym kręgu kulturowym.
Można by tak bez końca. Mam całą listę przykładów na przekłamanie i zdegenerowanie różnych symboli i chyba kiedyś pokuszę się o odrębny tekst w tym temacie.
Powyższe przykłady mają na celu jedno – uzmysłowić Ci, że nie ma się co bać lub czcić jakichś symboli. One nie mają magicznej mocy same z siebie. Są dla Ciebie tylko tym, czym zdecydujesz, że są.

 

Większość ludzkości jest zahipnotyzowana, więc symbol i nazwa Libry będzie w nich uruchamiać automatyczne, nieuświadomione pozytywne reakcje.
To wszystko ma jeden konkretny cel.
Kupić i sprzedać jak najwięcej niewolników.

 

 

Libra – kryptowaluta facebooka, sprawdźmy, co się w niej kryje

Libra, czyli nowy dolar

 

 

Wracamy do Libry – co, jak, kiedy

Libra ma być wypuszczona na rynek najwcześniej w połowie 2020
Tak jak Bitcoin, ma być kryptowalutą opartą o technologię blockchain.
Użytkownicy będą mogli płacić za pomocą smartfonowej aplikacji – wystarczy Messenger i WhatsApp (jedna z 69 firm przejętych w ostatnich latach przez fb), by łatwo i przyjemnie płacić, nie mając konta w banku.
Organizacja „non-profit” w skład której wchodzi facebook, twierdzi, że wypuszcza Librę dla dobra biednych 2 miliardów Ziemian, którzy są wyłączeni z obiegu gospodarczego (czyli funkcjonują poza zasięgiem banków) – ze względu na sytuację polityczną i ekonomiczną ich krajów.
Misja Libry wyciska mi łzy wzruszenia z oczu, a brzmi: „ludzie wszędzie będą mogli żyć lepiej”.

 

No dobra. A tak serio?

 

 

Libra – hakowanie świata i inwigilacja totalna?

W filmie “Hakowanie Świata”, który bardzo gorąco polecam, pokazane są jak na dłoni mechanizmy, jakie stosuje facebook, by tworzyć, a następnie sprzedawać nasze profile osobowościowe.
W Stanach (a zatem zapewne i na całym świecie) fb dysponuje bazą, w ramach której zgromadził 5000 (!) informacji na temat każdego (!) swego użytkownika.
W skład tego wchodzi wszystko: statusy, lajki, udostępnienia, często używane słowa, treści „prywatnych” wiadomości (czy ktoś jeszcze wierzy, że Messenger zapewnia prywatność?), twoja rodzina, znajomi (i ich preferencje oraz powiązania), historię zamieszkania, edukacji, przemieszczania się oraz inne elementy (facebookowe boty sczytują także naszą aktywność na komputerach, pisałam o tym tu: 8 Rzeczy, którymi facebook na pewno się przed Tobą nie pochwali…).
Na podstawie tych informacji tworzy profile osobowościowe i stosuje je na swoje potrzeby, by jeszcze sprawniej manipulować i uzależniać swych użytkowników a także radośnie sprzedaje je dalej za straszliwe pieniądze. Według filmu Hakowanie Świata to jego główne źródło zysków.

 

Libra – kryptowaluta facebooka, sprawdźmy, co się w niej kryje

 

 

Co się dzieje dalej?
Firma, która zafundowała sobie taką bazę danych, wyklucza osoby o radykalnych, sztywnych poglądach (czyli te, które trudno przekonać do zmiany zachowania) i skupia się na osobach niezdecydowanych, mało zaangażowanych, niezbyt zainteresowanych czymkolwiek.
Takich, jak się okazuje, jest większość.
Na postawie zaawansowanych technik manipulacji, psychologii i inżynierii społecznej wpuszcza się masowo do sieci treści zaprojektowane z myślą o tej grupie.
Treści fałszywe, pełne półprawd, przypuszczeń, hipotez podawanych jako fakty.
Wzbudza się silne negatywne emocje – zawsze przeciwko czemuś i komuś. Bo to ludzi kręci dużo bardziej, niż pozytywne, wzmacniające informacje.
W ten sposób realnie wpływa na wynik wyborów (vide afera Cambridge Analytica), czystki etniczne, zarzewia wojen i inne przerażające rzeczy.
Człowiekiem, a zwłaszcza tłumem bardzo łatwo manipulować. Wystarczy wzbudzić strach.
Jeśli dostatecznie się boisz, pójdziesz na wybory przeciwko komuś, podniesiesz na kogoś rękę, odbierzesz komuś życie.
Naturalny ludzki mechanizm.
Gady to świetnie wiedzą i chętnie korzystają. Nie wierzysz? Obejrzyj sobie Hakowanie Świata na netflixie.

 

Jasna Polska, zdrowie, medycyna naturalna, tantra, medytacja, ezoteryka, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, kupie sprzedam, swiadomi przedsiebiorcy, etyczne polskie firmy, nieruchomosci, duchowa spolecznosc, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, szkoła demokratyczna, leśne przedszkole, slowianie, rekodzielo, ksiazki

Czekamy na uczciwe polskie firmy – chcemy Was znaleźć 🙂

 

Kryptowaluta facebooka Libra – Prognoza

Żyjemy w czasach potężnych zmian i w świecie VUCA (volatility, uncertainty, complexity, ambiguity), czyli bezustannej zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności.
Mało co jest jednoznacznie dobre lub złe.
I tak samo ma się sprawa z kryptowalutami.
To, co facebook zrobi z Librą, jest dla mnie oczywiste. Dzięki niej zbuduje korporacyjny system totalnej kontroli, oparty na władzy pieniądza (co z tego, że elektronicznego – jest tak samo prawdziwy, jak inne).
Dzięki Librze dokoptuje sobie 2 miliardy klientów, gdyż w ramach fejsa za jakiś czas będzie można obracać tylko Librą. Dzięki temu jej wartość na giełdach będzie rosła do niebotycznych poziomów.
Jednocześnie będzie sczytywał dane, do których ma teraz gorszy lub żaden dostęp (czyli koszyki zakupów) i manipulował w sposób jeszcze bardziej perfidny i wyrafinowany.
No i stanie się „państwem w państwie”. Korporacją, która może chcieć zawładnąć światem.

 

Polecam: Czy sztuczna inteligencja zawładnie światem? W tej chwili powstają 3 nowe gatunki człowieka – Zapnij pasy i zajrzyj w przyszłość. Prognoza

 

Ale…
Każdy kijek ma dwa końce. A Libra na szczęście nie jest i nie będzie jedyną walutą elektroniczną.
Wprowadzając Librę, facebook wykona spektakularny manewr strzału w kolano systemu. Ponieważ ma największy globalny zasięg, bardzo szybko i łatwo zmieni podejście ludzkości do postrzegania i stosowania kryptowalut.
Ten proces jest potrzebny, gdyż oznaczać będzie uniezależnienie się państw i gospodarek narodowych od banksterskiej meta-korporacji, która w tej chwili dyktuje warunki rządom.
System bankowy, oparty na obecnym pieniądzu dłużnym i jego celowym niedoborze na rynku (obecnie w Polsce istnieje 40% luka nabywcza!) upadnie.
Czytaj więcej o luce nabywczej i mechanizmach kreacji pieniądza: Kryptowaluty – czym są w Nowej Energii i na Nowej Ziemi.

 

Libra – kryptowaluta facebooka, sprawdźmy, co się w niej kryje

Coraz większy przeżytek

 

Czytaj więcej: Uran w Byku demontuje starą biedę, by wpuścić Obfitość

 

Ale gdy to się stanie, ludzie będą mieli w swoich portfelach elektronicznych różne inne, tak samo wartościowe środki płatnicze.
Libra to jedna z setek kryptowalut obecnie, a wciąż powstają nowe.
Każdy może wypuścić swój pieniądz elektroniczny, jeśli tylko ma odpowiednie środki ku temu.
To oznacza całkowitą decentralizację, degradację banków i większą wolność.
Oczywiście, tylko pod warunkiem, że będziesz świadomie korzystał-a z dostępnych kryptowalut.

 

Libra – kryptowaluta facebooka, sprawdźmy, co się w niej kryje

Byliśmy pierwsi 🙂

 

Google, Amazon i Apple już pracują nad swoimi elektronicznymi portfelami, ale na szczęście nie tylko oni.
Kryptowaluty, waluty lokalne, pieniądz elektroniczny to nie jest wynalazek sprzed roku. Takie rozwiązania testowane są lokalnie z dobrym rezultatem od lat i to nie tylko przez korpo-potwory, lecz inicjatywy społeczne, fundacje, ludzi dobrej woli, którzy doskonale rozumieją, że era pieniądza elektronicznego nadciąga nieuchronnie i warto stworzyć alternatywy dla monopolistów na rynku.
W Polsce też ma to miejsce. Chodzi o Navicoin – walutę społecznościową, która będzie rozdawana za darmo, jako bezpieczna alternatywa dla polskiego złotego, który na razie – tak jak wszystkie inne waluty narodowe – jest całkowicie zniewolony przez prywatne instytucje finansowe i supremację dolara.
Tak – o tym, jak to możliwe, przeczytasz tu: Kryptowaluty – czym są w Nowej Energii i na Nowej Ziemi.
Polski Navicoin to projekt społeczny, który jest w 80% na ukończeniu. Chcesz wiedzieć więcej – tutaj znajdziesz wszelkie potrzebne informacje: NaviTY kanał polityczno-ekonomiczny Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych.

 

 

Sprawdź koniecznie
OGŁOSZENIA na:
Kliknij:

 

Podsumowując

Jak zwykle powtórzę – nie ma się czego bać.
Nie ma też większego sensu opierać się ekspansji technologii i temu, jak zmienia ona nasz świat. To nieuchronne.
W tym wszystkim chodzi, by zachować wewnętrzny kompas, świadomość tego, co się wokół dzieje i wybiórczo oraz elastycznie korzystać z tego, co odpowiada Ci w systemie, zdecydowanie nie wybierając tego, co z Tobą nie rezonuje.
Nasz świat się rozwarstwia na kolejne wymiary, opcje i potencjały w chwili, kiedy to czytasz.
Bez względu na to, w co wierzysz, jaką masz wibrację i czego chcesz doświadczyć – bez trudu to znajdziesz i właśnie to dostaniesz.
Ludzie, którzy wybierają harmonię, bezpieczeństwo, obfitość i wolność, będą korzystać z innych rozwiązań technologicznych, niż ci, którzy wybierają inwigilację na niespotykaną dotąd skalę.
Wszystkie opcje będą ze sobą współistnieć jednocześnie i będą otwarte i dostępne dla każdego, kto do nich “dowibruje”.
Więc zadam Ci moje ulubione pytanie Kochanie, bo tego nigdy dość.
CO WYBIERASZ?

 

Z miłością
Aho

 

Ludzie lubią się bać. Kochają negatywne informacje. A może Ty masz inaczej? Jeśli tak, zacznij oglądać JASNE WIADOMOŚCI:

 

Kilka ogłoszeń z kategorii Praca Antykariera Obfitość Pieniądze:

CodeNature.PL – Naturalne strony WWW

śląskie | Katowice
Szczegóły cenowe
Tworzenie stron to dla mnie sztuka, więc każdy klient może liczyć na bardzo indywidualne podejście, cene dopasowaną do ilości pracy oraz wsparcie i porady.

Pieniądze, Moja Moc i Ja – Spotkanie z Cieniem

wielkopolskie | Cieszków
790 PLN
Szczegóły cenowe
790zł early bird przy wpłacie zadatku do 17 września/890 zł late bird + koszty pobytu pobytu 395 - 515 zł w zależności od standardu pokoju
17.10.2019
Liczba odwiedzin: 970
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Sonia
  | Odpowiedz

  Hej, mam pytanie które mnie nurtuje od dłuższego czasu- w jaki sposób elektroniczne waluty obejdą system kontroli skoro wszystko dzieje się przez internet/komórkę a jak wiadomo te są generalnie pod kontrolą ? Dodatkowo blockchain to de facto rejestracja każdej transakcji…wiem że trwają prace nad mechanizmami ochrony prywatności, również jeżeli chodzi o transakcje bitcoinem, ale to wszystko to margines a nie główny nurt….moze napisalibyście jakiś bardziej szczegółówy artykuł na ten temat. Bo na razie mam poczucie że każda kryptowaluta to krok w kierunku zwiększonej kontroli a nie odwrotnie…

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Soniu, świetny komentarz. Pochylimy się na pewno nad tematem, bo to są wszystko bardzo istotne kwestie.
   Porozmawiamy z osobami, które zajmują się tym profesjonalnie i wtedy na pewno powstanie artykuł 🙂

 2. Avatar
  Ala
  | Odpowiedz

  Kompletnie nie rozumiem tych internetowych walut. Ten navicoin bedzie rozdawany za darmo wiec jak sie utrzyma? I jak bedzie mozna placic alternatywnymi walutami skoro matrix jako oficjalna uzna np libre czy inna swoja walute? Na ta chwile taka elektroniczna platnosci jako totalna inwigilacje i uzaleznienie ludzi. Bo jak mi zablokuja takie konto to nie mam za co zyc. Teraz przy papierowych pieniadzach mozna obejsc rozne kagance matrixa a przy elektronicznych beda wszystko wiedziec i kontrolowac i nakladac np kolejne podatki.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Tak, papierowy pieniądz, gotówka to najmniejsza inwigilacja dla tzw. zwykłego użytkownika. Zdecydowanie. Ale sprawy inaczej się mają, gdy chodzi o globalną ekonomię. Na tym szczeblu tradycyjny pieniądz jest już tak zdegenerowany, stał się produktem, którym się manipuluje, jego siła nabywcza zależy od dziwnych ustaleń i bardzo niejasnych mechanizmów, na których zarabia niewielu, a traci większość planety…

   Wraz z galopującym rozwojem technologii, waluty elektroniczne to nieuchronna przyszłość. Ona nadchodzi wielkimi krokami i warto wiedzieć, co się z nią wiąże i jak sobie z tym radzić. Totalna inwigilacja też niestety przed nami – technologia już to robi – sczytuje nasze dane 24/7. To spore wyzwanie dla ludzkości, ale to się wszystko już dzieje i czy pieniądz elektroniczny stanie się powszechny, czy nie, handel naszymi prywatnymi danymi to OBECNIE rynek wyceniany na miliard dolarów rocznie. I zapewne ta kwota będzie z roku na rok wyższa.

   Navicoin – jak każdy inny pieniądz – będzie miał taką wartość, jaką nadadzą mu ludzie. Im więcej osób będzie korzystać z danej waluty, tym większą wartość będzie ona mieć.

   Przeczytaj proszę to: http://fundacjamy.com/malo-kto-wie-ze-kryptowaluty-to-sposob-na-bogate-spoleczenstwo/
   i KONIECZNIE obejrzyj to: https://www.youtube.com/watch?v=tZp_16IAz0E – ilustruje jak sztucznie stworzony na potrzeby danej sytuacji pieniądz, nabywa wartości, w miarę gdy jest użytkowany.

   -> Navicoin, jako waluta społecznościowa, mógłby pełnić poniekąd podobną rolę w cyfrowym świecie, czyli stworzyć obieg pieniądza niedłużnego, który byłby wyłącznie miernikiem wartości, ponieważ to waluta, która nie byłaby kredytem, czyli oprocentowywanym długiem – jak obecnie bankowy pieniądz dłużny ani pożyczką.

   Wypełniłby 40% lukę nabywczą, sztucznie stworzoną w Polsce. Mógłby stanowić alternatywę dla złotego w przypadku kryzysu, ponieważ byłby wolny od spekulacji. Wspierałby wolność handlu – rozproszoną dystrybucję i bezpośrednią wymianę, co jest cechą wolnego społeczeństwa.

   Nie jestem specjalistką od kryptowalut i ich wpływu na ekonomię, społeczeństwo, politykę, zmiany na Ziemi … i chyba na ten moment mało kto jest. A to dlatego, że tak naprawdę wszyscy uczestniczymy w wielkim eksperymencie i co z tego wyniknie, okaże się z czasem…

   • RA - Jasna Polska
    RA - Jasna Polska
    | Odpowiedz

    Alu, jeszcze ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=iqJYeheK4vY
    Pokazuje, jak Navicoin mógłby spełniać przynajmniej częściowo rolę takiej elektronicznej waluty równoległej.
    A to dlatego, że nie byłby kryptowalutą „kopalną” – istnieje zamknięta, ograniczona ilość NaviCoinów, które nie będą kopane (jak w przypadku standardowych kryptowalut), lecz wyłącznie dystrybuowane w formie bezpłatnego rozdawnictwa wszystkim, którzy zechcą go używać.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.