Straszliwa nuda lub pragnienie śmierci, czyli „bonusy” na Twej drodze do oświecenia


Straszliwa nuda, brak pasji, znużenie własnym życiem, tęsknota za śmiercią, poczucie totalnego bezsensu swojej obecnej egzystencji…

Piszecie, że jesteście w takim stanie, że już nie wiecie, co dalej ze sobą zrobić…

 

Straszliwa nuda lub pragnienie śmierci, czyli „bonusy” na Twej drodze do oświecenia

Nuda, straszna nuda, bezsens wszystkiego, życie przesypuje się przez palce jak piach – znam ten stan

 

Oto dwa z wielu podobnych wiadomości / komentarzy, które dostajemy:
Mam 48 lat, zawsze byłam wrażliwa ale od jakiegoś roku miotam się sama ze sobą, wszystkie moje “stałe” w życiu okazały się jakieś takie mało znaczące. Ciągłe oddawanie się rodzinie i najbliższym zaczęło męczyć , zaczęła się poważna choroba, a ja nie wiem gdzie zdążam. Jaki jest mój cel w życiu, jakie mam zadanie na tej ziemi, jaką misję? (…) Śmierć wydaje się być wręcz wyjściem. Ja nie wiem co ze sobą począć…Czekać? Rozwiązanie przyjdzie samo? Albo mnie oświeci albo zwariuję…
Albo:
To, czego doświadczam teraz to kompletne poczucie, że utknęłam. Straciłam poczucie celu i sensu dalszego mierzenia się z rzeczywistością i doświadczania czegokolwiek, nawet miłych i radosnych rzeczy. Moje cele się gdzieś rozpłynęły – może nie były tak do końca moje, nie mojej duszy… Nie wiem co dalej, czuję się bezradna i bezsilna. Proszę, a nawet żądam śmierci, po prostu chce przestać istnieć w jakiejkolwiek formie i na jakimkolwiek poziomie, niczego już nie czuć, nie być tak poplątaną… Coś we mnie krzyczy, wścieka się, może coś próbuje wydostać się, a ja nie wiem jak na to odpowiedzieć, jak zareagować. Sama ze sobą nie wytrzymuję uhh…

 

Po pierwsze – jeśli przechodzisz przez coś takiego, to wiedz, że absolutnie nie jesteś sam/a.
Na drodze poszerzania świadomości i podnoszenia wibracji wydarza się niestety sporo niewygód i nieprzyjemności i to jest jedna z nich.
Straszliwa nuda, a nawet pragnienie śmierci, to elementy procesu w trakcie którego odklejasz się od swojej tożsamości i zmniejszasz drastycznie wpływ ego na swoje życie i na Istotę, którą jesteś.
Tak, przyznaję, to bardzo, bardzo trudny czas, ale potrzebny.
(Co nie znaczy, że przydarzy się każdemu, bo Drogi i sposoby podróżowania po nich są bardzo różne – czytaj więcej: Dlaczego nasze drogi duchowe tak bardzo się różnią? I dlaczego każdy twierdzi, że ma rację?
Mnie się oczywiście przydarzył…).

 

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Ogłoś się na Jasnej Polsce, np. alternatywną OFERTĘ PRACY – robimy tu Polskę 5 wymiaru <3

 

 

Odklejasz się od trójwymiaru, wypinasz z jego kłamstw i programów, wychodzisz z pola zasysania zbiorowej (nie)świadomości, a nade wszystko wychodzisz z ciasnego kokonu swojej dotychczasowej tożsamości i osobowości.

I tu chciałabym się zatrzymać na dłużej.

 

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Zobacz jakie piękne rzeczy są już na Jasnej Polsce – kategoria Muzyka – Sztuka – Książki – Rękodzieło

 

Uwalnianie „osobowości” i „tożsamości”

Spójrzmy na fasadę Twej osobowości. Z czegóż się składa?
Na pewno z wychowania – tego, jak ukształtowali Cię rodzice i pierwotne środowisko. Szybko doszły do tego instytucje szkoły i religii, w której Cię wychowano.
Co jeszcze? To także zbiór wyuczonych i powtarzanych reakcji na sytuacje z przeszłości, które rozumiałeś bardzo szczątkowo.
Następnie to, co pchają w nas media i „autorytety naukowe” – natychmiast, bezrefleksyjnie przyjmujesz jako swoją prawdę (np. w tv powiedzieli, że wojnę wywołał ten i ten, znaczy się: tak jest).
I tak dalej, bez końca…
Wszystko co wciąż wydaje Ci się chaotyczną serią zdarzeń (a co na pewno nią nie jest – zapewniam Cię), czyli Twoje dotychczasowe życie, było przez Ciebie przyjmowane w większości bez refleksji.
Były emocje – owszem, ale nie płynęła z tego żadna mądrość. Raczej odruchy: tego się bać, z tego cieszyć, tego unikać, na to złościć, to lubić….
– i właśnie z tych wszystkich rzeczy składa się Twoja osobowość, a także obecna tożsamość.

 

 

Straszliwa nuda lub pragnienie śmierci, czyli „bonusy” na Twej drodze do oświecenia

I tak sobie dotąd płynęłaś / płynąłeś przez życie, aż tu bęc: przeszkoda – zwalająca z nóg nuda i myśli o śmierci. Można ją przepłynąć 🙂

 

Im bardziej szczegółowo się określisz, tym lepiej poczujesz się przez chwilę – pewniej, stabilniej, na znanym gruncie.
Ale ten stan nie trwa długo – panująca w 3D entropia, chaos, destrukcja systemu – sprawia, że znowu musisz stworzyć kolejny program, plan, cel, by osiągnąć ten sam stan pewności samego siebie.
Uwalnianie osobowości nie oznacza zabicia jej, pozbycia się jej, lecz uwolnienie wszystkich tych haczyków, kotwic, pozornych stabilizatorów, które mają ściśle definiować Ciebie – kim jesteś i jaki jesteś.
Jesteś tym, owym, tamtym, siamtym – tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia.
Cokolwiek powiesz o sobie – jestem mądry – jestem głupi, jestem piękna – jestem brzydka…  to wciąż ta sama energia – walidacji, identyfikacji, samookreślania siebie.
Dobre dzieciństwo- złe dzieciństwo, mąż – rozwodnik, matka – córka, inżynier – fryzjer,  to są wciąż tylko haczyki, które Cię identyfikują.
I zawsze masz rację…
O tym, dlaczego, przeczytasz np. tu: Jak przestać się bać oceny i krytyki innych? Co ludzie powiedzą! Cóż, to nie Twój interes…

 

W procesie sankcjonowania swej tożsamości, wykreowałaś mnóstwo aspektów na przestrzeni ego i poprzednich wcieleń (przypominam, że nic znika).
I teraz, budząc się i poszerzając świadomość, stajesz się ich coraz bardziej świadomy.
Transformujesz je, ściągasz z siebie kolejne i kolejne i kolejne warstwy, które Cię oblepiają, hamują, obciążają.
Zamiast trójwymiarowego dokładania wciąż nowych klocków do swojej osobowości, wchodzisz w przeciwny proces. Zaczynasz demontować tą wieżę, kawałek po kawałku, bo klocki przestały Ci się podobać.
Powiem więcej – nudzą Cię śmiertelnie.
Czasem do tego stopnia, że nie chce Ci się ciągnąć tego wózka.
Śmierć – czyli chwilowa przerwa na odpoczynek od trójwymiarowych masek i sakramenckiej nudy – wydaje się być interesującą alternatywą.

 

Czytaj więcej: Śmierć to tylko brama, iluzja, zaprojektowane przez ciebie wyjście awaryjne. Ty nie umrzesz nigdy.

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

Pobierz sobie fajnego ebooka i pomedytuj – obiecuję, nie będziesz się nudzić 🙂

 

 

“Duchowa praca” i aspektomania, czyli kolejny program

Na tej drodze jest jeszcze jeden przystanek.
Mianowicie, jakiś czas temu, zdałaś już sobie sprawę, że jesteś jak cebulka. Odkrywasz i transformujesz kolejne warstwy swej osobowości – kolejne aspekty Ciebie.
To z jednej strony normalny, prawidłowy proces, z drugiej strony – w pewnym momencie – staje się trochę obsesyjny.
Warstwy aspektów wydają się nigdy nie kończyć.
Idziesz na przykład na ustawienia systemowe, bo masz problem w życiu – i faktycznie coś rozwiązujesz, myślisz, że teraz odetchniesz, a tam… kolejnych 10 tematów pod spodem.
Idziesz na kolejny warsztat, zajęcia, psychoterapię, coaching – rozbrajasz się, uwalniasz ze starych programów, czyścisz… i wciąż na powierzchnię wyłażą nowe i nowe.
To się nigdy nie kończy.
Oczywiście…
Do pewnego momentu warto sprzątać. Nie urządzisz przecież przyjęcia w śmierdzącej ruderze.

 

 

Dlatego też zrobiliśmy Jasną Polskę. Bo “sprzątać”, rozwijać się, doświadczać i poszerzać – naprawdę warto. Byle świadomie 🙂

Oto kilka najnowszych ogłoszeń z kategorii Psychika – Stres – Praca z cieniem oraz Rozwój duchowy – Rozwój osobisty

Anna Dobosz, terapeuta i coach

zachodniopomorskie | Szczecin
150 PLN
Szczegóły cenowe
terapia, coaching, psychoterapia egzystencjalna Logoterapia

Anna Sernawit Obrazy Duszy, masaże, misy kryształowe

mazowieckie | Izabelin C
Szczegóły cenowe
Obraz Duszy - 400-1500 zł Obraz energetyczny 600-2000 zł Masaże 150-350 zł Terapia dźwiękiem 150-350 zł Rozmowa z Aniołami (przekaz) - 100 zł Pakiet VIP - 800 zł Pakiet VIP Ekspres 400 zł

Bogna Wegorska certyfikowany ThetaHealer®

lubuskie | Polska i cały świat
260 PLN
Szczegóły cenowe
Cena za kompletna 2-3h sesje TH z ustalaniem i usuwaniem blokad

Channeling

Cała Polska | Cały Świat
Szczegóły cenowe
Channeling jest za darmo 🙂 więcej informacji na mojej stronie.

Dolina Harmonii

dolnośląskie | Kopaniec
60 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt pobytu za noc dla 1 osoby w domu gościnnym Doliny Harmonii to 60 zł. Koszt wynajęcia Leśnego Domku Izerskiego to 250 zł. Koszt wyżywienia wegetariańskiego/ wegańskiego (śniadanie, obiad, kolacja ) to 70 zł od osoby.

Ewa Piwnicka – Channeling/Channeling terapeutyczny_osobiście_online

Cała Polska | Polonia, Polska, Warszawa
Szczegóły cenowe
Sesja może być prowadzona STACJONARNIE lub ONLINE Channeling: sesja 1h - 150 pln; sesja 2h - 250 pln Numerologia: sesja 1h - 200 pln / Pakiet Channelinh/Numerologia 2h - 400 pln

Gene keys _ Poznaj swoje dary | Indywidualny Profil hologenetyczny

Cała Polska | Warszawa
350 PLN
Szczegóły cenowe
Cena obejmuje przygotowania Profilu wraz z opisem każdego z obszarów, sesję, wszystkie materiały oraz nagranie z sesji. Po sesji można do nich wracać i pracować indywidualnie, co daje dużą swobodę i możliwości - praktycznie nieograniczone:) Jest to rodzaj mapy, która zostaje z Tobą przez całe życie

 

 

Ale gdy wyremontowałaś już tą tą zapleśniałą i zapyziałą ruinkę i masz już odnowiony, ocieplony, odmalowany, w miarę wysprzątany dom, nieustanne transformowanie swych aspektów staje się sztuką dla sztuki.
Tyle, że to jest kolejny stopień „pracy” duchowej.
Prawda jest taka, że istnieje nieskończona ilość Twoich aspektów i nigdy nie „wyczyścisz” ich wszystkich. Jedyne co możesz zrobić w pewnym momencie, to  p o z w o l i ć  i tym samym… wyjść z programu czyszczenia swych aspektów.

 

 

Czytaj więcej: Jaki proces zachodzi, gdy się wznosisz, poszerzasz Świadomość i na maksa podnosisz wibracje.

 

I jeśli przeżywasz nieznośną nudę w życiu i odczuwasz kompletny bezsens swej egzystencji, a nawet marzysz o śmierci, to wielce prawdopodobne, że jesteś w tym właśnie miejscu.
No cóż… Welcome Home 🙂

 

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Już są pierwsze ogłoszenia z UK, Niemiec, Grecji – czekamy na więcej! – Polacy za granicą regularnie odwiedzają Jasną Polskę !

 

 

Jak wyjść z matni nudy i pragnienia śmierci?

Co teraz?
Odpowiedź będzie trudna dla ludzkiego ego.
NIC.
Każde działanie naprawcze tego procesu, które wychodzi z głowy (np. więcej ćwiczeń, lepsza dieta, nowy plan, nowe hobby, nowy start) to tylko tworzenie nowych aspektów.
A Ty nie chcesz już tworzyć nowych aspektów, Ty chcesz mieć ich coraz mniej

– po to, by dotrzeć do swego Centrum, do rdzenia – do samej istoty tego, kim jesteś naprawdę.

I dlatego nuda i bezsens wszystkiego to najlepsze co może Ci się przytrafić.
To jest proces w czasie którego powoli będziesz wyłaniać się prawdziwy Ty – bez naczepów, programów i cudzych myśli.
By doprowadzić Cię do prawdziwego Ciebie, trzeba odrzucić wszystko, czego już nie potrzebujesz.
Dlatego to jest czas, na który po prostu pozwalasz.

 

Zwłaszcza, że na pewnym etapie zadałeś sobie, lub dopiero zadasz, bardzo ciekawe pytanie:
– Czy jestem autentyczny? Czy to prawdziwa Ja?
To znakomite pytanie, ponieważ rozpoczyna ono pogłębioną weryfikację programów, które nosisz w sobie.
Ponad 90% myśli, wierzeń, przekonań, które masz w głowie, nie jest Twoje. Wszystko to programy ładowane przez system dzień i noc, non stop, w każdej minucie Twego życia.

 

Czytaj więcej: Uważaj! To nie Twoje myśli ! 10 meta – programów matrixu, które non-stop miesza nam w głowie.

 

 

Jasna Polska to medycyna naturalna, zdrowie, tantra, medytacja, ezoteryka, astrologia, muzyka relaksacyjna, wibracje, motywacja, ekonomia spoleczna, slowianie, alternatywne oferty pracy, duchowość, rozwój osobisty, rozwój duchowy, świadomość, warsztaty rozwoju osobistego, ośrodki i centra rozwoju osobistego, bio zywnosc, alternatywne media, slowianie, rekodzielo, ksiazki o rozwoju, ezo ogłoszenia, blog o życiu, blog duchowy

Szukasz bratniej duszy – Pracownika, który zamiast dziwnie patrzeć, będzie rozumiał o co Ci chodzi, wspierał Twoje nietuzinkowe projekty, czuł i myślał podobnie? Na Jasną Polskę przychodzą tylko tacy Ludzie. Gdzie, jak gdzie – tutaj Twoje ogłoszenie przeczytają właściwe osoby ?

 

Czemu służy nuda i pragnienie śmierci? – Uwolnieniu

Co jest prawdziwym Tobą?
– Twoja pasja, Serce, świadomość i głęboka mądrość ukryta w Tobie.
Efektem procesu uwalniania swej trójwymiarowej osobowości i tożsamości będzie głębokie zrozumienie, że nie musisz się już z nikim i niczym identyfikować.
Tym co Cię opisuje nie będzie tekst: „42-letni inżynier, bezrobotny, żonaty, z dwójką dzieci, pasjonat wędkarstwa”.
To tylko bardzo proste i prymitywne nalepki ego, które nie mają żadnego znaczenia. Są niczym pył na wietrze. Nietrwałe i ulotne nawet w tej chwili.
Za rok ten opis może brzmieć: „43 -letni właściciel sklepu wędkarskiego, rozwiedziony, w konkubinacie, miłośnik terrierów”.
Albo „43-letni zamężny gej, autor poczytnych kryminałów”.
To może być c o k o l w i e k.
I zdarza się, że jest.

 

Sprawdź koniecznie
OGŁOSZENIA na:
Kliknij:

 

 

Gdy zrozumiesz, że elementy Twojej tożsamości i osobowości to po prostu zabawki, które można dowolnie składać, zaczniesz się świetnie bawić.
Na razie jeszcze ego na to nie pozwala – ono chce być wieczne i niezmienne (gdy jest dokładnie odwrotnością tych dwu jakości).
Na razie jeszcze wierzysz, że rola, którą grasz to prawda.
Ale Duch nie ustaje na swej drodze, dlatego ta rola przestaje Cię coraz bardziej bawić. Ta i jakakolwiek inna.
Tam dokąd zmierzasz nie ma ról.
Jest za to radość doświadczania. Bardzo świadomego doświadczania.
Wybierania potencjałów, które mają się zrealizować.
Do tego służy śmiertelna nuda, tak skrajna, że twa własna egzystencja na Ziemi może wydawać Ci się chwilami nie do zniesienia.

 

I na koniec – co robić, gdy nuda nie daje Ci żyć?

Zamiast wchodzić w emocję napięcia i stresu – “co ze mną jest nie tak”, potraktuj nudę jako czas Przejścia (czym w istocie jest).
Pozwól sobie się w niej znaleźć. Nie odpychaj, nie zapełniaj czymkolwiek.
Wiedz, że jesteś w strefie pomiędzy i musisz się w niej znaleźć – jak na peronie podczas przesiadki – by dotrzeć w miejsce, które wibruje inaczej – lepiej, cokolwiek to dla Ciebie oznacza.
Chodzi o to, by zrezygnować z dziecinnych masek, przekroczyć je i dostrzec wreszcie inny wymiar rzeczywistości: mnogości potencjałów i energii, które tylko czekają na to, by Ci służyć.
Ale wyboru ostatecznie dokonujesz Ty sam-a.
Aho <3
P.S. Ten artykuł może także sporo Ci wyjaśnić: Rozwój duchowy – 3 etapy, przez które przejdziesz na pewno (nawet jeśli bardzo tego nie chcesz)

 

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

Kliknij:

Lub dowiedz się więcej, dlaczego warto wspierać Jasną Polskę (klik!)

 

Kocham wszystkie piosenki, które wrzucam na Jasną Polskę, ale tą po prostu  u w i e l b i a m  – za każdym razem, gdy ją słyszę, unoszę się troszkę nad ziemią 🙂

 

Liczba odwiedzin: 3682
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Sabattri
  | Odpowiedz

  RA ,kolejny ,świetny artykuł.Przejrzysty ,spójny,pozytywny. Balsam dla duszy.

 2. Avatar
  Kinga
  | Odpowiedz

  Pocieszające, uwalniające 🙂

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Takie miało być 🙂 Serdeczności!

 3. Avatar
  Ewa
  | Odpowiedz

  Ja właśnie tak mam już od dłuższego czasu. Dodatkowo jeszcze pojawiły się lęki różnego rodzaju np. egzystencjonalny, poczucia samotności, braku bezpieczeństwa itp.. Te zaburzenia lękowe powodowały m.inn. panikę, strach przed życiem i ucieczkę przed niechcianymi emocjami. Powoli jednak zaczęłam sobie radzić z tymi stanami i nie poddawać się. Wiem, że coś uwalnia się we mnie, krzycząc w ten sposób. Zaczęłam wgłębiać się w te emocje i dawać sobie miłość, a gdy znowu odzywa się lęk przypatruję mu się z uwagą i pozwalam mu odejść. Ta metoda zaczęła działać. Niemniej, ostatnio tyle rzeczy wychodzi na zewnątrz, że staje się to “syzyfową pracą”. Ważne jest by wiedzieć, że nie jest się odosobnionym i że inni też mają podobnie. Taki teraz czas aby uwalniać te matriksowe programy.. Tobie zaś dziękuję, że tak prosto i dogłębnie opisujesz te sprawy. Bije z nich głęboka mądrość i zrozumienie. Cieszę się, że jesteś i że dane mi było trafić na Twoją stronę. Dziękuję.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   I ja dziękuję za Twą obecność tutaj <3

 4. Avatar
  Magda
  | Odpowiedz

  Jesteś wspaniałą istotką, odkąd tu “przypadkowo” trafiłam nie ustaję w ciągłym wchłanianiu treści jedna po drugiej, mam wrażenie że pojawiają się na życzenie. Mam jakiś problem? coś haczy? zaglądnę na jasną polskę 😀 i wuala , akurat jest artykuł który dzisiaj potrzebuję. Dziękuję :))

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   To piękne słowa, dziękuję za całego serca, bo po to właśnie jest Jasna Polska <3

 5. Avatar
  Aga
  | Odpowiedz

  Agnieszki to wspaniałe istoty ☺ wiem coś o tym 😉

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   🙂

   • Avatar
    Agnieszka
    | Odpowiedz

    Super tekst. Dzieki! Moja ulubiona str www :))

    • RA - Jasna Polska
     RA - Jasna Polska
     | Odpowiedz

     Dziękuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.