Jaki proces zachodzi, gdy się wznosisz, poszerzasz Świadomość i na maksa podnosisz wibracje

| 06.10.2018
4972

Adamus Saint-Germain często lubi wracać do historii, kiedy to – zdaje się w czasie Atlantydy – dał się uwięzić w krysztale i spędził w nim 100 tysięcy lat.

100 Tysięcy lat zabrało mu wymyślanie sposobów na uwolnienie się z kryształu.

Wiesz, jak w końcu się z niego uwolnił?

Przestał próbować i po prostu z niego wyszedł.
Mocą swej świadomej decyzji.

 

Jaki proces zachodzi, gdy się wznosisz, poszerzasz Świadomość i na maksa podnosisz wibracje

Każdą klatkę nakładasz sam-a i sam-a ściągasz.

 

Świadomość to przeciwieństwo kryształu

Każda sytuacja konfliktowa, trudna, bolesna jest takim kryształem – więzi, zahacza, prowokuje, zasysa z ciebie energię. Jest zasłoną dla Twej Świadomości.
Kryształu się nie rozwiąże, nie rozsupła, nie zanalizuje i nie rozbierze na czynniki pierwsze – ego i emocje na to nigdy nie pozwolą.
W krysztale się jest lub nie.
Wychodzi się z niego lub gra dalej w grę o roboczym tytule „ludzkie dramaty”. Jej zasady są z grubsza takie same, jak zasady każdej innej gry.
Grając w chińczyka, nie grasz w warcaby, czy domino. Grając w chińczyka, akceptujesz fakt, że dopóki w niego grasz, obowiązują cię dokładnie te zasady, jakie sprawiają, że gra jest możliwa.
Nie można przenieść się do innej gry, wciąż grając w chińczyka. To się nigdy nie wydarzy. Musisz podjąć decyzję, że kończysz tą grę. Tylko tak możesz zacząć grać w coś innego.

 

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

Dla odmiany zagraj z nami w Jasną Polskę  – zapraszamy do zabawy 🙂

 

 

Kryształy wokół nas – praktyczne przykłady zawężania świadomości

Czytałam ostatnio książkę (nomen omen) „Rzeczy, których nie zabrałem” autorstwa Marcina Wicha.
W trakcie lektury okazało się, że autor jest Żydem. No i jak to bywa z książkami wspominkowymi tego typu, prędzej czy później musi pojawić się mina w grząskim gruncie pt. stosunki polsko-żydowskie w trakcie wojny i po niej. Tu oczywiście także taka się znalazła.
Przyszła do mnie refleksja. Że są sobie dwie strony, mieszkające w jednym kraju od wieków, mówiące tym samym językiem, które uważają siebie za ofiary. I jedna ze stron uważa siebie za ofiarę bardziejszą niż ta druga i próbuje zrobić z tej drugiej ofiary raczej kata, niż równą w swoich cierpieniach ofiarę (nie ma znaczenia, którą nację podstawiasz pod jedną lub drugą stronę – to zdanie dokładnie pokazuje sedno tej gry).
Ten nieszczęsny myślokształt, rozdęty do granic i kradnący energię od obu stron, pływa w naszej wspólnej (nie)świadomości zbiorowej i oprócz całej jego niewiarygodnej syfiastości, ma jeszcze jedną wgraną fabrycznie, nieusuwalną funkcję – mianowicie brak rozwiązania.
Żadna ze stron NIGDY nie przekona się do argumentów strony drugiej. Każda ma za to w zanadrzu jakiś miliard powodów, wskazujących, że to ona ma rację.

 

 

Jaki proces zachodzi, gdy się wznosisz, poszerzasz Świadomość i na maksa podnosisz wibracje

Z perspektywy Ducha tak to mniej więcej wygląda…

 

Kiedy podnosisz wibracje, poszerzasz świadomość, zaczynasz wyraźnie widzieć „kryształy”

Gdy widzisz kryształy – czyli zaczynasz widzieć w jakich klatkach i szufladkach się znajdujesz, poszerzasz swoją Świadomość. Bo stamtąd już tylko krok do decyzji, by z nich wyjść.
Kryształy są faktem i są absolutnie wszędzie. Tkwimy w nich po uszy, nie zdając sobie z nich nawet sprawy.
Ale nie musi tak być.
Konflikt z w.w. książki (jak każdy konflikt etniczny, czy religijny zresztą) doskonale ilustruje pewien uniwersalny, matrixowy program ego, a mianowicie: “konflikt – węzeł gordyjski”, lub “konflikt matnię”, czyli:

konflikt, którego jedyną funkcją jest, by toczyć się w nieskończoność, prowokować, rozdrażniać, nakręcać ego i emocje, tak by zabawa trwała dalej.

 

Jaki proces zachodzi, gdy się wznosisz, poszerzasz Świadomość i na maksa podnosisz wibracje

W 3D ważne, żeby się działo. Cokolwiek – byle była jakaś akcja…

 

Występuje w każdej skali i rzeczywistości. To może być konflikt na linii córka-ojciec, matka-syn, teściowa-synowa, Józek vs Heniek walczący od pokoleń o miedzę, Zagłębie vs Śląsk, Lechia konta Arka, Polska vs reszta świata…. Rozumiesz już?
Tutsi i Hutu, IRA, Katalonia, Palestyna, Iran, Dżihad – krucjaty wszelkiego rodzaju i rozmiaru, toczące się nieprzerwanie na Planecie Ziemia.

 

I teraz puenta.

 

Jak poszerzyć Świadomość “w weekend”?

Jak przestać się bać, wściekać, frustrować – sposób tak prosty, że aż niewiarygodny?

………

Wyjść z konfliktu.
Po prostu z niego wyjść.

 

To nie żart.
Świadomie stanąć obok niego i… przestać się już nim zajmować – czyli tankować go swoją energią.
Przyjąć do wiadomości i zaakceptować fakt, że nigdy się nie „wygra” i nie „zmieni” w nim nikogo, ani niczego oraz nigdy nikogo nie przekona do swego punktu widzenia. – Takie są reguły tej gry.
Że to jest złodziej energii, zaprojektowany przez nas dla nas w trójwymiarze, by bawić się bez końca w dramaty i ekscytację ego.

 

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

Ogłoś się na Jasnej Polsce – robimy tu Polskę 5 wymiaru <3

 

 

Ego potrzebuje dramatów, by czuć, że żyje

Życie człowieka wybierającego doświadczenia trójwymiaru, czyli głęboko uśpionego i zahipnotyzowanego jest… nędzne.
Monthy Pyton śpiewa – life’s a piece of shit, when you look at it…
Rodzisz się, potem uczysz, potem pracujesz, a potem umierasz.
Brak świadomości, brak refleksji, brak otwarcia na różne możliwości, całkowite zaczopowanie czakr, które nie pozwala na sensualne, wielowymiarowe odczuwanie rzeczywistości…
…to wszystko sprawia, że życie jest miałką wegetacją, bardzo wąskim, mdłym doświadczeniem.
I żeby coś POCZUĆ, naprawdę poczuć – żeby się coś działo, żeby nastąpiła w ogóle jakaś akcja… ludzie tworzą sobie w 3D dramaty. One podnoszą poziom kortyzolu i adrenaliny do maksimum, a ich cel jest jeden, chcą poczuć, że żyją i żeby powrót do nędznej egzystencji wydawał się czymś super.
Czyli klasyczny przypadek kozy Icka.

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

Czekamy na Was 🙂 – Jasna Polska powstała dla Wszystkich, którzy chcą dołączyć. Mamy 15 pojemnych kategorii, które obejmują każdy przejaw twórczej ludzkiej działalności.

 

Świadomość = Wolność

Poszerzenie swej świadomości za każdym razem jest wyzwalającym, niosącym ulgę doświadczeniem.

Wyjście z konfliktu nie oznacza poddania się w trójwymiarowym sensie. Że teraz pozwalam, by mi ta druga strona zrobiła krzywdę, bo ja już nie walczę. To jest oczywiście kolejny level dokładnie tej samej gry. Jeśli tak to postrzegasz, to znaczy, że dalej w niej jesteś.
Wyjście z jakiejkolwiek trudnej, zagmatwanej, dramatycznej sytuacji, wywołującej w Tobie wściekłość, poczucie krzywdy, niesprawiedliwości, chęć obrony, chęć ataku, pragnienie zemsty, czy „udowodnienia im” oznacza całkowitą rezygnację z gry i niezajmowanie się nią.
Gruba krecha.
Dosyć. Basta. Koniec imprezy.
Nie wyparcie i nie zaprzeczenie. Tylko świadoma rezygnacja z gry w chińczyka. Odejście od planszy i zajęcie się czymś innym.

 

Kiedy się wznosisz i podnoszą się Twoje wibracje, przestajesz potrzebować gwałtownych, bolesnych uderzeń, by coś poczuć.
Czujesz, że żyjesz bez dramatów i cierpień.
Coraz większa świadomość, daje coraz większą wolność wyboru dostępnych potencjałów.
Wznosisz się, podnosisz wibracje i wokół Ciebie robi się coraz więcej p r z e s t r z e n i

 

A jak masz przestrzeń, możesz zagrać w dużą przyjemniejsze gry:

Wojtek Jurojć – Podróżnik/Pisarz. Organizuje świadome wyjazdy i plany dla Ciebie

pomorskie | Gdańsk
150 PLN
Szczegóły cenowe
Cena zależy od usługi jaką wybierzesz i czy ma być wykonana dla jednej bądź więcej osób. Konsultacji udzielam on line (Skype) i personalnie.

Art-terapeutka Monika Juraszek

Cała Polska | Kędzierzyn Koźle
150 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja skype 120 zł Sesja w gabinecie 150 zł Sesja dla pary (relacje w związkach) 180 zł

Coaching Energetyczny

mazowieckie | Warszawa
150 PLN
Szczegóły cenowe
Coaching Energetyczny - 150PLN (czas trwania ok. 1h) - możliwość także online!

Crystal Arya

pomorskie | Nowy Świat
300 PLN
Szczegóły cenowe
1h 300/ 30min 250. Minimalny czas jednej sesji to 2-3h. Nie prowadzę krótszych sesji. Aby wykonać konieczne minimum pracy w sposób kompleksowy i rzetelny, oraz nauczyć Cię podstaw pracy ze sobą, potrzebujemy wystarczająco dużo czasu. Warunkiem rezerwacji ustalonego terminu jest przedpłata za 2h

Dorota Kraszewska – terapeutka ustawień systemowych, life & business coach

mazowieckie | Warszawa
350 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja indywidualna ustawień systemowych wg Berta Hellingera trwa ok. 2h i kosztuje 350,00 zł udział w Warsztatach Weekendowych z własnym ustawieniem 570,00 zł udział w Akademii Ustawień Systemowych - sześć modułów 5*1500,00 + 2100,00 zł

Droga do siebie poprzez techniki Gurdżijewa, Gwiazdę Magów, Eneagram, …

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
750 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 750 zł CENA POBYTU: wyżywienie 70 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie) noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc
21.03.2019

Galeria Medytacji w Łodzi zaprasza na Medytację dla Pokoju na Świecie

łódzkie | Łódź
Wstęp bezpłatny
Szczegóły cenowe
wstęp wolny
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 18.12.2018 dni
18.12.2018

Jedna godzina relaksu i medytacji w Gdańsku

pomorskie | Gdańsk
Wstęp bezpłatny
Szczegóły cenowe
Wstęp wolny
Wydarzenie odbywa się cykliczne co tydzień
16.12.2018

Katarzyna Hojan – Purity of Energy

Cała Polska | Bydgoszcz
Szczegóły cenowe
W ramach naszej praktyki dopasowujemy jedną z trzech dostępnych terapii do autentycznych potrzeb osób, które się do nas zgłaszają. Po każdej terapii jesteśmy w długotrwałym kontakcie, byś na każdym kroku był bezpieczny. Odległość to dla nas termin umowny.

Kurs medytacji i pozytywnego myślenia w Poznaniu.

wielkopolskie | Poznań
Wstęp bezpłatny
Szczegóły cenowe
Wstęp wolny
Wydarzenie odbywa się cykliczne co tydzień
13.12.2018

 

 

Świadomość oznacza Puścić, Pozwolić, Odpuścić…

Jak wychodzenie z konfliktów objawia się w realu? – Różnie. Czasem okazuje się, że to nie był konflikt-matnia, bo ta druga strona, gdy czuje brak naporu, sama odpuszcza.
Czasem ta druga strona odchodzi z twego życia, bo musi zatankować czyimiś negatywnymi emocjami.
A czasem jest tak, że Ty odchodzisz, bo masz jasność, że nic tu więcej nie zdziałasz, ponad to, co oferują ci reguły i zasady gry w chińczyka.
A Tobie się już nie chce grać w chińczyka.

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy Reklama Jasna Polska nie ma granic, Polonia UK, Polonia Niemcy, Polonia USA, Polonia Norwegia, Polonia Szwecja, Polonia Francja, Polonia Belgia, Polonia Holandia

Jasna Polska nie ma granic. Tu chodzi o intencje i Energię, a ta jest leciutka, jasna i obejmuje cały świat.
Dziękujemy Polonii za odwiedzanie nas. Pamiętajcie, że możecie się także ogłaszać!

 

 

Kiedy się wznosisz i podnoszą się Twoje wibracje wszystkie te tanie zabawki made in Taiwan, te podniety ego, te szufladki, programiki, schemaciki, uprzedzonka pokazują Ci się w całej swej „krasie” – prymitywne i prostackie.
Ten sam prościutki mechanizm, ta sama sprężynka, nakręcająca wciąż te same emocje. To nie dla Ciebie.
Ty masz nową grę. Nie do ogarnięcia dla trójwymiaru.
Ty namierzasz kryształy po to, by z nich wyjść. Wylogowujesz się z kolejnych placów zabaw, gdzie wszystko kręci się wiecznie w kółko. Patrzysz, jak robi się wokół Ciebie coraz więcej miejsca.
Na wolność, na kreację, na świadomość ja jestem.
Bo czujesz w głębi serca, że teraz to jest dla Ciebie najlepsza zabawa.
Aho <3

Podoba Ci się ten blog? Prosimy - wesprzyj jego rozwój. Wpłacając nawet drobną kwotę na konto Fundacji My, wspierasz Jasną Polskę, której oddajemy całe nasze serce i czas. Dziękujemy, Aga i Adrian

 

Kto mi powie,co się jeszcze może stać?

WSZYSTKO się może zdarzyć…

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

 

Liczba odwiedzin: 4972
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Wacław
  | Odpowiedz

  Podniesienie świadomości na pewno jest konieczne – w wielu przypadkach zaprzestanie “gry w chińczyka” jest skuteczne. Czy nie jest to jednak pewna forma ucieczki ? Po prostu wychodzimy. Ale gdzie mieli wyjść np Tutsi ? Nie zawsze da się po prostu “wyjść” ( nie wykluczam , że mam na to za mało wyobraźni 🙂 ). Wyższa szkoła jazdy to nie poprzestanie na wyjściu z “gry w chińczyka” ale również skuteczne zaproszenie drugiej strony do wspólnego tańca i zabawy. To też wymaga podniesienia świadomości. Jako miłośnik idei Marshalla B. Rosenberga wierzę, że jest to możliwe. Jeśli potrafił pogodzić dwa wybijające się plemiona gdzie ilość ofiar osiągała 25% populacji lub sprawił, że grupa Serbów i grupa Chorwatów po trzech dniach potrafiły się wspólnie bawić to wszystko jest możliwe. Nie twierdzę, że to jest łatwe ale na pewno warte zachodu. Polecam książkę ” Porozumienie bez przemocy- o języku życia”. Jej czytanie naprawdę podnosi wibracje.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję za komentarz 🙂 Tak, sprawa jest oczywiście złożona i nie ma zero-jedynkowych rozwiązań. Tak jak napisałam: “Jak wychodzenie z konfliktów objawia się w realu? – Różnie. Czasem okazuje się, że to nie był konflikt-matnia, bo ta druga strona, gdy czuje brak naporu, sama odpuszcza”.
   Ale jest różnie. Nie zawsze druga strona chce się dać zaprosić do wspólnego tańca…

   Natomiast nie o sposobach na rozwiązanie konfliktu chodziło mi w tym tekście, lecz o umiejętność rozpoznawania mechanizmów, których celem jest prowokowanie najtrudniejszych emocji, by karmić się naszą energią, osłabiać nas i zawężać naszą świadomość.
   I że w pewnym momencie widać coraz więcej i coraz wyraźniej i… coraz łatwiej z tego wyjść.

   Oczywiście Tutsi i Hutu byli w innej energii, ale to jest temat na zupełnie nowy tekst – tekst o tym, czego pragnie doświadczać i co kreuje zbiorowa (nie)świadomość, zmanipulowana i zanieczyszczona przez … Gdzieś czytałam, że Trzeci Świat to m.in. poligon doświadczalny młodych Dusz, które pragną doświadczyć materii w całej jej bezwzględności. A zatem tam poszerzanie świadomości nabiera innego znaczenia.

   Niemniej, mechanizm i jego intencja pozostaje ta sama – drenowanie nas z energii i hamowanie naszego wzrastania jak tylko się da. Ale gdy podnosisz wibracje i poszerza się Twoja świadomość pewne rzeczy odpadają same, lub dużo łatwiej z nich zrezygnować. Ego i Duch potrzebują wtedy innych doświadczeń. Przynajmniej ja tak to odbieram 🙂

 2. Wacław
  | Odpowiedz

  Zgadza się. Mój komentarz był ciut bardziej przyziemny. Jedno zdanie bym nieco rozbudował . Cytuję :
  “I że w pewnym momencie widać coraz więcej i coraz wyraźniej i… coraz łatwiej z tego wyjść” albo w pełni świadomie zostać i zmienić sytuację.

 3. Misio
  | Odpowiedz

  Zastanawiam się, dlaczego przedstawiasz kryształy jako coś negatywnego. Do tej pory czytałam o nich raczej pozytywne rzeczy. Wiele osób pracuje z kryształami po to, żeby poszerzyć świadomość.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   To metafora, wskazująca na uwięzienie w pewnej zamkniętej, oddzielnej całości. Wynika z pierwszego akapitu w tekście. I nie ma nic wspólnego z pracą z kamieniami szlachetnymi.

Dodaj komentarz

Partnerzy