6 Sposobów jak zmienić w Polsce WSZYSTKO. Na lepsze.


Politycy i polityka są projekcją zbiorowej nieświadomości narodu. Jego lustrem. Jeśli zajmiemy się sami sobą i swoją energią, pewnego dnia okaże się, że rządzą nami zupełnie inni ludzie. O innych wibracjach. Wolna Polska pojawi się jako REZULTAT oddolnej zmiany świadomości każdego z nas.

A nie odwrotnie.

 

 

6 Sposobów na zmianę polityki w Polsce, czyli: Wolna Polska = duchowa + świadoma Polska

Oddolna zmiana świadomości każdego z nas zrobi nam tu wreszcie wolną Polskę – a to niezbędne narzędzia

 

 

Polityka w naszym kraju coraz bardziej zdumiewa. Gdyby nie było tak smutno i strasznie (mam na myśli skłócony, podzielony naród), w najlepszym wypadku byłoby żenująco.
Uprzedzam pytania – nie jestem zwolennikiem żadnej obecnej na scenie politycznej opcji.
Mimo, że nie chcę generalizować i jestem pewna, że w każdej partii znajdą się przyzwoici ludzie, którym zależy na wolnej Polsce, to jednak polityka jako taka jest w moich oczach całkowicie skompromitowana.
I mam na to 6 skutecznych sposobów.

 

Róbmy swoje !!! POZA  systemem…

Zaczynając najpierw od siebie. To siebie ponaprawiaj, posprzątaj i ukochaj – doceniając Siebie jako człowieka i jako Polaka – Jasna Polska radzi – Wspaniały Polaku doceń się sam.
Bardzo ważne jest, by nie walczyć z systemem. Wielki paradoks polega na tym, że walcząc z trójwymiarem, nie masz żadnych szans. Należy się zastanowić, co można zrobić ZAMIAST WALKI. Co zbudować pomimo głównego nurtu agresji i oblewania szambem.

 

Sasafras – medycyna Miłości, królowa Łagodności, potężna Roślina Nauczyciel

Świetnym rozwiązaniem jest ogłoszenie się na Jasnej Polsce. Robimy tu Polskę 5D – DOŁĄCZ DO NAS.

Wyjdź już z tego fb – tam rządzi ego, chaos i nerwica. Przestań trwonić swoją bezcenną energię i czas, zacznij budować nową jakość OBOK.

 

 

Dlaczego?
Bo walcząc dajesz im energię. Zasilasz ten ciemny myślokształt polityki i władzy, który jest wystarczająco silny w naszym kraju.
Pozwól, by oni walczyli sami ze sobą. Niech się wyniszczają i całą energię kierunkują, by wykończyć przeciwnika. Podczas, gdy my zajmiemy się budowaniem alternatywnej rzeczywistości – wreszcie wolnej Polski.
Nie w opozycji do istniejącej. Nie w natarciu. Lecz OBOK.
Oni swoje, my swoje.

 

Pamiętając, że oni są tam gdzie są, dzięki nam, im mniej damy im energii, tym szybciej to się dla nich źle skończy.

I mówię tu nie tylko o politykach, ale wszystkich reprezentantach obecnego, patriarchalnego systemu.
No to, jaki jest plan działania?

 

#1 Uczmy się – ale tylko sensownych rzeczy

Teraz uczmy innych jak działa matrix i jak się z niego razem, sprawnie wylogować.

Wolna Polska to nie jest kraj zahipnotyzowanych niewolników, harujących dla zachodnich kombinatów.

 

6 Sposobów na zmianę polityki w Polsce, czyli: Wolna Polska = duchowa + świadoma Polska

“Nie mogę już znieść tego g…!” (Rys. Steve Cutts)

 

I nie mam na myśli duchowych dywagacji i filozofowania, tylko same bardzo przydatne rzeczy – konieczne, by wolna Polska mogła realnie zaistnieć.
Konkrety takie jak:
1. Znajomość praw konsumenckich i dostęp do świadomych prawników – dotyczy to zwłaszcza bankowego bezprawia i potrzasku kredytów hipotecznych, w których na całe życie utknęła ogromna rzesza Polaków
2. Jak przeprowadzić skuteczną kampanię wyborczą na radnego, startując bez przynależenia do którejś z partii.
3. Jak założyć i prowadzić fundację, stowarzyszenie, spółdzielnię. Jest to naprawdę trudne dla osoby początkującej – polska biurokracja spreparowała miliony przepisów i obostrzeń.
4. Jak świadomie korzystać z praw obywatelskich w kontaktach z władzą lokalną. Czy wiesz, że jako wyborca masz pełne prawo żądać spotkania z prezydentem Twego miasta? Ja nie wiedziałam, więc długo odbijałam się od ściany, próbując coś załatwić u siebie.
5. Jak skutecznie pozyskiwać finanse w sposób alternatywny – poprzez fundraising (jakże popularny na Zachodzie), czy kryptowaluty lub inne sposoby zarabiania w internecie.

 

#2 Uczmy innych – zmieniajmy oficjalną edukację

Niesystemowa edukacja jest fundamentem wolnej Polski. Na szczęście bardziej pasuje do obecnej energii i zdecydowanie lepiej odpowiada potrzebom pojawiających się na świecie dzieci, które nie kumają i nie akceptują absurdów trójwymiaru.
Trzeba zadbać o przyszłe pokolenie, bo to ono wyprze i zastąpi obecny beton. Jeśli my nie zabetonujemy ich główek, istnieje realna szansa, że na naszych oczach urośnie nam wolnościowa, niezależna, niezmanipulowana i nieskażona indoktrynacją ekipa wolnych Polaków :).
Edukacja domowa, szkoły demokratyczne, leśne przedszkola… Inny sposób uczenia dziecka i – przede wszystkim inne, fascynujące przedmioty… Sprawdź jakie: Szkoła jak fabryka, czyli jak nas tresują i formatują na posłusznych niewolników systemu.

 

 

Jasne Wiadomości! 5 odcinek!

Cała Polska | Cała Polska i Cały Świat
Szczegóły cenowe
Bezpłatnie! 🙂
Wydarzenie odbywa się codziennie
18.08.2019

Uczciwy leasing dla Twojej firmy dużo tańszego auta – reprezentant #1Polska

kujawsko-pomorskie | Grudziądz, Toruń
Szczegóły cenowe
Jako publicznie weryfikowana osoba na www.1polska.pl uczciwie oferuję różne sposoby finansowania zakupu auta (za chwilę łodzie, wiatrakowce, nieruchomości inwestycyjne) w dużo niższych cenach (do 30%) niż w salonie, a dodatkowo przejrzyście z uwzględnieniem wszystkich kosztów. Dzwoń sprawdź ?

Mamy na Jasnej Polsce kategorię “Jasna Polska” – tutaj znajdziesz fundacje, organizacje, światłe ruchy, mądrą edukację itd…

Robimy tu Polskę 5D – DOŁĄCZ DO NAS.

 

 

#3 Idźmy tam, gdzie ważne są serdeczne i szczere kontakty (czyli przeciwieństwo polityki)

Ogrody społeczne, fundacje, ruchy społeczne, koła gospodyń, męskie kręgi, grupy pasjonatów…
Wszystko, co opiera się na bliskich Tobie wartościach. Gdzie spotkasz ludzi, którzy robią rzeczy z potrzeby serca. Jest ich bardzo wielu – przekonałam się o tym, gdy sama zaczęłam pracować w fundacji. Jeśli gdzieś ma szanse urosnąć wolna Polska, to właśnie tu – w szeregach zwykłych ludzi, robiących po cichu swoje.

 

 

„Uszkodzone” polskie DNA – defekt każdego polityka, choć nie tylko

Dlaczego trzeba pisać o takich truizmach, jak powyżej?
Bo mimo wieeeelu zalet, my Polacy mamy pewien paskudny defekt. Kryje się on pod hasłami „szlacheckiej wolnością” i „liberum veto”, które doprowadziło Polskę do absolutnej ruiny, a które mamy wgrane w DNA jak wirus, przekazywany z pokolenia na pokolenie.

 

6 Sposobów na zmianę polityki w Polsce, czyli: Wolna Polska = duchowa + świadoma Polska

Rejtan – Upadek Polski (Mal. Jan Matejko)

 

Powstają super ruchy, naprawdę wspaniałe idee, a potem odzywają się warcholskie interesiki i szlachciura z zapyziałego zaścianka udowodni wszystkim, że w jego zagrodzie jego ego pierwsze, jego racja największa.
TAK ŁATWO NAMI MANIPULOWAĆ.
Tak łatwo nas skłócić, obrócić przeciwko sobie, zniszczyć naszą ogromną siłę, stłamsić bujną, słowiańską energię.
Odzwierciedla to dobitnie polska polityka.
Wystarczy jednemu z drugim coś szepnąć, wyrwać z kontekstu i już „hetman otoman” z Koziej Wólki wywija szabelką, krzyczy, obraża wszystkich, prowokuje, popisuje się. Jak to ma rację, jaki to ważny, jak to „sobie nie pozwoli”.
A gdy cyrk się kończy, na placu boju pozostają porozbijane grupy, partie, stowarzyszenia, idee.

 

Wiele z tego, co można było rozkraść i zniszczyć, rozkradli i zniszczyli ci, którym zależy, aby Polska była nieważnym, słabym graczem na arenie międzynarodowej. Dla nich wolna Polska stanowi realne zagrożenie.

Jest wiele grup interesu (obcy kapitał), które znają prawdziwą (wielką) wartość naszego kraju i które wysysają z niego wszystko co najlepsze.

 

Działają z drugiego, trzeciego planu i nie potrzebują robić wiele, by utrzymać Polaków w iluzji małości.
Sami sobie podstawiamy nogę i kopiemy dołki pod sobą, byle drugi nie miał lepiej.
Byle udowodnić znowu swoją „rację” – po trupach, kosztem gospodarki, czy społeczności. Miejmy wszyscy po równo – czyli źle.

 

#4 Puśćmy tą starą, niesłużącą nam od dawna energię

  1. Zobacz i zaakceptuj w sobie tą jakość.
Jeśli jesteś Polakiem, masz ją w sobie – tą destrukcyjną, romantyczną jakość: Polska od morza do morza, złota wolność szlachecka, Sienkiewicz, Polska podziemna (=zawsze przeciwko czemuś) wszystkich epok i powstań, mesjasz narodów, konna szarża na czołgi…
Taka nasza skaza narodowa, taka trudna historia, takie błędy. OK. To też my. Nie ma się co wypierać, wstydzić i zaprzeczać. Każdy Polak nosi cząstkę tego w sobie jako kompleks wyższości i niższości jednocześnie.

 

6 Sposobów na zmianę polityki w Polsce, czyli: Wolna Polska = duchowa + świadoma Polska

Ups! Korona mi się przekrzywiła! (Zdj. Paweł Furman)

 

  1. Wyjdź z tego. Własną decyzją.
Zadecyduj, że już dosyć. Że nie ma już sensu odgrywać ciągle tego samego narodowego schematu, który prowadzi niezmiennie do tych samych rezultatów: POTWORNEGO WEWNĘTRZNEGO SKŁÓCENIA. Brak współpracy i jedności nas wykańcza. Każdy może dyktować swoje warunki takiej zgrai niedobitków, a jak pokazuje historia – zawsze jakiś warchoł się trafi i sprzeda resztę za odrobinę splendoru.
No więc skończ z tym. Teraz. Zadecyduj, że masz dosyć. Tak po prostu.

 

  1. Buduj nową jakość OBOK.
Bo oczywiście duża część rodaków zostanie na placu boju, by naparzać się szabelkami.
Ich małpy, ich cyrk, ich wybór.  Z trójwymiarem nie wygrasz. Nie masz żadnych szans.
Na szczęście nie trzeba tego robić.
Nie jesteśmy skrajnie uzależnieni w swoich decyzjach i działaniach od systemu.

 

6 Sposobów na zmianę polityki w Polsce, czyli: Wolna Polska = duchowa + świadoma Polska

Jedna z moich ulubionych rzeźb. Życiowa. Tytuł “Urzędnik” (autor Magnus Tomasson).

 

Możemy oprzeć się na nowych sposobach działania – opartych na sercu, życzliwej prawdzie, pragnieniu win-win i bezinteresownej chęci pomocy.
Stworzyć wolną Polskę, jako nową przestrzeń energetyczno-materialną. Wolność to stan umysłu.
I możemy tak zrobić mocą swoich decyzji i suwerennych wyborów, zagarniając ludzi, którzy też tego chcą – do wspólnego działania.
Jest nas więcej, niż myślisz.
Nawet nie wyobrażasz sobie, jak wielu Polaków ma dosyć warchołów przy korytach i tęskni za serdeczną wspólnotą, w której można ZBUDOWAĆ COŚ DOBREGO.

 

#5 Wspaniały Polaku doceń się sam, a potem… doceń innych Polaków

Jedno wiem na pewno – każdy z nas, zwykłych obywateli chce dobrze. Każdemu leży dobro Polski na sercu.
Mamy na to jednak inne, często przeciwstawne pomysły, ale intencja jest ta sama – żeby w Polsce było dobrze, bezpiecznie, szczęśliwie, dostatnio.
Doceńmy to u innych na początek.

 

I doceniajmy swoje sukcesy.

 

6 Sposobów na zmianę polityki w Polsce, czyli: Wolna Polska = duchowa + świadoma Polska

Wolna Polska to także docenianie cudzych sukcesów, talentów i wyjątkowości

 

Dlaczego w Ameryce o tyle łatwiej o sukces niż u nas? Bo tam panuje podziw dla sukcesu i dla ludzi, którzy go osiągają. Tam są oni postrzegani jako inspiracja. Jako wielki motywator – „skoro on to zrobił, to ja też mogę”.
U nas jest zazdrość i zawiść.
Obie te bardzo niszczące i trudne emocje wynikają z poczucia BRAKU.
  1. Braku możliwości (poczucie beznadziei)
  2. Braku wpływu na sytuację (poczucie bezradności)
  3. Braku wsparcia (poczucie osamotnienia)
  4. Braku odwagi (poczucie niskiej wartości)
I w ten sposób wracamy znowu do tej samej mantry – Kochany Polaku doceń siebie. Tak bardzo na to zasługujesz!
Zadbaj najpierw o siebie – byle mądrze.

 

#6 Wzmocnij się, otocz miłością i opieką

Bo gdy poczujesz się bezpieczny, kochany i mocny w sobie, przestanie kłuć Cię w oczy bogactwo przysłowiowych Lewandowskich, którzy są ucieleśnieniem amerykańskiego snu, bo doszli do wszystkiego sami swoją pracowitością i talentem.

 

6 Sposobów na zmianę polityki w Polsce, czyli: Wolna Polska = duchowa + świadoma Polska

Wolna Polska powstanie, gdy Polacy prawdziwie docenią samych siebie  (Mal. Christian Schloe)

 

Bo gdy poczujesz się bezpieczny, kochany i mocny w sobie, będziesz wiedział, czego chcesz w głębi serca i będziesz umiał po to sięgnąć. I może się okazać, że wcale nie będzie to bajeczne bogactwo, ale cichy ogród za miastem, albo rewolucyjny start-up, albo wędrówka marzeń w Bieszczady z przyjacielem.
Cokolwiek to będzie, niech opiera się o Twoją wewnętrzną prawdę i pasję. W połączeniu z ŻYCZLIWOŚCIĄ dla innych, tworzą super stabilny fundament pod alternatywną – dobrą, bogatą i oczywiście wolną Polskę.

 

Politycy i polityka są projekcją zbiorowej nieświadomości narodu. Jego lustrem.

Jeśli zajmiemy się sami sobą i swoją energią, pewnego dnia okaże się, że rządzą nami zupełnie inni ludzie. O innych wibracjach.
Ale oni się pojawią jako REZULTAT oddolnej zmiany świadomości każdego z nas.
A nie odwrotnie.

 

Aho <3

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

 

 

Źródło wszystkich ilustracji w tekście (zwłaszcza tych niepodpisanych nazwiskiem autora): Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay)

Liczba odwiedzin: 1567
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.