8 Miejsc, w których twe ciało przechowuje stres i co to mówi o twych emocjach? – Test psychosomatyczny. Aktualizacja


Boli Cię? No jasne, że tak. A to dlatego, że Twoje mądre Ciało jest do bólu szczere (i to dosłownie). Ludzi Zachodu najbardziej boli stres, stąd nerwobóle, które występują w różnych miejscach ciała – w zależności od tego, co jest Twoją emocjonalną piętą achillesową.

 

Tym razem mini test psychosomatyczny, bo czasem trzeba odetchnąć od duchowych dywagacji (przynajmniej ja potrzebuję) i porządnie się ugruntować.
A nic tak nie pomaga w ponownym zameldowaniu się w materii, jak własne Ciałko i płynące od niego sygnały.

 

Czytaj więcej: 4 Główne zmiany w Ciele i 7 ciężkich wzorców, które uwalniasz

 

8 Miejsc, w których twe ciało przechowuje stres i co to mówi o twych emocjach? - Test psychosomatyczny. Aktualizacja

Mały test psychosomatyczny, ciekawe, czy się zgadza w Twoim przypadku… Pod tagiem test znajdziesz inne psychotesty na Jasnej Polsce 🙂

 

Test psychosomatyczny, czyli wybierz, co Cię boli

Ponieważ ludzie mają tendencję do ucieczki od negatywnych emocji, boją się własnego cienia (to dość znamienne, że takie sformułowanie funkcjonuje w naszym języku…) i nie chcą go świadomie przeżywać – konsekwentnie ignorują swój smutek, wściekłość, poczucie odrzucenia, wstyd itd.
A potem wykonują czynność zastępczą, taką jak jedzenie, picie, siłownia (tak! ucieczka od siebie w przesadną aktywność fizyczną jest taką samą ucieczką, jak wszystkie inne) i ból emocjonalny mija… W sensie: zapominają o nim, bo został przykryty i zagłuszony.
Tyle, że prawo energii mówi, że wszystko czemu nie przyjrzysz się świadomie w swoim życiu, będzie tkwiło w Tobie tak długo, aż… w końcu to zrobisz.
Jeśli poszerzasz swą świadomość, to wiesz już doskonale, że tak jest. A jeśli nie, to pewnie nie czytasz tego tekstu.
Poszczególne emocje mają tendencję, by gromadzić się w różnych miejscach ciała – psychosomatyka pod różnymi postaciami (np. totalnej biologii) jest coraz częściej brana pod uwagę przy proponowaniu procesu leczenia.
Przejrzyj listę 7 miejsc w ciele, na które narzeka nasza cywilizacja i sprawdź, jak to się ma do Ciebie.

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Dołącz do nas i dodaj to ogłoszenie. Tutaj są ludzie, którzy Cię potrzebują i szukają.

 

 

1. Dolna część pleców, czyli ZŁOŚĆ i GNIEW

Dolna część pleców jest miejscem przechowywania złości. Jeśli regularnie doświadczasz bólu tej części ciała, zajrzyj w siebie i zadaj sobie pytanie o swój niewyrażony gniew.
Żeby sobie pomóc, najlepiej jest oczywiście przyznać przed sobą, że ta złość jest w Tobie.
A potem zaakceptować ten fakt.
Uświadomić sobie, które Twoje potrzeby nie zostały po wielokroć spełnione, w jakich sytuacjach na ogół nie pozwoliłaś sobie czuć gniewu, czy wyrażać swojej wściekłości.
A potem zaakceptować i to.
A na samym końcu nauczyć się dojrzale komunikować swoje potrzeby w sytuacjach, gdy są pomijane.

 

Czytaj więcej: Jak sobie radzić z gniewem, agresją, negatywnymi emocjami… gdy ktoś Cię atakuje, krytykuje, rani…

 

Prościutkie?
Niestety nie… Ale… do zrobienia.
Mnie także z nerwów pobolewa ta część ciała, a to dlatego, że ilość niewyrażonego w moim życiu gniewu opiewa na współczesną polską średnią, czyli miliard gigawatów.
Właśnie poznałaś mój wynik w teście.
Jesteśmy tresowani przez społeczeństwo i instytucje – że nie wolno się złościć.
Nikt nas nie uczył, jak mądrze i bez szkody dla innych wyrażać i rozładowywać tą przerażającą emocję.
Nie. Wręcz przeciwnie – we wszystkich nas po milionkroć gotowała się bezsilna wściekłość na rodziców, szkołę, kolegów, partnerów, podwładnych i szefów i wiedzieliśmy jedno – że nigdy, przenigdy nie wolno nam jej wyrazić.
A zatem temat radzenia sobie z wściekłością nagromadzoną przez całe życie jest u mnie niestety wciąż aktualny.
Co mi w tym bardzo pomaga? – Oczywiście spacery (wiadomo… – jestem fanką).
Ostatnio także chi kung.

 

I medytacja…
A to dlatego, że dzięki niej można wykonać kilka sztuczek:
wyjść ze schematu kata i ofiary, co gorąco polecam zawsze i wszędzie.
– wyjść z danej sytuacji, odmawiając swego energetycznego uczestnictwa, czyli “wyjąć” z niej swoje ego
– zrozumieć, że to Twoja kreacja i zawsze możesz ją zmienić (a do tego niezwykle pomocna jest umiejętność samoobserwacji i świadomość siebie).

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

Ściągnij sobie fajnego e-booka i pomedytuj inaczej niż zwykle – to naprawdę działa 🙂

 

 

2. Żołądek i jelita – STRACH

Ściśnięty żołądek, biegunka ze strachu… Wiadomo o co chodzi… Ale przecież strach nie musi być tak “spektakularny”, może być małą, zaszytą zmorą, która dosłownie wierci Ci dziurę w brzuchu i objawia się w postaci niestrawności, wrzodów, refluksu…
Cóż można zrobić?
Tak, jak w przypadku każdej negatywnej emocji, czyli Twego cienia – im bardziej będziesz go świadomy, im lepiej będziesz umiał go nazwać, przepuścić przez siebie, tym strach będzie mniejszy i mniejszy.
Zapytaj się siebie, czego się boisz. Szczera odpowiedź może zmienić Twoje życie.

 

3. Serce i klatka piersiowa – ZRANIENIE, ŻAL, SMUTEK

Złamane serce to oznaka rozpaczy.
A smutek? Żal? Zranienie? Ten charakterystyczny ucisk w sercu, wrażenie jakby klatka piersiowa uległa bolesnemu zgnieceniu?
Powyższe odczucia to u wielu osób stały towarzysz w procesie rozwoju i poszerzania świadomości.
Tak jak w przypadku złości, duża część z nas ma w sobie ogromne pokłady smutku.
Z dzieciństwa, z poprzednich wcieleń, ale i z pola (nie)świadomości zbiorowej. Tam właśnie mieszka nasz zbiorowy wielki smutek i żal, który zaciągając Cię w swoje pole, domaga się Twojej energii, która jest mu niezbędna do istnienia.
Dlatego często zdarza się tak, że wcale nie przeżywasz swego smutku, a mimo to koc czerni okrywa Cię od stóp do głów.
O co chodzi i jak sobie z tym radzić, przeczytasz tu: Dlaczego czuję smutek? Często mi smutno… 5 Przyczyn smutku i jak sobie z tym radzić.

 

Na nerwobóle klatki piersiowej pomaga oczywiście medytacja (a jakże), ale również świadome, fizyczne rozciąganie tego miejsca w ciele, połączone ze swobodnym, głębszym oddechem.
Rozłóż ramiona jak najszerzej, by wypiąć klatkę piersiową lub stań w drzwiach, oprzyj ramiona o framugi i delikatnie (!) wygnij się do przodu. Chodzi o gest fizycznego otwarcia serca, “rozprostowania” tej czakry, by energia popłynęła sprawniej.
Jeżeli nagle dopada Cię smutek, możesz także położyć się na ziemi (by kręgosłup był całkowicie prosty) i pozwolić sobie, by smutek przez Ciebie przepływał. Istnieje bardzo realna szansa, że nieblokowany, dotleniony, a nawet wypłakany (warto! – płacz uspokaja i pomaga) minie tak szybko, jak się pojawił.
Możesz także z wielką miłością przytulić samą siebie – objąć się ramionami i okazać sobie wsparcie, zrozumienie i miłość. Mnie ten gest bardzo pomaga. Ma on podwójną moc, gdyż nie idąc po pocieszenie do drugiej osoby, dajesz sobie znać, że wszystko co najlepsze umiesz dać sobie sama.

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

A my sobie na Was spokojnie czekamy 🙂 Odważ się i dodaj to ogłoszenie. Tutaj znajdziesz ludzi, którzy rozumieją i doceniają to, co robisz.

 

 

4. Bóle głowy – UTRATA KONTROLI

A raczej strach przed utratą kontroli i potężne pragnienie, by za wszelką cenę ją utrzymać.
Kontrola to twór intelektualny. Nasz mały, człowieczy mózg, przygotowany do prostych zadań w rodzaju – atakuj, uciekaj, parzy, dobre, zimno, przyjemnie, niebezpiecznie… wytwarza w sobie iluzję poczucia kontroli.
Przy coraz większej ilości danych, bodźców i gwałtownych zmian, ludzki mózg dawno przestał nadążać.
Próbuje obrabiać bombardujące go w coraz szybszym tempie informacje i w pewnym momencie zaczyna się gotować… Ogromna ilość poblokowanej energii, która nie znajduje swego ujścia zaczyna napierać i stąd migreny czy silne bóle głowy.
Masz wtedy do czynienia z silnym przepięciem – energia, która powinna harmonijnie przepływać przez całe ciało, w tej chwili na oślep szuka ujścia i rozładowania w postaci „intelektualnych” rozwiązań. Ale mózg ich nie znajduje, ponieważ jego możliwości obliczeniowe zostały już dawno daleko w tyle.
Co pomaga?
Uświadomienie sobie i zaakceptowanie faktu, że nie masz nad niczym kontroli. Że kontrola i władza to iluzja trójwymiaru.
I że życie jest dużo prostsze, lepsze i – uwaga – bardziej efektywne, gdy puścisz kontrolę i pójdziesz za energią, czyli wewnętrznym gilgotaniem. Gdyż w obecnych czasach to serce przejmuje rolę rozumu i podejmuje najlepsze możliwe decyzje.

 

Czytaj więcej: Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Cały czas czekamy na coś dobrego do zjedzenia w Jasnej Polsce 🙂

 

 

5. Szyja i barki – OBOWIĄZKI i ODPOWIEDZIALNOŚĆ

A raczej powinnam napisać: nieznośny ciężar znienawidzonych obowiązków i nadmierna odpowiedzialność. Prawdziwa, czy wyimaginowana (a bywa, że jednak to drugie) – nie ma znaczenia, mózg i ciało czują realny stres w obu przypadkach.
Chodzi o to, że emocjonalnie czujesz się przeciążona-y.
Istnieje spora szansa, że masz w zwyczaju nie prosić nikogo o pomoc i robić wszystko sam-a. Czy przypadkiem nie miewasz też silnych bólów głowy? (patrz punkt 4). Bywa tak, że wcale nie ma potrzeby, abyś brał wszystko na siebie. To tylko Twoje pragnienie kontroli wmawia Ci, że robisz wszystko najlepiej i tylko na sobie możesz polegać.
Co pomaga w tym przypadku?
Odwaga (tak, dla wielu wymaga to odwagi), by poprosić innych o wsparcie. O przejęcie części zadań. Przyznanie przed sobą, a potem przed innymi, że czujesz się przytłoczony.
Zapewniam Cię, że inni zrozumieją…
A także zaakceptowanie faktu, że inni wiedzą, co robią – nawet jeśli dla Ciebie tak to nie wygląda. Chodzi o zaakceptowanie ich suwerenności, samodzielności oraz podejmowanych wyborów… Jeśli często boli Cię kark, przeczytaj koniecznie ten tekst: Jest tak jak WYBIERASZ – więc przestań do cholery ratować świat.

 

 

Jasna Polska alternatywny cudowny portal, blog duchowy, blog rozwojowy, warsztaty rozwoju osobistego, kursy, wydarzenia, rozwój duchowy, duchowość, ezoteryka, astrologia, ogłoszenia ezoteryczne, medycyna naturalna, medytacja, świadomość, alternatywne, oferty pracy, wysokie wibracje

 

 

6. Chroniczne zmęczenie – URAZA

Uraza, nienawiść, pretensja, żal do kogoś o coś to trucizny, które wsączasz w swój organizm, a nie w osobę, względem której tak podle się czujesz.
Cokolwiek zrobił ten ktoś, odpuść sobie i jemu, bo uraza zje Cię po kawałku i napompuje Twe ego do niemożliwych rozmiarów, w żaden sposób nie wyrównując rachunków i nie doprowadzając do „sprawiedliwości” i „zadośćuczynienia”.
To nie znaczy, że masz zapomnieć. To znaczy, że masz przebaczyć – zrób to dla siebie i swego ciała.
Potraktuj to jako najwspanialszy prezent od siebie dla swego życia, bo zapewniam Cię, że gdy odpuścisz, stanie się ono milsze i łatwiejsze. Gdyż w dalszą drogę pójdziesz już bez tej osoby, którą obecnie ciągle niesiesz na plecach i karmisz swą energią.
Po tym, jak przebaczysz, nie musisz wykonywać żadnych ruchów w kierunku tego człowieka. Nie musisz się spotykać, wysyłać listów, tłumaczyć.
Jeśli przebaczysz w sobie, w środku, energia sama się rozsupła. I poprowadzi Cię do miejsca, w którym prawdziwie wypoczniesz – psychicznie i fizycznie.
Co Ty na to?

 

W radzeniu sobie z urazą i przebaczaniem, bardzo może pomóc ktoś drugi, sprawdź, czy w kategoriach Praca z cieniem i Doradcy duchowi nie ma kogoś dla Ciebie:

Anna Dobosz, terapeuta i coach

zachodniopomorskie | Szczecin
150 PLN
Szczegóły cenowe
terapia, coaching, psychoterapia egzystencjalna Logoterapia

Anna Sernawit Obrazy Duszy, masaże, misy kryształowe

mazowieckie | Izabelin C
Szczegóły cenowe
Obraz Duszy - 400-1500 zł Obraz energetyczny 600-2000 zł Masaże 150-350 zł Terapia dźwiękiem 150-350 zł Rozmowa z Aniołami (przekaz) - 100 zł Pakiet VIP - 800 zł Pakiet VIP Ekspres 400 zł

Bogna Wegorska certyfikowany ThetaHealer®

lubuskie | Polska i cały świat
260 PLN
Szczegóły cenowe
Cena za kompletna 2-3h sesje TH z ustalaniem i usuwaniem blokad

Channeling

Cała Polska | Cały Świat
Szczegóły cenowe
Channeling jest za darmo 🙂 więcej informacji na mojej stronie.

Ewa Piwnicka – Channeling/Channeling terapeutyczny_osobiście_online

Cała Polska | Polonia, Polska, Warszawa
Szczegóły cenowe
Sesja może być prowadzona STACJONARNIE lub ONLINE sesja 1h - 150 pln; sesja 2h - 250 pln

Gene keys _ Poznaj swoje dary | Indywidualny Profil hologenetyczny

Cała Polska | Warszawa
350 PLN
Szczegóły cenowe
Cena obejmuje przygotowania Profilu wraz z opisem każdego z obszarów, sesję, wszystkie materiały oraz nagranie z sesji. Po sesji można do nich wracać i pracować indywidualnie, co daje dużą swobodę i możliwości - praktycznie nieograniczone:) Jest to rodzaj mapy, która zostaje z Tobą przez całe życie

Iwona Sicińska – lekarz medycyny, szamanka, uzdrowicielka, terapeutka

łódzkie | Łódź
250 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja - spotkanie osobiste w Łodzi lub przez Skype / Messenger trwa 1,5 godziny. Szukamy przyczyn problemu, z którym się zgłaszasz. Zazwyczaj podczas sesji nagrywamy również indywidualny tapping do stosowania przez 21 dni. Możliwe są również inne zalecenia do pracy własnej.

 

 

7. Bezsenność – PROBLEMY ZE ZMIANĄ

Czyli nieakceptowanie zmian, strach przed nimi, silny stres związany ze zmianami w życiu.
Dlaczego bezsenność?
Z tego samego powodu, dla którego powstają bóle głowy – Twój mózg pracuje na pełnych obrotach. A kiedy to robi i nie jest zaprzęgnięty w pożyteczne zadanie, zaczyna bardzo rozrabiać. Produkuje wszelkie możliwe bzdurne scenariusze i próbuje przewidzieć każdą potencjalną przeszkodę, by ochronić Cię przed nieznanymi niebezpieczeństwami.

 

Czytaj więcej: 8 Rzeczy, które naprawdę robisz w czasie snu, gdy wydaje ci się, że śpisz

 

Cóż można zrobić w tej sytuacji? Zacząć już teraz, przy każdej najmniejszej okazji, ćwiczyć zaufanie.
Pełne zaufanie do Życia, do Ducha, do Boskiego Prowadzenia… – nazwij to jak chcesz.
Dlatego, że zaufanie jest jak alchemiczny napar, który sprawia, że rozluźniona, uwolniona i rozświetlona energia zaczyna natychmiast zmieniać kurs, by popłynąć bez przeszkód w stronę optymalnych rozwiązań, szczęśliwych scenariuszy i wspaniałych zbiegów okoliczności.
Warunek jest jeden – najpierw trzeba zaufać, a potem pójść za tym, co się pojawia. Na blogu nazwałam to skokiem w przepaść, ale prawda jest taka, że tylko w pierwszej chwili można pomylić ze sobą oba te przedsięwzięcia.
W zaufaniu może także pomóc wizyta u coacha, który pomoże uspokoić rozszalały mózg i zaprząc go do pożytecznej pracy generowania twórczych rozwiązań.

 

Coachów znajdziesz w kategorii Psychika – Stres – Praca z Cieniem

Anna Dobosz, terapeuta i coach

zachodniopomorskie | Szczecin
150 PLN
Szczegóły cenowe
terapia, coaching, psychoterapia egzystencjalna Logoterapia

Bogna Wegorska certyfikowany ThetaHealer®

lubuskie | Polska i cały świat
260 PLN
Szczegóły cenowe
Cena za kompletna 2-3h sesje TH z ustalaniem i usuwaniem blokad

Kalina Kondrat – Szkoła Rozwoju Regresing Niehipnotyczny, Coaching, Pro-coaching

pomorskie | Sopot
Szczegóły cenowe
Regresing - obejmuje 2 spotkanie (pierwsze to sesja regresingu - do 6 godzin, drugie to omówienie i ok 2,5 godziny ) Regresing - może być wykonany przez Internet Somatoterapia - sesja do 2,5 godziny Coaching - sesja lub cały proces coachingowy

Natalia Knap – psycholog, masażysta, facylitator BARS®

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
Konsultacja psychologiczna (50 min) - 140zł Sesja BARS® (1,5h) - 200zł Energetyczny Facelift® (1h-1,5h) - 200zł Masaż barów, twarzy, szyi i głowy - 60zł Masaż pleców - 70zł Masaż całościowy ciała ( 1h) - 120zł, (1,5h) 170zł Lomi Lomi Nui (1,5h) - 200zł, (2h) 250zł Japoński Rytuał Twarzy (50 min)- 120zł

Pieniądze, Moja Moc i Ja – Spotkanie z Cieniem

wielkopolskie | Cieszków
790 PLN
Szczegóły cenowe
790zł early bird przy wpłacie zadatku do 17 września/890 zł late bird + koszty pobytu pobytu 395 - 515 zł w zależności od standardu pokoju
17.10.2019

Praca z cieniem, przekonaniami, nawykami

mazowieckie | Warszawa
111 PLN
Szczegóły cenowe
konsultacje 1:1 online 111,- (pakiet 3 spotkań ok 1h - 300zl) konsultacje 1:1 stacjonarnie 259,- (pakiet 3 spotkań 1h-1,5h - 740zl) masaże tantryczne (ciało, Yoni, Lingam) - 300zł (pakiet 3 masaży - 850zł) mapping Yoni / Anus - 300 (pakiet 3 masaży - 850zł) BARS - 250,-zł

Praktyk Soul Body Fusion® Magdalena Marek

mazowieckie | Sochaczew
120 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja Soul Body Fusion® stacjonarnie lub online - 120 zł

trener bezwarunkowej radości, life coach

Cała Polska | Sieradz
100 PLN
Szczegóły cenowe
Indywidualna sesja coachingowa (90 min.) -100 zł Trening bezwarunkowej radości - cena ustalana indywidualnie z nabywcą

 

Aktualizacja

8. Kolano – DUMA, UPÓR, RACJA EGO

Przeglądając ten tekst, uświadomiłam sobie, że brakuje w nim bardzo istotnej – jeśli mowa o chronicznych dolegliwościach – części ciała.
Kolano to dosyć częsta przypadłość, także u młodych ludzi – obserwuję ją u osób 30+, a nie u 80-letnich artretyków.
O co chodzi?
Najprościej rzecz ujmując kolano symbolizuje zdolność odpuszczenia, ustąpienia i wycofania się.
To symboliczne zgięcie kolan przed czyimś światopoglądem, racją, stylem życia…
Jeżeli kolana bolą Cię “przez trening”, czy jakikolwiek inny rzekomy powód zewnętrzny, to wiedz, że to tylko wymówka. Ktoś inny z tym samym urazem wyjdzie z niego raz dwa.  Tylko, że ktoś inny nie ma potrzeby, by stawiać taki opór.
Komu nie chcesz ustąpić. O jakie racje tak zażarcie walczy Twoje ego? Co tak strasznie chcesz udowodnić? – W odpowiedziach na te pytania tkwi klucz do zdrowia Twoich kolan.

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

 

 

Jak sobie z tym wszystkim radzić – jeszcze 3 rzeczy na koniec

Negatywne emocje powodują tężenie mięśni, bloki energetyczne i fizyczne blokady w ciele, dlatego boli.
Pozytywne emocje, które generują np. miłość, relaks, przyjemność, pozwalają na przepływ energii, limfy, krwi, powietrza… a to oznacza rozluźnienie mięśni i ciała.
Wtedy Twój wspaniały, arcymądry skafander kosmiczny zaczyna sam się leczyć, doprowadzając siebie w sposób naturalny do równowagi.

 

Moje 2 skuteczne sposoby na równowagę to:
Trening bez treningu: Powiem to wprost – 1 MINUTA tego treningu dziennie daje niezwykłe rezultaty
& Dieta bez diety: Super dieta fit, czyli odchudzanie bez diety. Jedz co chcesz, Ciało Ci podziękuje

 

Sprawdź koniecznie
OGŁOSZENIA na:
Kliknij:

 

Po co wypisuję te oczywistości?
Bo jeśli coś Cię boli, to oczywiście niezmiernie przydatna będzie praca duchowa, polegająca na transformacji swego cienia.
Ale jest też drugi filar, o którym nie warto zapominać (bo życie wtedy staje się smutne i żmudne).
To zmiana podejścia do przeżywanych chwil, by czerpać z nich tyle pozytywnych emocji, ile to możliwe.
One leczą najskuteczniej i wcale nie jest o nie tak trudno, jak zwykł wmawiać Ci trójwymiar.
A piszę o tym tu: 3 Najważniejsze Rzeczy w Życiu – i nie jest to ani wielka miłość, bogactwo i sukcesy, ani nawet oświecenie

 

Aho

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

 

Zafunduj sobie 8 pozytywnych minut i obejrzyj Jasne Wiadomości – najfajniejsze alter newsy z Polski:

 

I’ve just dropped in to see what condition my condition was in…

 

Inspiracja do tekstu i ilustracja: 1

 

Liczba odwiedzin: 10041
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Ola
  | Odpowiedz

  Super temat. Już wiem dlaczego tak bolą mnie plecy . Zwłaszcza na dole. Dziękuję . Pewne sprawy i osoby wymagają przepracowania. Chyba pora wziąć się za to. Pozdrawiam. Wszystkie artykuły są cudne. I Ty jesteś cudowna. Wdzięczność jest we mnie.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Olu, dziękuję za piękne słowa! 🙂

   • Avatar
    Mag
    | Odpowiedz

    Cześć . To co pisałaś o tym strachu , ze czujesz go codziennie i ze mimo to robisz. Czy to kiedyś przejdzie ? Czy się zmniejszy? Ja kiedyś tak nie miałam ale od rozpoczęcia „dorosłego” życia tez tak mam , wieczne spięcie i zmęczenie .

    • RA - Jasna Polska
     RA - Jasna Polska
     | Odpowiedz

     Ha! Bardzo bym chciała sama mieć gwarancję, że to kiedyś przejdzie 🙂 Na pewno im więcej pozwalasz i odpuszczasz, tym jest tego mniej i mniej dokucza – to wiem z autopsji. Ale chyba tylko osoby zupełnie wylogowane z 3D, takie jak buddyjscy mnisi, nigdy nie czują napięcia i stresu… No i oświeceni mistrzowie…
     Życie w materii jest trudne, życie z wiszącą nad nami gęstą chmurą (nie)świadomości zbiorowej ciągle zasysa do wspólnego kotła negatywnych emocji. Ale Życie jest też podróżą i po to stworzyliśmy przestrzeń taką jak Jasna Polska, by można było znaleźć metody, sposoby, ludzi, miejsca… pomocne, by poszerzać świadomość, transformować negatywne programy i żyć godnie – bez takiej ilości strachu, wstydu i winy, z jaką zmaga się człowiek funkcjonujący wyłącznie w trójwymiarze. Trzymam kciuki! 🙂

 2. Avatar
  Ada
  | Odpowiedz

  dziękuję bardzo za artykuł,super….co do emocji lubię też Radykalne Wybaczanie. zwłaszcza że np w moim przypadku dużo tematów ciągnie się od dłuższego czasu …znacznie dłuższego 😉 pozdrawiam serdecznie

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję 🙂 i również pozdrawiam!

 3. Avatar
  Kasia
  | Odpowiedz

  O jej, wiele ze wspomnianych miejsc mi dokucza ? rozumiem chyba coraz więcej i zgadzam się w 100%, że emocji nie można tłumić. Ale tak samo wiem, że to na czym się skupiasz -rośnie. Jak znaleźć ten subtelny balans, żeby pozwolić emocji wybrzmieć, ale nie dać się jej omotać? Gdzie jest ta subtelna granica? Jak się w tym połapać, żeby nie zakłamywać swojego odczuwania, ale jednocześnie nie oddawać się złym emocjom we władanie? Wiem, ze to bardzo trudne pytanie. Ale to moje pytanie na dziś ?pozdrawiam ciepło i dziękuję za to, co robisz ❤️

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Kasiu, najprostsza odpowiedź? POZWOLIĆ, by wszystkie emocje przepływały przez Ciebie, obserwować siebie i nic więcej nie robić. Pozwolenie oznacza tutaj nieblokowanie emocji, nie uspokajanie jej, nie racjonalizowanie – niech płynie przez Ciebie taka jaka jest. Gdy przeze mnie przepływa wściekłość, widzę ją jako lodowaty płomień, który pali mnie całą. Pozwalam na to, nawet gdybym miała spłonąć cała, doszczętnie.

   Ale na ogół nie chce mi się czegoś czuć – bo czułam to już miliard razy i wiem, że to prowadzi tylko do nakręcania się ego i czucia potem jeszcze gorzej. Na ogół, po prostu, wychodzę z tego błędnego koła emocji świadomą decyzją. Po prostu wybieram inną myśl i przestaję słuchać krzyków ego (to nie przychodzi samo, ale da się wyćwiczyć).

   Albo, gdy toksyczna osoba jest w moim otoczeniu i bardzo chce mojej energii, wychodzę lub nakazuję jej, by odeszła.
   Albo wyładowuję świadomie, w samotności swoje negatywne emocje – bo skoro się już dałam sprowokować i nie wylazłam w porę z tego “kryształu”, to ciało oberwało i teraz trzeba mu pomóc.

   Subtelna granica tkwi w odpowiedzi – co by zrobiło moje serce – moja duchowa mądrość, a co moje ego? I już wiesz 🙂

 4. Avatar
  Kasia
  | Odpowiedz

  Ra, dziękuję za Twoją odpowiedź. Chociaż nie tego oczekiwało moje ego i głowa. ? one chciałyby prostego, szybkiego i niezawodnego przepisu. Zastanawia mnie Twoje stwierdzenie, ze nie chce Ci się czegoś czuć. To tak można???
  Tak czy siak jest to dla mnie jedno z tych pytań, na które człowiek szuka odpowiedzi całe życie. A to całe jego życie jest też w jakimś sensie odpowiedzią. Pozdrawiam, miłego dnia ☀️

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   MOŻNA! 🙂 i nie ma to nic wspólnego z wyparciem, lecz świadomym wyborem: jak chcę się czuć i w związku z tym, jakie myśli wybieram 🙂

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.