Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem. Tekst także dla mężczyzn.


Patriarchat jaki jest każdy widzi. To co zrobił z mężczyznami z grubsza wiadomo. A czy wiesz, jakie ciemne aspekty żeńskiej energii wydobył na powierzchnię?

To nie jest tekst tylko dla kobiet. Wiedza o kobiecym cieniu jest tak samo potrzebna świadomym mężczyznom, jak i kobietom, ponieważ pozwala zrozumieć dynamikę relacji damsko-męskich oraz świadomie wybierać, czy nadal chcesz w to grać, czy już nie…

 

Jasna Polska, zdrowie, medycyna naturalna, tantra, medytacja, ezoteryka, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, kupie sprzedam, swiadomi przedsiebiorcy, etyczne polskie firmy, nieruchomosci, duchowa spolecznosc, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, szkoła demokratyczna, leśne przedszkole, slowianie, rekodzielo, ksiazki

Ogłoś się i skorzystaj – dowiedz się więcej

 

Kiedyś, jeszcze w mojej trójwymiarowej pracy, miałam okazję obserwować w kobiecym zespole modelowe odgrywanie ról z wachlarza negatywnej kobiecości, które tak trafnie scharakteryzowała Shakti Malan w książce „Seksualne przebudzenie kobiet”.
To był czas, kiedy intensywnie pracowałam z tą książką i ze swoją kobiecością, więc zobaczenie na własne oczy ciemnych aspektów żeńskiej energii we wszelkich jej przejawach, było… fascynujące i zapewne nieprzypadkowe.
Oto one:

 

Unia Kobiet – negatywna kobiecość nr 1

Cień kobiecości jest rezultatem wstydu i wycofania, które wynikają ze strachu związanego z zaakceptowaniem pełni kobiecej mocy w obszarze seksualności.

Wszystkie cytaty w tekście pochodzą z książki dr Shakti Malan „Seksualne przebudzenie kobiet”

 

Ten cień znany jest stosunkowo najmniej, a przecież każda kobieta doświadczyła go i wyprodukowała setki tysięcy razy.
O co chodzi?
O ocenę i krytykę ze strony innych kobiet.
Gdy wyglądasz „zbyt wyzywająco”.
Gdy podobasz się zbyt wielu mężczyznom.
Gdy odnosisz sukces.
Gdy dobrze Ci się powodzi.
Czy kiedykolwiek złapałaś się na myśleniu podobnym do tego: „Ale nogi… super… i wyglądają wystrzałowo w tych rajstopach… A twarz? Poczekam aż babka się odwróci… No nie, totalny koszmar. Co za ulga!”
O czym to jest? O największym zagrożeniu, czyli seksualnej atrakcyjności drugiej kobiety względem tych, którzy rozdają karty i decydują o być lub nie być swoich żon, kochanek, czy córek, czyli mężczyzn.
Lucyna Ćwierczakiewiczowa zaledwie w wieku 20 lat odkryła, że „światem rządzą mężczyźni, a mężczyznami dziwki”.

 

Czytaj więcej: Lucyna Ćwierczakiewiczowa – niesforna superstar, czyli kobieta wielowymiarowa

 

To oczywiście brutalne uproszczenie, ale z grubsza wyjaśnia o co chodzi w unii kobiet – o strach.
I walkę o przetrwanie.
Zaszyty głęboko w pamięci komórkowej strach, połączony z wewnętrznym imperatywem zadbania o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci.

 

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

Takie bardzo smutne “coś” stoi na wylotówce Gdańska jako wabik stacji benzynowej (fot. Ra/Jasna Polska)

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

Nie wiem nawet, jak to skomentować… Najwyraźniej właściciel stacji uznał to zjawisko za kuszący przykład atrakcyjnej, seksownej kobiety (fot. Ra/Jasna Polska)

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

Przerażająca walkiria po przejściach, z galopującą depresją wymalowaną na twarzy, broni patriarchalnych wyobrażeń o kobiecie i walczy o życie (fot. Ra/Jasna Polska)

 

W przeciągu 5000 lat patriarchatu mężczyźni – dysponenci władzy i pieniędzy – wielokrotnie wymieniali kobiety, jakby te były przedmiotami użytkowymi.
W nie tak całkiem odległych czasach, dla większości z nich oznaczało to wygraną lub przegraną całego życia. Zabranie lub ofiarowanie bezpieczeństwa fizycznego, ekonomicznego, społecznego (stygmat samotnej kobiety, to przecież wykluczenie). Że nie wspomnę o bezpieczeństwie i zapewnieniu warunków do życia dla ich dzieci.
A zatem do niedawna przetrwanie kobiety zależało od tego, czy miała męskiego opiekuna, czy też nie. Inna, bardziej atrakcyjna seksualnie kobieta mogła tego opiekuna odebrać.
Co zatem należało robić? – Atakować w taki sposób, w jaki kobiety mają w zwyczaju: deprecjonując, szkalując, osądzając, krytykując. A wszystko po to, by powstrzymywać i blokować przepływ energii seksualny „tej drugiej”.
Podświadomie, w obronie siebie samej, ale i – uwaga – w imieniu społeczeństwa, jego norm, zasad i wartości.
Dlaczego? – Ponieważ unia kobiet to archetyp, który wspiera trójwymiarową dynamikę władzy mężczyzn oraz dualność.
Po co to robi?
Nie mogąc otwarcie przeciwstawić się dominacji mężczyzn, unia kobiet zaadoptowała zasady panujące w patriarchacie i zaczęła je po swojemu rozgrywać. Ponieważ w tym systemie kobiety muszą być pożądane przez mężczyzn – bo to stanowi gwarant ich przetrwania i sukcesu społecznego, zrobią wszystko, by osiągnąć patriarchalny ideał: piękności, doskonałej gospodyni, perfekcyjnej matki i żony.
W ten sposób unia kobiet wspiera męską dominację i tradycyjne role społeczne kobiet (=„pierze, szyje i gotuje, daje d…, recytuje”) oraz mężczyzn (=„obdarzonych intelektem władców świata”).

 

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

 

Gdy, jako kobiety, oceniamy krytycznie inne kobiety, łatwiej nam poczuć się bezpiecznie. Zminimalizować potencjalne niebezpieczeństwo (“spójrz kochanie, jakie ona ma krzywe nogi”).
Możemy także poczuć „świętą satysfakcję”, stając po stronie pełnej zakłamania pruderii trójwymiaru i jego religijnych i społecznych zakazów. Także w ten sposób udowadniamy partnerowi swoją wartość i przydatność – jako osoby przestrzegającej zasad. Cóż tego, że on je wszystkie łamie? – Podwójne standardy dla kobiet i mężczyzn to przecież klasyka.

 

Co jeszcze robi unia kobiet? Inicjuje, narzuca, steruje i monitoruje zachowania kobiet, tak aby były one akceptowalne z punktu widzenia patriarchatu.
Interesujące w dynamice dualności jest to, że w pewnych warunkach i w pewnym wieku kobieta może być dziwką lub uwodzicielką. W okresie kiedy społeczeństwo oczekuje od niej, by znalazła partnera, unia kobiet akceptuje fakt, że będzie się ona zachowywała uwodzicielsko lub kusząco.
Tak jak matrix stworzył wewnętrzne mechanizmy (programy), dzięki którym ludzie sami go podtrzymują, a nawet zażarcie bronią, tak kobiety stworzyły w obrębie swojej płci unię kobiet, która jest pierwszym cenzorem, oskarżycielem i sędzią, a nawet katem.

 

Czytaj więcej: Uważaj! To nie Twoje myśli ! 10 meta – programów matrixu, które non-stop miesza nam w głowie

 

Po to by stopień samokontroli był jak najwyższy, a wolność bycia sobą i przejawiania swej kobiecej mocy maksymalnie ograniczona.

 

Jasna Polska to ośrodki i centra rozwoju osobistego, gabinet masażu, studio jogi, sklep online ze zdrową żywnością, bio warzywniak, wydawnictwo, gród Słowian, szkoła demokratyczna, leśne przedszkole, media alternatywne, rękodzieło, pracownia artystyczna

OK, ostatnio newsletter wysyłamy co 2 tygodnie :), ale poza tym – wszystko się zgadza. Dodaj swoje ogłoszenie!

 

Dziewica – negatywna kobiecość nr 2

Patriarchat wykreował dwa proste (prostackie) modele, w obrębie których kręcą się kobiety. Dziewica albo dziwka. Święta lub ladacznica.
Z tego punktu widzenia kobieta może odgrywać w społeczeństwie albo jedną, albo drugą rolę. Trzecia opcja nie istnieje.
Bardzo długo byłam skompresowana seksualnie przez purytańskie wychowanie. Siłą rzeczy, odgrywałam więc „dziewicę”. Potem, na studiach, wpadłam w drugi schemat i wypróbowałam rolę „dziwki” – uwodzicielki. Dopiero wiele lat później, po ogromnej ilości pracy własnej, zdałam sobie sprawę, jak ograniczające, schematyczne i obraźliwe dla świadomej kobiety są te role.
Bycie seksualną nie oznacza robienia z siebie apetycznego kawała mięsa do zerżnięcia (pardon) – a jest to model lansowany przez wszystkie seksbomby i inne kardashianki oraz media społecznościowe.
A bycie kimś innym, kimś więcej, niż “seksualną”, nie oznacza bycia dzieckiem, czy aseksualną żoną lub „starą panną” (pardon podwójne – cóż to za ohydne, nieaktualne określenie).

 

Bycie świadomą kobietą to coś znacznie, znacznie, znacznie więcej…
To płynne łączenie w sobie wszelkich możliwych aspektów i przeciwstawnych energii (my kobiety jesteśmy w tym świetne z natury) z wdziękiem oraz mocą pór roku oraz całego bogactwa odcieni, które ze sobą niosą.
To bycie Wiosną, Latem, Jesienią i Zimą i wszystkimi 5 żywiołami jednocześnie w jeden dzień, albo w godzinę, albo w 5 minut…
Taka jest właśnie natura kobiecej seksualności – kiedy otwieramy swoje jestestwo na jej pełnię, tym samym otwieramy się na przepływ Istnienia. Stajemy się gotowe na przyjmowanie Istnienia jako takiego. Wchodzimy w strumień Istnienia i stajemy się jednością ze wszystkim co jest.

Kategoria Miłość, Seksualność, Kobiecość, Męskość:

Alchemia Czucia w Łodzi

łódzkie | Łódź
140 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 140 zł. Dla stałych uczestników: 300 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 18.06.2019 dni
18.06.2019

Alchemia Czucia w Olsztynie

warmińsko-mazurskie | Olsztyn
140 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 140 zł. Dla stałych uczestników: 300 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 11.06.2019 dni
11.06.2019

Alchemia Czucia w Warszawie

mazowieckie | Warszawa
170 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 170 zł. Dla stałych uczestników: 360 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 08.06.2019 dni
08.06.2019

Bali – Wyspa Uzdrowicieli – medytacja w podróży październik, listopad,

Azja | Bali
Szczegóły cenowe
INFORMACJE PRAKTYCZNE I CENY Na cenę składa się: pakiet pobytowy + dodatkowo płatne atrakcje + bilet na samolot we własnym zakresie PAKIET POBYTOWY, CENA 1600 EURO

Biała Tara: Moc Miłości

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1600 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 1600 zł + koszt pobytu i wyżywienia CENA POBYTU: wyżywienie 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) Noclegi – w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc;ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe(nie ma możliwości rezygnacji z posiłków
28.07.2019

Biała Tara: Moc Miłości. Tantra dla kobiet – Ścieżka Przebudzonej Kobiecości

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1600 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU • 1600 zł + koszty pobytu i wyżywienia CENA POBYTU • Wyżywienie: 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) • Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
28.07.2019

Ceremonia Kobiecości “Jej Portret”

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
850 pln (bez obiadu, z przekąskami i niespodzianką ? 150 pln bezzwrotnej zaliczki + 700 pln gotówką do 31 lipca 2019 r. (ustalenia indywidualne)
16.08.2019

Ciało. Kobiecość. Seksualność. Powrót do pełni życia.

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
2350 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 2350 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia EARLY BIRD: 2200 zł przy wpłacie zaliczki do 31 marca (2350 zł po 1 kwietnia) + koszty zakwaterowania i wyżywienia CENA POBYTU: wyżywienie 75 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł
08.07.2019

Dar Życia i Moc Kreacji – transformacyjny warsztat dla przyszłych Mam

wielkopolskie | Dzierżążno Małe
2500 PLN
Szczegóły cenowe
Warsztat-odosobnienie składa się z dwóch części, każda część kosztuje 1250 zł (z zakwaterowaniem i produktami spożywczymi - gotujemy wspólnie).
25.05.2019

Intensywny warsztat dla mężczyzn: Ogień Przebudzonej Męskości.

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1200 PLN
Szczegóły cenowe
• 1200 zł + koszty pobytu i wyżywienia • 1100 zł - cena Early Bird przy wpłacie zaliczki do 15 Marca 2019, + koszt pobytu i wyżywienia • Wyżywienie: 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) • Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety
29.05.2019

Klucze Partnerstwa – korekta wzorców relacji

zachodniopomorskie | Szczecin
499 PLN
Szczegóły cenowe
499 przy wpłacie do dnia 331.05.2019 599 przy wpłacie od 1.05.2019 Bezzwrotna zaliczka w kwocie 200 zł
08.06.2019

Kobiecość w pełni – Święta Żeńskość. Jak obudzić w sobie Boginię? Marek Taran

dolnośląskie | Wrocław
180 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt udziału w zajęciach zwieńczonych przecudną medytacją - wewnętrzną podróżą wynosi 180 zł. Zapewniamy przerwy kawowe i słodki poczęstunek ?
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 26.05.2019 dni
26.05.2019

Masażystka, Instruktorka Improwizacji Tańca Dorota Komasa

śląskie | Katowice, Chorzów, Warszawa
200 PLN
Szczegóły cenowe
Masaż Lomi Lomi Nui 1,5-2h 180-200zł Sesje indywidualne 1 - 1,5h - 150 zł Warsztaty Tańca Naturalnego od 35-60 zł (1,5-2h) Warsztaty wyjazdowe - szczegóły na stronie Światło Pełni Dorota Komasa na Facebooku

Mężczyzna Ekstatyczny

podlaskie | Suwałki
1390 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: - 900 zł (bez kosztów pobytu) lub: - 700 zł (bez kosztów pobytu) jeśli dokonasz zgłoszenia i wpłaty zaliczki do 14 czerwca. Dla stałych uczestników "Wspólnota Mężczyzn" obowiązuje niższa cena. CENA POBYTU: 690 zł (płatne osobno na miejscu).
04.08.2019

Miłość i Wolność Alchemia Tantry. 7-dniowy intensywny warsztat, (Nowe Kawkowo)

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1990 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU • 1990 zł + koszty pobytu i wyżywienia EARLY BIRDS: • 1750 zł przy wpłacie zaliczki do 30 marca 2019 • 1850 zł przy wpłacie zaliczki do 31 maja 2019 • 1990 zł po 1 czerwca 2019 RABAT: • Dla osób biorących udział w poprzednim warsztacie Miłość i Wolność ANANDY w Polsce: 50 % zniżki !
08.07.2019

NOWA GRUPA! Szkoła Tantry – XIV Formacja Psychodynamiki Relacji i Kom… sp. 1

dolnośląskie | Stronie Śląskie
1290 PLN
Szczegóły cenowe
1290 zł za os. / 1230 zł za os. w parze, plus koszty pobytu 110 – 120 zł za dobę Przy wpłacie zaliczki 390 zł do 2.05.2019 otrzymasz 100 zł znizki
02.06.2019

Obudź w Sobie Boskość

łódzkie | Łódź
220 PLN
Szczegóły cenowe
Jeśli cena jest dla Ciebie blokadą, a czujesz, że to warsztat dla Ciebie napisz do mnie. Mamy dużo pracy w fundacji. Na pewno przyda się Twoja pomoc.
01.06.2019

 

Wracając do roli dziewicy… Shakti Malan podzieliła ją na 4 podkategorie:
– Niewinna dziewczyna
– Księżniczka czekająca na wybawienie
– Cnotliwa madonna
– Stara panna przekonana o własnej słuszności

 

Zacznijmy od tego, że częścią wspólną każdej z tych ról jest strach przed byciem „nieprzyzwoitą”, czyli seksualną i wolną. Pod tym strachem tkwi przekonanie, że seksualność deprawuje.
Wynika to z faktu, że wokół tematu utraty dziewictwa przez tysiące lat nagromadziło się ogromnie dużo niejasności, strachu, traumy oraz presji.
To oczywiście wzmaga tylko blokady dla swobodnego przepływu energii seksualnej.

A wszystko to jest na rękę systemowi, który nie chce, by ludzie uwalniali swą energię kundalini, bo ta, będąc energią kreacji, wolności i osobistej mocy, sprawia, że system przestaje być im potrzebny.

 

Czytaj więcej o miłości i seksualności na Jasnej Polsce!

 

Zwróć uwagę, jak bardzo w naszej kulturze, uwypuklany jest ślub i jak bardzo nadmuchiwana bańka oczekiwań z nim związanych. Księżniczka – dziewica to kobieta odgrywająca rolę ubezwłasnowolnionej ofiary, która przechodzi z rąk pierwszego właściciela (ojciec) w drugie (mąż). Zaspokaja w ten sposób także męskie ego księcia – związane z podbojem i zwycięstwem.

 

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

“Niewinna dziewczyna”

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

“Księżniczka czekająca na wybawienie”

 

Dziewictwo, będąc skrajnym przejawem uprzedmiotowienia kobiet (gdyż czyni z niej przede wszystkim seksualny towar – używany bądź nie), jest przez to bardzo ważne dla patriarchatu.
Tak ważne, że nawet Maria nie utraciła go, zachodząc w ciążę.
Tak istotne, że wielu zakątkach globu nadal można stracić życie za jego brak (np. islamscy fundamentaliści kamieniują lub palą kobiety na stosie).
Toteż utrata dziewictwa jest wciąż w naszej (nie)świadomości zbiorowej źródłem lęku dla kobiet.
Gdy to się jednak wreszcie wydarzy, wiele kobiet szybko wchodzi w rolę cnotliwej madonny, czyli przykładnej żony, spełniającej swój małżeński obowiązek bez żadnej przyjemności.
Dlaczego? – Ponieważ zablokowały w sobie energię seksualną tak bardzo, że teraz nawet seks jest dla nich aseksualny. Będąc idealną matką, żoną i gospodynią domową, kobieta w tej roli traktuje swą seksualność jako zło konieczne:
Małżeństwo jest ceną, którą mężczyzna płaci za seks; seks jest ceną, którą kobieta płaci za małżeństwo.

 

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

“Cnotliwa madonna”

 

Rola cnotliwej madonny (jak zresztą każda inna) jest pułapką.
Patriarchat, budując swoje postrzeganie kobiet na prymitywnym rozróżnieniu „święta – ladacznica” nie daje szansy kobiecie być tym, kim ona jest naprawdę – jednym i drugim oraz stoma tysiącami innych energii jednocześnie.

 

„Stara panna” to cień kobiecości, który przekuwa swe poświęcenie w gorzkie i zimne przekonanie o własnej słuszności. Stara panna to niekoniecznie kobieta, która nie wyszła za mąż:
Paradoksalnie, przekonane o własnej słuszności stare panny można odnaleźć również w małżeństwach. Ile współczesnych, zamężnych kobiet jest nieszczęśliwych i samotnych? Nierzadko traktują one swoje cierpienie jako poświęcenie w imię potrzeb dzieci, małżeństwa, czy społeczności.
Każdy z nas zna przynajmniej jedną taką kobietę – zgorzkniałą i bez życia, sztywną i bezwzględną w swych ocenach, która całą swą kobiecość zamieniła na stanie na straży zasad patriarchatu. Unia kobiet pełna jest takich delikwentek.
Przykładem energii „starej panny” jest moja sąsiadka, wdowa z dwojgiem dorosłych dzieci. Słuchaczka radia maryja, gorliwa katoliczka paląca 40 papierosów dziennie, często zaczepiała mnie na pogawędkę, zawsze kończąc ją frazą„wszystkiego dobrego”.
Aż kiedyś nadszedł czas na taką oto rozmowę:
– A gdzie pani mąż, dawno nie widziałam?
– Nie mieszka już ze mną, rozstajemy się.
– Rozstajecie się??? W takim razie już nigdy więcej nie będę pani życzyć nic dobrego!!!
I na tym mogłaby się skończyć ta historia, gdyby nie fakt, że starsza pani, udając że nie widzi mnie na korytarzu, niezmiennie rozpływała się w uśmiechach, achach i ochach zarówno na widok mego byłego męża (wpadał z wizytą), jak i obecnego partnera.
Robi to do dziś, na mnie patrząc z nieukrywaną pogardą. To niby drobnostka, ale podwójny standard w wykonaniu innej kobiety, jest jak nóż w plecy.

 

Olać stary. paskudny system… My robimy swoje – DOŁĄCZ DO JASNEJ POLSKI <3

Jasna Polska, czyli zdrowie, homeopatia, refleksologia, ajurweda, medycyna chinska, medycyna aletrnatywna, swiadomi lekarze, uzdrowiciele, bioterapeuci, zielarze, uzdrowiciele, chiropraktyka, biorezonans, naturoterpaia, masaze

 

Dziwka

W rzeczywistości patriarchatu, w której niemożliwa do pokonania przepaść dzieli dziewicę od dziwki, czyli to co święte od tego, co seksualne, kobiety są smutnymi, tylko w połowie ukształtowanymi istotami.
Dziwka to kobieta, która „obnosi” swoją seksualność, wymienia ją za coś lub sprzedaje.
Shakti Malan także i tu wyodrębniła 3 podkategorie. Przyjrzyjmy się zatem tej energii:

 

Kupiec
Kupiec to prostytutka w sensie dosłownym – kobieta najniżej na drabinie społecznej, wzgardzona na równi przez kobiety i mężczyzn.
Ale nie tylko. To także prostytutka zakamuflowana.
Co takiego projektujemy na prostytutki? Jakie wyparte informacje na temat nas samych ujawniają nasze sądy o nich?
Odpowiedź jest dość oczywista – my też dokonujemy podobnej wymiany handlowej (…) w ramach konsensusu społecznego.
Najbardziej zdeterminowane prostytutki spotkać można w małżeństwie (…). Kobiety trwają w małżeństwach, w których powoli umierają, ponieważ nie potrafią wyobrazić sobie życia bez luksusów.
Cnotliwe madonny również są prowadzącymi wymianę handlową dziwkami. Madonna i dziwka to awers i rewers tej samej monety.
Co najsmutniejsze, mało która kobieta chce być prostytutką. Dojmująca większość prostytutek stała się nimi ze względu na jakieś niezwykle trudne doświadczenia i życiowe sytuacje, wynikające z biedy i upodlenia.
A mimo to, społeczeństwo nie stwarza żadnych systemowych rozwiązań, które pozwoliłoby tym kobietom na inne życie, gardzi nimi całkowicie i jednocześnie chętnie korzysta z ich usług. Najniższa kasta pogardzanych kobiet wszystkim jest na rękę. Oto kolejne dojmujące lustro dla trójwymiaru…

 

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

“Kupiec”

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

 

Femme fatale
To uwodzicielka i kusicielka, która zwabia mężczyzn w sidła pożądania. A potem z tego miejsca – negatywnie realizowanej energii drugiej czakry – steruje nimi, manipuluje ich i wykorzystuje.
Jej najskuteczniejsza broń to umiejętność przedstawiania siebie jako przedmiotu pożądania, który pozostaje poza zasięgiem.
Bawiąc się w gonienie króliczka, femme fatale sprawuje nad mężczyzną nieustanną kontrolę.
Spytasz zatem, jaki jest cel tej gry?
Taki sam, jak każdej innej – walka o energię. Kobieta, która nieustannie uwodzi, robi to po to, by utrzymać uwagę otoczenia na sobie.
W ten sposób wypełnia czarną dziurę braku miłości do siebie. Wciąż od nowa potrzebuje potwierdzeń ze strony innych, że jest coś warta.

 

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

“Femme fatale”

 

O walkach o energię w trójwymiarowych relacjach dowiesz się wszystkiego z krótkiego cyklu na temat 4 scenariuszy kontroli, które wszyscy odgrywamy, by poczuć się lepiej.

 

Substytut
Niektórym mężczyznom brak w związkach intymności lub ciepła. Inni ożenili się z kobietami, które nie potrafią lub nie chcą czerpać przyjemności i radości z seksu. Jeszcze inni nie potrafią okazywać czułości i wchodzić w relacje intymne (…)
Dla kobiety rola substytutu może być niezwykle pociągająca, ponieważ będąc nim, nie jest sobą. Jest zupełnie „inną kobietą”. Istnieje w przestrzeni świtu i zmierzchu, ulotna i nierzeczywista, a spotkania z nią utrzymywane są w głębokim sekrecie. Dzięki temu cieszy się niezwykłą swobodą i wolnością w kontrolującym świecie patriarchatu.
Oczywiście, owa swoboda i wolność są złudne, gdyż kobieta-substytut gra w walkę o energię z identycznym zaangażowaniem, jak reszta. Jej rola jest mieszanką ckliwego zaangażowania dziewicy (tęsknoty, smsy, egzaltacje) i strachu przed zaangażowaniem.

 

Najsmutniejszym aspektem archetypu substytutu jest to, że kobieta nie potrafi sobie okazać zaangażowania. Działa pod wpływem własnych impulsów i zachcianek innych. Udaje, że ma wysoką samoocenę, ale jest tylko cieniem samej siebie.

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

“Substytut”

 

 

Transformacja cienia – skoro to mam, to co z tym teraz zrobić?

Shakti Malan pięknie opisuje jakości, które stoją po drugiej stronie cienia kobiecości.
Ponieważ ten artykuł jest już wystarczająco długi, powiem tylko to:

Kobiety potrafią być dla siebie nieskończonym źródłem wsparcia i wzmocnienia.

Dlatego – transformacją cienia unii kobiet jest zgromadzenie kobiecej starszyzny oraz siostrzeństwo.
Transformacją cienia dziewicy jest czysta obecność – satori, czyli całkowite zanurzenie w chwili.
Transformacją cienia dziwki jest świadoma seksualność.
Energia Dakini.
Hieros gamos, czyli połączenie Animy i Animusa.

 

Czytaj więcej: Bratnia Dusza, Anima i Animus, 3 poduszki? – Jak poprawić relacje w związku lub znaleźć miłość – Tantryczne ćwiczenie praktyczne

 

Transformacją każdego z tych cieni jest głębokie zrozumienie w Twym kobiecym sercu, że Twoja wartość nie zależy od tego, czy inni cię pragną, czy też nie.

 

Cień kobiecości – dziewica, dziwka, unia kobiet. Ciemne aspekty żeńskiej energii, które czas pożegnać wraz z patriarchatem

 

 

Być może jesteś ciekawa-y, co stało się z owym kobiecym zespołem, który tak wiele mnie nauczył?
Cóż, ich szefowa – świadoma kobieta – przyszła po radę, co ma zrobić z zabójczym koktajlem masek i rywalizacji, uwodzenia i manipulacji.
Wtedy wręczyłam dziewczynom kserówki z powyższą charakterystyką i… to był koniec… Żadna z nich nigdy nie wróciła do rozmowy na ten temat, za to od osób trzecich dowiedziałam się, że obszernie skomentowały tekst Shakti Malan, jako niezrozumiałą, nieprzystającą do niczego piramidalną bzdurę. A mój poziom inteligencji oceniły na ujemny. Delikatnie mówiąc.

 

Potęga wyparcia… Fascynująca energia… Potrafi zdetonować każdą szansę na przebłysk autorefleksji…
Dlatego, droga kobieto, jeśli jesteś w stanie odnaleźć w którymś z opisów siebie, to wielkie gratulacje. Wyparcie jest największym sprzymierzeńcem ego. Prawda o sobie zaś – największym sprzymierzeńcem świadomości.
Oczywiście, że to masz. Każda z nas to ma. Jedyne co trzeba zrobić – to przetransformować swój cień poprzez uświadomienie go w sobie i akceptację, że to też Ty.

 

Sprawdź niezwykłe MIEJSCA na Jasnej Polsce

“SALANTRUM” Marek Nagraba, Groty Solne, Wyroby z Soli

małopolskie | Kraków, Wieliczka
Szczegóły cenowe
ceny konkurencyjne, wykonanie grot z soli - ceny do negocjacji, lampa solna mała (waga) 20-100 pln , świecznik 10 pln, mydło solne 7 pln

bTi Studio Fizykoterapia Inteligentna Odnowa Bio BEMER (urządzenie medyczne)

wielkopolskie | Bolechowo-Osiedle, Murowana Goślnia ,Czerwonak,Koziegłowy
Dobierana indywidualnie od 60 zł PLN
Szczegóły cenowe
Dla osób z Polski i zagranicy istnieje możliwość rezerwacji noclegu w 3 Hotelach w niewielkiej odległości lub w Pałacu Biedrusko (więcej inf. tel. +48511633702)

CUD Grochów – Studio Rozwoju i Edukacji

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
Wszystkie szczegóły cenowe znajdziesz na naszej stronie www: https://cudgrochow.pl/cennik/

Dobro Krasków

dolnośląskie | Krasków
Szczegóły cenowe
Dla grup warsztatowych cena za pokój 2 - osobowy już od 200 zł / doba! Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu ?

Dolina Dźwięku – Dom Gościnny Kołobrzeg

zachodniopomorskie | Kołobrzeg
od 230zł/apartament PLN
Szczegóły cenowe
Apartament Rytm Serca dla max 5 osób: - 2 sypialnie z dwoma podwójnymi łóżkami, opcja dostawka od 230zł do 260zł Apartament Szelest Skrzydeł na piętrze dla max 7osób: - 3 sypialnie i duża przestrzeń wspólna od 320 zł do 350zł Cały Dom Dolina Dźwięku dla max 13 osób od 500zł do 700zł

Dolina Harmonii

dolnośląskie | Kopaniec
60 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt pobytu za noc dla 1 osoby w domu gościnnym Doliny Harmonii to 60 zł. Koszt wynajęcia Leśnego Domku Izerskiego to 250 zł. Koszt wyżywienia wegetariańskiego/ wegańskiego (śniadanie, obiad, kolacja ) to 70 zł od osoby.

Eko Chata Sweet Home

śląskie | Ustroń
75 PLN
Szczegóły cenowe
Pokój dwuosobowy 150PLN Pokój rodzinny 300PLN

ENDORFIA floating

pomorskie | Gdańsk
120 PLN
Szczegóły cenowe
sesja standard 60 min - 120 zł, pakiety/karnety 3x60min - 330 zł, 5x60 min - 500 zł, 10x60 min - 900 zł

Fizykalna Terapia Naczyniowa -Kontuzje-urazy-zwyrodnienia -poprawa mikrokrążenia

wielkopolskie | Poznań , Czerwoank , Suchy Las, Murowana Goślina,Bolechowo-Osiedle ul.Graniczna 1 62-005
Szczegóły cenowe
Terapie stacjonarne (najnowszy model 2019) rezerwacje telefoniczne Testowanie przed zakupem rezerwacja telefoniczna (wypożyczenie systemu) obsługa cały kraj min okres 4 tygodnie max 8 tygodni (model 2019)

Float Lubin FLOATING

dolnośląskie | Lubin
70 PLN
Szczegóły cenowe
40 minutowa sesja 70 pln 60 minutowa sesja 100 pln 90 minutowa sesja 130 pln sesja dla dwojga 60 minut 150 pln

Gościniec Amon pod Piramidą: Polski Ałtaj-Numer 1 w Polsce pod względem ekologi

małopolskie | Szczawnica - Jaworki
Szczegóły cenowe
Ośrodek jest atrakcyjnie położony, pod zboczem góry w bezpośrednim sąsiedztwie z Pienińskim Parkiem Krajobrazowym. Dysponujemy miejscami noclegowymi, salą wykładową. Sala wykładowa mieści się w Piramidzie. Oferujemy idealne warunki do organizacji szkoleń, prezentacji, kursów, imprez integracyjnych it

Koci Zakątek – miejsce ciszy i spokoju Wynajem

pomorskie | Starżno
50 PLN
Szczegóły cenowe
50 zł od osoby/1 dzień 70 zł 2 osoby/ 1 dzień 100 zł 3 osoby/ 1 dzień

 

Wspominałam już kiedyś, że patriarchat był interesujący dla Dusz jako doświadczenie skrajnego indywidualizmu i oddzielenia. Poniekąd konieczny, by wyjść z plemiennego, bardzo wspólnotowego matriarchatu.
I że teraz wchodzimy w Epokę Serca, która harmonijnie łączy męskie i żeńskie w zupełnie nową jakość.
Czytaj więcej: Po co był patriarchat i jaką krzywdę wyrządził kobietom i mężczyznom (tak – mężczyznom również!)

 

To jest praca zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wszyscy mamy stare programy, grające te same zdarte płyty.
Jedyne, co naprawdę działa to umiejętność stanięcia z samym sobą twarzą w twarz.
To nie jest brzydki widok.
Mimo całego Twego cienia, to najwspanialszy, najbardziej fascynujący, najniezwyklejszy widok na świecie.
Bo to Ty, a jesteś przecież Pełnią – Wszystkim Co Jest.
Aho!

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

 

I can understand how you’d be so confused
I don’t envy you
I’m a little bit of everything
All rolled into one
.
I’m a bitch, I’m a lover
I’m a child, I’m a mother
I’m a sinner, I’m a saint
I do not feel ashamed
I’m your hell, I’m your dream
I’m nothing in between
You know you wouldn’t want it any other way
.
So take me as I am
This may mean
You’ll have to be a stronger man
Rest assured that
When I start to make you nervous
And I’m going to extremes
Tomorrow I will change
And today won’t mean a thing
.

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

 

Liczba odwiedzin: 2010
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Partnerzy

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.