List z przyszłości, czyli 9 rzeczy, które chciałabym usłyszeć od samej siebie, mając 20 lat


18 Lat temu miałam 20 lat i byłam kimś zupełnie innym. To były czasy niepewności. Wiele razy marzyłam o tym, by podejrzeć swoją przyszłość i przekonać się, że “wszystko będzie dobrze”. Taki list z przyszłości – od przyszłego Ja, któremu się już wszystko udało, pokonało przeciwności, spełniło swoje marzenia i wygrało los na loterii… och, to by dopiero była gratka!

Choć pewnie krótkotrwała, bo moje ego raczej by od tego zwariowało.

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

Bezpłatny PDF na wyciągnięcie 2 klików (z piękną playlistą w bonusie)

 

 

Ponieważ życie w 3D to nie bajka, niewiele z tego, co zaplanowałam mi się udało, niektóre przeciwności prawie zwaliły mnie z nóg, spełniło się kilka marzeń (ale za to tych dużych), wiele niestety nie  (także i tych dużych), a patrząc na wyniki totka, los na loterii najwyraźniej co chwilę wygrywa ktoś inny.
Mimo to, mam życzliwy stosunek do swej przeszłości.
Wyznaję wiarę, że Życie nie ma konkretnego celu, jego sensem i bogactwem jest Doświadczanie.
Żyjemy, by się bawić doświadczaniem materii, byciem w ciele, byciem człowiekiem – by sprawdzić jak to jest skompresować tą wspaniałą wielowymiarową świetlistą Istotę do tak dużej gęstości i tak wąskiej perspektywy.

 

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy

List z przyszłości 🙂

 

 

Co bym powiedziała sobie tamtej dziewczynie, która, planując swoje życie i marząc o przyszłości, nigdy nie wymyśliłaby tego, kim się stanie, co zrobi i gdzie będzie?

 

Nie planuj tyle

Puść, zaufaj, weź głęboki oddech, pozwól działać mądrości życia.
Ucz się ufać.
Trenuj Zaufanie.
Do Siebie, do Życia, do Świata.
Teraz już wiem to na pewno, sprawdziłam to po wielokroć:
Jeśli nie stawiasz oporu i pozwalasz, by rzeczy się działy, one może nie ułożą się „po twojej myśli”, ale w zamian za to ułożą się „po twoim sercu”. I rezultat Cię zachwyci, zadziwi, oszołomi…
Nasze głowy nie wytrzymują w porównaniu z Kreacją Ducha. One potrafią tylko odtwarzać to, co już było.
Jeśli tylko pozwolisz sobie puścić tą skromną tabelkę, którą generuje Twój umysł, znajdziesz się w krainie czarów. Niezwykłe zbiegi okoliczności, błyskotliwe pomysły, genialne wglądy, cudowni ludzie, niezwykłe smaki, zapachy, kolory…
– To wszystko się wydarza, gdy nie ingerujesz zanadto, nie blokujesz, nie napierasz, nie naciskasz, nie wymuszasz.
Oczywiście nie mówię, by siedzieć z założonymi rękami (choć znam kogoś, komu udało się zrealizować w ten sposób największe marzenie), ale gdy przychodzi moment, by pozwolić rzeczom wydarzać się, przypływać, zmieniać w coś, czego nie ma w tabeli – pozwól.
P.S. Dojście do tego zajęło mi kupę czasu, dlatego tę radę stawiam na pierwszym miejscu. Mam bardzo uporządkowany sposób myślenia. Kocham excela, listy, tabele. Porządek. Strukturę. Logikę. Bardzo długo byłam ambitna, lubiłam sobie wytyczać cele i do nich dążyć. Kosztowało mnie to wszystko zbyt dużo wysiłku, zbyt dużo czasu i zbyt dużo zmartwień. Inwestowałam nieproporcjonalnie do rezultatów.
Nie jest łatwo zaufać, ale da się. Jeśli ja odpuściłam i pozwoliłam, to każdy może to zrobić.
Do dzieła Kochanie!

 

 

Jasna Polska alternatywny portal duchowy, blog, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezo ogłoszenia, blog rozwojowy, blog duchowy Reklama Jasna Polska nie ma granic, Polonia UK, Polonia Niemcy, Polonia USA, Polonia Norwegia, Polonia Szwecja, Polonia Francja, Polonia Belgia, Polonia Holandia

Czekamy ? – Jasna Polska powstała dla Wszystkich, którzy chcą dołączyć. Mamy 15 pojemnych kategorii, które obejmują każdy przejaw twórczej ludzkiej działalności. Dodaj swoje ogłoszenie.

 

 

Ryzykuj samotność

– tam są poukrywane największe skarby, które tylko Ty możesz znaleźć.
Ryzykuj samotność, gdy nie jest Ci z kimś po drodze. Gdy otoczona ludźmi, pytasz się siebie, co ja tu robię. Gdy fingujesz dobrą zabawę, bo „lepsze” to, niż siedzenie samemu w domu.
Otóż nie lepsze.
Przebywanie z ludźmi, których obecności Cię nie raduje, nie wzmacnia, nie rozwija jest… destrukcyjne. Osłabia, drenuje, męczy, smuci.
Samotność nie jest straszna. Jak może być – skoro masz obok siebie najbliższą Ci istotę – siebie samego? Kogoś kto zna cię najlepiej, kto umie cię rozśmieszyć i wie co lubisz. Kogoś kto cię przytuli, pocieszy i nakarmi – dobrym słowem, piękną muzyką, smakołykiem, prezentem dla siebie samej (warsztat? masaż? zmieniająca życie książka?).

 

 

Warsztaty są fajne. Można pójść samemu, spotkać świetnych ludzi i dobrze się bawić:

“Jak pracować (z ludźmi) i nie zwariować?”

mazowieckie | Warszawa
450 PLN
Szczegóły cenowe
Koszt: 450 zł w cenie kawa / herbata i przekąski 9:00 – 15:30 w trakcie spotkania przewidywane są 15-20 minutowe przerwy.
08.06.2019

„Skomunikuj się z drugą Ja”

mazowieckie | Warszawa
250 PLN
Szczegóły cenowe
Jeśli cena jest dla Ciebie ograniczeniem, proszę o kontakt, abyśmy wspólnie znaleźli rozwiązanie.
08.06.2019

Alchemia Czucia w Łodzi

łódzkie | Łódź
140 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 140 zł. Dla stałych uczestników: 300 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 18.06.2019 dni
18.06.2019

Alchemia Czucia w Olsztynie

warmińsko-mazurskie | Olsztyn
140 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 140 zł. Dla stałych uczestników: 300 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 11.06.2019 dni
11.06.2019

Alchemia Czucia w Warszawie

mazowieckie | Warszawa
170 PLN
Szczegóły cenowe
Inwestycja: 170 zł. Dla stałych uczestników: 360 zł (pakiet trzech spotkań) Jeśli dodatkowo zachęcisz do przyjścia: 1 osobę zapłacisz 50 zł mniej za Twój udział 2 osoby Twój udział będzie bezpłatny, zwrócimy Ci również zaliczkę.
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 08.06.2019 dni
08.06.2019

Bali – Wyspa Uzdrowicieli – medytacja w podróży październik, listopad,

Azja | Bali
Szczegóły cenowe
INFORMACJE PRAKTYCZNE I CENY Na cenę składa się: pakiet pobytowy + dodatkowo płatne atrakcje + bilet na samolot we własnym zakresie PAKIET POBYTOWY, CENA 1600 EURO

Bezpłatne spotkania raz w miesiącu

mazowieckie | Zielonka, Warszawa
Wstęp bezpłatny
Wydarzenie odbywa się cykliczne co 09.06.2019 dni
09.06.2019

Biała Tara: Moc Miłości

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1600 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 1600 zł + koszt pobytu i wyżywienia CENA POBYTU: wyżywienie 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) Noclegi – w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc;ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe(nie ma możliwości rezygnacji z posiłków
28.07.2019

Biała Tara: Moc Miłości. Tantra dla kobiet – Ścieżka Przebudzonej Kobiecości

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
1600 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU • 1600 zł + koszty pobytu i wyżywienia CENA POBYTU • Wyżywienie: 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie) • Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
28.07.2019

Bogna Wegorska certyfikowany ThetaHealer®

lubuskie | Polska i cały świat
250 PLN
Szczegóły cenowe
Cena za kompletna 2h sesje TH z ustalaniem i usuwaniem blokad

Ceremonia Kobiecości “Jej Portret”

mazowieckie | Warszawa
Szczegóły cenowe
850 pln (bez obiadu, z przekąskami i niespodzianką ? 150 pln bezzwrotnej zaliczki + 700 pln gotówką do 31 lipca 2019 r. (ustalenia indywidualne)
16.08.2019

Ciało. Kobiecość. Seksualność. Powrót do pełni życia.

warmińsko-mazurskie | Nowe Kawkowo
2350 PLN
Szczegóły cenowe
CENA WARSZTATU: 2350 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia EARLY BIRD: 2200 zł przy wpłacie zaliczki do 31 marca (2350 zł po 1 kwietnia) + koszty zakwaterowania i wyżywienia CENA POBYTU: wyżywienie 75 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł
08.07.2019

Dar Życia i Moc Kreacji – transformacyjny warsztat dla przyszłych Mam

wielkopolskie | Dzierżążno Małe
2500 PLN
Szczegóły cenowe
Warsztat-odosobnienie składa się z dwóch części, każda część kosztuje 1250 zł (z zakwaterowaniem i produktami spożywczymi - gotujemy wspólnie).
25.05.2019

Dobro z Natury. Magdalena Marek

mazowieckie | Sochaczew
120 PLN
Szczegóły cenowe
Sesja Soul Body Fusion® stacjonarnie lub online - 120 zł Pulsing - 120 zł Shiatsu - 120 zł R.E.S.E.T.® - 120 zł Świecowanie uszu - 60 zł

ENDORFIA floating

pomorskie | Gdańsk
120 PLN
Szczegóły cenowe
sesja standard 60 min - 120 zł, pakiety/karnety 3x60min - 330 zł, 5x60 min - 500 zł, 10x60 min - 900 zł

 

 

Samotność jest do d… tylko wtedy, gdy jesteśmy dla siebie podli.
Ale to na szczęście można zmienić.
I zacząć prawdziwie radować się czasem spędzonym z cudowną, cudowną Istotą, jaką jesteś.
P.S. Zaprzyjaźnienie się z samotnością akurat dla mnie nie było trudne. Musiałam jeszcze przebrnąć przez kilka beznadziejnych sylwestrów, smutnych imprez (samotność w tłumie – to jest dopiero paskudne), przyjęć, randek i „kawek”, które były całkowitym fiaskiem (gdy czułam się gorzej po, niż przed) i już do mnie dotarło, że nie wszyscy ludzie są dla mnie. Nie ze wszystkimi czuję się dobrze.
Wtedy lepiej wycofać się do swego gniazdka i tam porozmyślać, pomedytować, potańczyć, poeksperymentować z różnymi ciekawymi sprawami, niż siedzieć gdzieś za karę i udawać, że dobrze się bawisz.

 

 

Życie jest piękne, gdy idziesz za wewnętrznym gilgotaniem

Nawet jeśli NIE potrzebujesz reklamy, zamieść informację o sobie na Jasnej Polsce. Robimy tutaj wysoko-wibracyjną “bazę danych”, by stworzyć stabilną, świadomą swoich zasobów, samowystarczalną, potężną duchową społeczność w Polsce (teraz jesteśmy rozproszeni i nie jest łatwo się znaleźć).

 

 

Usuń słowo „muszę” i „powinnam” ze słownika

Usuń je. Po prostu przestań go używać.
Ciągle nadużywane słowo staje się zaklęciem, programem, pułapką.
Zamień „muszę” na „mogę” lub „wybieram”.
Ucz się wsłuchiwać w siebie i robić, to co dla Ciebie ważne i dobre.
Idź za energią – wewnętrznym głosem, podszeptem, łaskotaniem.
Listy zadań? – Nie będziesz pamiętał/a żadnej z nich, ale zostanie Ci w głowie tamto popołudnie, tamten tydzień, tamte 2 minuty….
Pamiętaj, że możesz, lecz nie musisz.
“Żyjemy w kulturze nadmiaru, presji, zalewu oczekiwań, produktów, „wyzwań”, „potrzeb” – nie pytaj się siebie, jak masz to wszystko zrobić. Pytaj z czego możesz zrezygnować. Gdyż prawda jest taka, że nie musisz robić wszystkiego. Ani nawet połowy z tego, co bierzesz na swoje barki.”
P.S. Nie jestem purystką językową, ale to jedyne, na co zwracam baczną uwagę. Poprawiam się. Unikam. Nie mówię. Nie wypowiadam. Skreślam w głowie, już w przedbiegach.
Powiedz sobie: „muszę popracować”
a potem:
„mogę popracować”
Albo „wybieram teraz popracować”.
Czujesz różnicę? Czujesz jak wiele zabierasz sobie (wolności, woli, samodecydowania) mówiąc „muszę”, a jak wiele zwracasz sobie tego, co dobre z powrotem, mówiąc „wybieram” i „mogę”?

 

 

Poznaj 8 swoich tajnych supermocy. Jasna Polska alternatywny portal duchowy, wyszukiwarka ogłoszeń, szukaj warsztaty, kursy, wydarzenia, rozwój osobisty, duchowość, ezoteryka, ogłoszenia ezoteryczne, ezo ogłoszenia, zdrowie, medytacja

Ogłoś się na Jasnej Polsce – robimy tu Polskę 5 wymiaru <3

 

Kupuj mniej

I jeszcze mniej.
Za kilka lat wyrzucisz połowę tego, co masz i nadal będziesz mieć za dużo.
Przedmioty cieszą chwilę, a potem zabierają czas i energię. Trzeba je odkurzać, myć, sklejać, chuchać i dmuchać. Bać się o nie. Uważać. Cały czas jakoś ogarniać.
Gdy w tym samym czasie można by tyle wykreować! Tyle zobaczyć, tyle przespacerować. Tyle się poprzytulać!
P.S. Nigdy nie miałam nadmiaru rzeczy, tymczasem, gdy przyszło do pełnej rewizji szaf i przedmiotów, wyrzuciłam i oddałam jakąś niewiarygodną górę klamotów.
A mogłam w tym czasie leżeć na plaży, lub sadzić kwiaty lub bawić się z mym Ukochanym Psem Bibusią, którego już nie ma…

 

 

List z przyszłości, czyli 9 rzeczy, które chciałabym usłyszeć od samej siebie, mając 20 lat

Bibunia, moja Wielka Miłość, która swym nagłym odejściem w zeszłym roku, złamała mi serce

 

 

Zadawaj sobie często ważne pytania

– Co teraz czuję i dlaczego.
– Czy naprawdę tego chcę?
– Czy to jest warte mojego czasu? -Tu chodzi o JAKOŚĆ twojego życia, a nie o odznakę najbardziej efektywnego robota

A nade wszystko pytaj się siebie:
– Co byś zrobił/a, gdybyś się nie bał/a

 

……….

 

Kochaj

Kochaj na maksa. Pozwól sobie otworzyć się na miłość. Nie graj w gierki, poczuj, jak to jest otworzyć się przed kimś i być przed nim w swej prawdzie.
Poznajcie siebie dogłębnie – od tej najbardziej wstydliwej, delikatnej, ukrywanej przed światem strony. Otwórzcie przed sobą swoją wrażliwość.
Bądźcie dla siebie wsparciem, medycyną, nektarem i ambrozją.
P.S. Ktoś kogo kochamy potrafi zranić najbardziej. Przejechać walcem i prawie zabić. Doświadczyłam tego. I co? I nic. Przeżyłam.
A potem pokochałam jeszcze raz.
Czy zmieniłabym cokolwiek? – nigdy. Miłość jest nektarem życia tu na Ziemi. Dla Niej warto żyć.

 

 

List z przyszłości, czyli 9 rzeczy, które chciałabym usłyszeć od samej siebie, mając 20 lat

Ogłoś się na Jasnej Polsce – robimy tu Polskę 5 wymiaru <3

 

 

Niezmiennie ryzykuj bycie sobą. Mów TAK Sobie. Mów nie innym.

Mów TAK sobie.
Ucz się być w swym rdzeniu, w swym Sercu, w swej Istocie.
Jeśli tam będziesz, podłe sytuacje Tobą zachwieją, ale Cię nie przewrócą.
Jeśli tam będziesz, nigdy niczyje oczekiwania, oskarżenia, czy manipulacje nie sprawią, że zejdziesz z drogi swoich marzeń, radości i spełnienia.

Mów nie.

“W naszych czasach zewnętrznej presji, spełniania oczekiwań, budowania nierealnych wizerunków, odmawianie jest aktem cywilnej odwagi.”
Bardzo, bardzo, bardzo często stajemy przed wyborem – zadbać o siebie lub zrobić innym dobrze.
Mów nie:
– Nie zgadzam się, byś tak do mnie mówił.
– Nie potrzebuję twoich rad.
– Nie mam ochoty tu być.
Nie….

List z przyszłości, czyli 9 rzeczy, które chciałabym usłyszeć od samej siebie, mając 20 lat

Cytat z książki “Prosto i uważnie na co dzień”, autor Agnieszka Krzyżanowska. Polecam!

 

 

Odkrywaj siebie

To jest najważniejsza podróż w Twoim życiu
Dowiedz się, co sprawia, że czujesz złość, smutek, zazdrość, nienawiść, wstyd, żal…
A potem zanurkuj w te głębiny cienia i rozpuść je światłem swej świadomości.
P.S. Gdyby każdy zajął się sobą, ten świat byłby najpiękniejszym z miejsc. Gdyby każdy założył, że inni są jego lustrem i zaczął zmieniać siebie, a nie tych innych….
Gdyby każdy przestał wytykać, obrażać, atakować swe lustra, tylko spojrzał w swoją ciemność i ją przetransformował…
Wierzę, że taki świat na nas czeka. Że do tego wspaniałego, świadomego miejsca wspólnie zmierzamy.

 

 

List z przyszłości, czyli 9 rzeczy, które chciałabym usłyszeć od samej siebie, mając 20 lat

Zacznij jeszcze raz.

Życie nie kończy się na pierwszej, czy piątej nieudanej próbie.
Życie trwa. I potrafi zmienić bieg rzeczy z minuty na minutę.
Kiedyś, gdy miałam około 20 lat i w związku z pewnymi wydarzeniami, także wrażenie, że moje życie się “już skończyło”, napisałam sobie na kartce takie zdanie „spróbuj jeszcze raz”. A potem oprawiłam je w ramki. I za każdym razem, gdy czułam, że znowu wszystko jest nie tak i zaczynam się poddawać, ono dodawało mi otuchy. Wiedziałam, że jedyne, co mam zrobić, to spróbować jeszcze tylko ten jeden raz…
Ponieważ ta ekscytująca podróż, nigdy się nie kończy.
Zacznij od nowa i idź jeszcze głębiej.
Wykonaj, a następnie powtórz.
Jedyną osobą, na którą czekałeś, to Ty.
To twoje życie.
Żyj teraz.

 

List z przyszłości, czyli 9 rzeczy, które chciałabym usłyszeć od samej siebie, mając 20 lat

Szukamy tłumaczy, kogoś, kto nam pomoże okiełznać social media oraz wsparcia. Może akurat to do Ciebie mówimy?

 

A Ty? Co Ty powiedziałabyś młodszej wersji siebie, gdybyś miał taką możliwość?

(Bardzo Was proszę o zostawienie komentarza tutaj na blogu 🙂 – na ogół piszecie na fb, a tam one przepadają na zawsze już po kilku dniach)

Aho!

Dobrze się czujesz na Jasnej Polsce?

Prosimy - wesprzyj jej rozwój (na co potrzebujemy funduszy - dowiesz się tu)
Dziękujemy! Aga i Adrian

 

Z dedykacją dla mojej Bibuni

 

Wszystkie cytaty pochodzą z książki “Prosto i uważnie na co dzień”, autor Agnieszka Krzyżanowska, Wyd. Pascal 2018.

Źródło ilustracji w tekście: Internet (gł. Pinterest, Unsplash, Pixabay), chyba, że podano inaczej.

Liczba odwiedzin: 3034
RA - Jasna Polska

Autor: RA - Jasna Polska

Ra, czyli jeden z 7 miliardów ludzi na Ziemi. Ma Serce, Duszę, Ciało i... ego :) Więcej o mnie znajdziesz w zakładce Zespół.

Wszystko co lubisz prosto na Twój e-mail

Disclaimer:
Ten blog pisany jest z potrzeby Duszy i Serca. Jest po to, by pokazać Ci, że nie jesteś Sam/a w swoich Poszukiwaniach. Jest nas więcej :) - nawet jeśli nasze drogi się różnią. Dlatego wybierz stąd dla Siebie tylko to, co z Tobą rezonuje - co Cię wzmacnia, inspiruje i wspiera. Po to właśnie piszemy. AHO <3

Komentarze

 1. Avatar
  Alicja
  | Odpowiedz

  <3

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   🙂 <3

 2. Avatar
  Sabattri
  | Odpowiedz

  Suuuupeerrrr!!!!!!

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   <3 :)

 3. Avatar
  Przemek
  | Odpowiedz

  “Jest/Będzie ciężko, ale zawsze, za każdym razem dasz radę!!!”

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Super! 🙂 That’s the Spirit! 😉

 4. Avatar
  Tomek
  | Odpowiedz

  Tak trzeba się budzić wciąż na nowo do świata naszej głębi pomimo że kolejny raz przysypiamy.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   <3

 5. Avatar
  Wacław
  | Odpowiedz

  Super. Nic dodać nic ująć. :))

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję! 🙂

 6. Avatar
  Zenon
  | Odpowiedz

  Te przekazy docierały do mnie 40 i wiecej lat temu, a presja otoczenia nie była na tyle silna , żeby je całkowiecie odrzucić. Wszystko wymaga czasu, doświadczeń , odnalezienia BOGA w sobie i w tym co nas otacza. Droga trudna i bolesna , ale jakże piękna. wymaga wielkiej wytrwałości, a to co pani napisała daje wskazówki jak do tego można dojść. Piekny przekaz.

  • RA - Jasna Polska
   RA - Jasna Polska
   | Odpowiedz

   Dziękuję za te piękne słowa. Fakt, droga nie jest łatwa, ale za to jaka… ciekawa! To wspaniałe, że się Pan nie poddał presji otoczenia i nie pozwolił sobie zapomnieć czy zaprzeczyć prawdzie swego serca – zwłaszcza tyle lat temu, gdy energia na Ziemi była super gęsta i niesprzyjająca. Wszystkiego dobrego!

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderację

Partnerzy

Jasna Polska NIE jest autorem publikowanych ogłoszeń. Nie odpowiada za ich treść, oferowane usługi bądź produkty.
Wyznajemy zasadę, że każdy kreuje swoją rzeczywistość i sam odpowiada za podejmowane przez siebie decyzje.